Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Trabzonspor deplasmanda İstanbulspor’a konuk oldu. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda saat 21.00’da başlayan İstanbulspor-Trabzonspor maçı Fırtına'nın 0-2'lık üstünlüğü ile son buldu. 

Maçın ardından Teknik Dİrektör Abdullah Avcı maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı, “Futbolun iyileştirme gücü herkese iyi gelsin. Saygının, sevginin, fair-play’in olduğu, herkesin birbirine saygı gösterdiği, hataların çok konuşulmadığı, iyi niyetle bakılan bir sezon diliyorum. Şampiyon olan takımlar için ilk maçlar her zaman çok zordur. Bugün aslında oyunu ilk yarıda kopartabilirdik. Olmayınca her an rakip oyuna girmeye çalışıyor. Özellikle Süper Kupa’da da burada da hem taç hem duran top organizasyonlarımız var. Bugün 2 haftadır duran toplardan maçı çözüp puanları cebimize alabiliyoruz. Oyuncularım ne söylersem yapmaya çalışıyorlar bence bu çok değerli. Her şeyden önce onlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Avcı sözlerinin devamında,“Çok fazla ara olmadan Süper Kupa’yı aldık ve 1 hafta sonra bugün ilk lig maçımızı oynuyoruz. Konsantre olmak bu durumlarda kolay olmuyor ama biz gol yemeden devam ediyoruz. İstanbulspor’a da teşekkür ediyorum. Benim sekiz buçuk yılımın geçtiği, futbolculuğumda iki şampiyonluk yaşadığım. Antrenörlük mesleğine adım attığım, benim için çok değerli bir kulüp." dedi.

Kazım Koyuncu'yuda unutmayan Avcı,"Bugün 2004 – 2005 sezonunda Allah rahmet eylesin Kazım Koyuncu en son maçını burada seyretmişti ve yine İstanbulspor maçıydı. Trabzonspor için ne anlam ifade ettiğini herkes çok iyi biliyor. Onu da burada hatırlamış olalım. Bugün buraya gelip bizi desteklediler. Önümüzdeki hafta kendi evimizde bize çok iyi bir şekilde destek olacaklarını düşünüyorum. Haftaya da kazanıp 6 puan ve sonra en önemli hedeflerimizden biri Şampiyonlar Ligi’ne hem fiziksel hem zihinsel olarak hazırlanacağız." açıklamalarında bulundu.

Hamsik’in sakatlığına hakkında ise Avcı,“Hamsik ile beraber başka o olmadığı zaman başka bir oyun tercih ediyoruz. Farklı oyun planlarımız hazır. Doğucan da iyi gidiyor. Bu konular hakkında çalışıyoruz.” dedi.

Trabzonspor transferde Mountassir Lahtimi ile resmen anlaştı! Trabzonspor transferde Mountassir Lahtimi ile resmen anlaştı!

Avcı son olarak Rezerv Lig hakkında konuştu: "Buradaki oyuncular rekabet ortamında gelişeceklerdir. Daha da iyileştirmeler gelecek zamanlarda olacaktır. Tesiste futbol oynayarak oyuncu gelişmez. Profesyonel liglerde oyuncularımızı oynatmamız lazım. Rezerv Lig’in ismine kabulüm açılımına değilim. Şampiyonlar Ligi için ise önce bir Play- Off maçımız var ona hazırlanıp Şampiyonlar Ligi’ne kalalım. Sonrasını adım adım konuşalım."