Kızılyıldız-Trabzonspor maçı sonrası Teknik Direktör Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda Kızılyıldız'a konuk oldu. Rajko Mitić Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Portekizli hakem Joao Pinheiro yönetti.  Karşılaşma Trabzonspor 2-1'lık mağlubiyeti ile sona erdi. Zorlu mücadele sonrası Teknik Direktör Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

trabzonspor_5641386934

Uğur Dündar açıkladı! Trabzonspor o konuda Fenerbahçe'ye destek oldu Uğur Dündar açıkladı! Trabzonspor o konuda Fenerbahçe'ye destek oldu

Abdullah Avcı sözlerine şöyle başladı: "Bugün buraya gelirken bütün hesaplarımızı kazanma üzerine yapmıştık. Oyuna da bu şekilde başladık. Hem topa sahip olma hem merkezden şut atma hem kenardan ortaları buluyorduk. Merkezden bir tane ilk yarı itibariyle rakibin bulduğu pozisyon vardı. Sonra bireysel olarak kaybettiğimiz bir toptan gol yedik sonra tekrar topa sahip olup rakip sahada oynadık ve duran toptan attığımız golle beraberliği sağladık. İlk yarı özellikle merkezden yakaladığımız pozisyonlarda vardı, Bardhi’nin direkten dönen topu da vardı. İkinci yarıda daha dominant oyun oynamayı bekliyorduk öyle plan yapmıştık. Zaman zaman bireysel, zaman zaman anlarda doğru oynamak, anları doğru oynamamak gibi durumlar oluştu. Aslında pozisyon vermiyorduk, yine yakaladığımız net bir pozisyon vardı direkten döndük."

"Avrupa’da devam etmek istiyoruz"

trabzonspor-takimi_4938899833

Avrupa'da devam etmek istediklerini belirten Avcı, "Dönüşünde yine biz hücumdayken kaybettiğimiz basit top, sonra yapamadığımız faul, rakibin kenara oynaması ki en etkili tarafları oydu, çalışmamıza rağmen analiz yapmamıza rağmen Pesic’in golü geldi. Tekrar çevirebilmek için tüm ofansif hamlelerimizi yaptık. Trezeguet ile Ömür ile yakaladığımız fırsatlar da vardı. Bütün planlar kazanmak üzerineydi ama kazanamadık mağlup olduk. Gelirken grup birinciliğini hesaplıyorduk. Her şekilde Avrupa’da devam etmek istiyoruz ve maç sayısını artırmak istiyoruz. Şimdi ki son maç hesaplar var, ikinci çıkma ihtimalimiz var, konferansa gitme ihtimalimiz de var son maçlar belirleyecek bunu. Avrupa’da sonuna kadar olup devam etmek istiyoruz. Rakibimizi tebrik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.