Trabzonspor-Gaziantep FK karşılşaması öncesi Teknik Direktör Abdullah Avcı öenmli açıklamalarda bulundu.

Hami Mandıralı'dan flaş açıklamalar! "Kendi kendimizi tüketmeyelim" Hami Mandıralı'dan flaş açıklamalar! "Kendi kendimizi tüketmeyelim"

Trabzonspor ile sözleşme yenileyen Abdullah Avcı," Trabzonspor camiasına özellikle 22 ayda yaşadığımız süreçlerden dolayı karşılıklı güven ortamında bu organizasyonu daha iyi hale getirebilmek için şampiyon olmadan öncede bana teklif etmişlerdi. Gündemi değiştirmeyelim şampiyonluğa az kaldı dedim onlarda layık gördüler. Trabzonspor camiasına, başkana, Ertuğrul Bey'e teşekkür ediyorum. Daha iyisini yapmak için yola devam edeceğiz. Burada olmaktan mutluyum çok güzel bir gönül bağımız var." dedi.

Sözlerinin devamında Avcı, "Gaziantep takımı ligimizin değerli takımlarından. Başlarında değerli bir hoca var. Belli oyun planları var. Takım savunmasını iyi yapabilen merkezi kapatabilen geçişlerden etkin olabilen kenar ortaları var. Bunlara karşılık bizde neler yapabiliriz baskılarımız nasıl olacak? Topa sahip olduğumuz zamanki çözüm noktalarımız ne? Topa sahip olmak ve sabırlı olmak bugün bizim için önemli. Çünkü dışarda 30 kusur derece sıcak var. Biz 30 Temmuz’da resmi karşılaşmalara başladık. Bugün 48. Günde 12. Resmi maçımıza çıkıyoruz. Bunun için en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz bu organizasyonu. Bence bütününde sıkıldığımız üzüldüğümüz anlar olmuştur ama bütün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle son 2 haftaki maçlar bizim için sorgulamamız gereken maçlardı. Bunu da çok iyi sorguladık. Yeni gelen oyuncu gruplarının kendi alışkanlıkları var. Birde şampiyon bir takıma geldiler. Bir an evvel ispata gidiyorlar. Bazen bireyselden çıkıp bir an evvel sonuç almaya bakıyorlar. Toplantılarla beraber savunma güvenliğini iyi aldık. Topa da doğru sahip olduk. Oyuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.