Trabzonspor, dün saat 20.45'te Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Süper Kupa finali için Sivasspor ile karşı karşıya geldi. ATV ekranlarında yayınlanan karşılaşmayı Mete Kalkavan yönetti. Karşılaşma Fırtına’nın 4-0 üstünlüğü son bulurken Süper Lig’in son şampiyonu Bordo-mavili ekip Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Maçın ardından basınla bir araya gelen Teknik Direktör Abdullah Avcı soruları yanıtladı.

Avcı, taraftar tarafından da merak konusu olan stoper arayışları hakkında "Topa sahip olmak, oynamak çok önemli. Topu kullanan bir oyuncu olması gerekiyor. Edgar, Vitor profili, biri dengeli, biri hızlı uyumu iyiydi. Bugün Dorukhan'ı tercih ettim. Yoğun bir şekilde stoper için çalışma var. İki sezondur yüzde 95 transferler bitmiş sezona başladık. Yönetime teşekkür ediyorum. Bazen bir iki aksaklık olabilir. Sekiz tane stoperle görüştük. Birçok şeyle karşılaşabiliyorsun, bu zamana kadar gerçekleşmedi. Bir tane alacağız. Yoğun görüşmeler devam ediyor. Kulübe ve oyuna uygun bir tane tercih edeceğiz. Bu sene ligde yarış daha zorlu olacak. Ama biz de geçen sene rakip yok diye kazanmadık, biz kazanarak devam ettik. Sonuçlara göre değil, bu organizasyonu nasıl büyütüyoruz, o açıdan bakıyorum.' ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da yeni gündem Umut Bozok! Trabzonspor'da yeni gündem Umut Bozok!


Abdullah Avcı, "Dries Mertens'le ilgilendiğiniz yönünde haberler var. Bu iddialar doğru mu?" sorusuna ise, "Mertens kariyeri ve oyunculuğuyla çok büyük bir oyuncu. Bizim için ekonomik anlamda ulaşılabilir bir oyuncu gibi gözükmüyor." yanıtını verdi.