Trabzonspor-Hatayspor karşılaşması sonrası beIN SPORTS ekranlarında konuşan Teknik Direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı, “Oyunlar kazanılıyor kaybediliyor ancak sporcuların sakatlıkları bunlar bizim için daha üzücü oluyor. Edin çok iyi bir profesyonel. Gerçek bir takım oyuncusu. Kolunda kırık var. En az 3-4 ay gibi bir süreçten konuşuluyor. Bugün ki galibiyet Visca'ya armağan olsun. Umarım en kısa zamanda bizimle beraber olmaya devam eder.” ifadeleri kullandı.

Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı! Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı!

Maçı değerlendiren Avcı şu ifadeleri kullandı: “Taraftarımıza çok teşekkür ederiz. Onlarda bıraktığı yerden devam ediyor bizde kazanmaya devam ediyoruz. 2 maç 6 puan. Gol yemeden kazanmaya devam ediyoruz. Hatayspor en geniş alanda oynayan takım. İlk yarı itibari ile kaleci ile üçlü kurup bekleri derinliğe yolluyorlar. Baskıları kenar oyuncu yapıp merkeze yönlendirdiğimizde fırsatların çıkacağını çok net biliyorduk. Bu fırsatları çok doğru yaptık. Ama yapamadığımız bir şey vardı özellikle bizim gibi bir takımın topa daha fazla sahip olup daha fazla set oyunlarını acele etmeden final paslarını yapmalıydık. Biraz topu bu anlamda rakibe verdik. Bizim gibi bir takımın bu oyunu daha erken koparması lazım. Bugün şut oranımız çok yüksek. Girdiğimiz çok net pozisyonlar var ama biz bu fırsatları daha önce değerlendirmeliydik. Bu ligde kolay maç yok. Her rakibin planları var. Kazanmak son derece değerli. Her seferinde daha iyisini yapmamız lazım. Salı günüde hem ülke hem bizim adımıza önemli bir müsabakaya çıkıyoruz. Sene başından itibaren koyduğumuz hedeflere şu ana kadar ulaştık. Şimdi önümüzde Kopenhag maçı var. Hem zihinsel hem de fiziksel en iyi şekilde hazırlanacağız.