Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi H grubu maçlarında ilk maçına yarın çakıyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı ve Bakasetas karşılaşma öncesi basın ile buluştu soruları yanıtladı.

Rakibin geniş bir kadroya sahip olduğu söyleyen Avcı: “Avrupa Ligi’nin ilk ayağı yarın itibariyle başlayacak. Rakibimiz Macaristan’ın en köklü, 33 kere şampiyon olmuş ve birçok kez kupa almış takımlarından Ferencváros. Stadyum, ortam çok güzel gözüküyor. Bu sene özellikle rakibimiz 6 tane Şampiyonlar Ligi, 2 tane Avrupa Ligi, 5 tane de kendi liginde olmak üzere toplam 13 tane resmi müsabaka oynadı. Geniş bir kadroya sahipler, 27 yaş ortalaması var. 4-2-3 formasyonunda oynuyorlar. Ön taraflarında hareketli oynayan oyuncuları var. Savunmadan da teknik olarak pas ve organizasyon yaparak çıkmaya çalışıyorlar. Biz de rakibin oyun planlarına karşı, onların çözümü noktasında neler yapabileceğimizi çalıştık. UEFA Avrupa Ligi çok değerli. Önümüzdeki senelere daha iyi bakabilmek için kazanarak başlamak istiyoruz, gruptan çıkmak istiyoruz. Başlangıcın yarın itibariyle, kadro kalitemiz ve yeni gelen oyucularımızın da adaptasyon sürecini atlatmış olduğunu düşünerek oyunun başından sonuna kadar anları doğru oynayarak iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Umarım başlangıcı da iyi olur, iyi bir müsabaka olur." ifadelerini kullandı.

"Bir tek kaybımız var Antalyaspor maçı"

Abdullah Avcı sçzlerini devamında: "Kaliteli bir kadroya sahibiz. Yarın iyi bir başlangıç yaparak buradan dönmek istiyoruz. Yeni transferlerle birlikte oyunlarda bir takım değişiklikler yapıyoruz. Şuana kadar 2 Şampiyonlar Ligi, 5 Lig maçı ve 1 Süper Kupa oynadık. Bunların her birinde oyun kalitemiz artıyor. Bir tek kaybımız var Antalyaspor maçı."  şeklinde konuştu.

Trabzonspor'da yeni joker Bruno Peres Trabzonspor'da yeni joker Bruno Peres

Dorukhan Toköz sezonu kapattı

Dorukhan Toköz'in sezonu kapattığını söyleyen Avcı: "Transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Yaşadığımız birtakım talihsizlikler oluyor. Geçen hafta da jokerimizi kaybettik, sezonu kapattı. Bu seviyede her maç zordur ancak buradan çıkacak kaliteye de Trabzonspor sahiptir."dedi.