Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı şampiyon olunan sezonu değerlendirdi.

61medya spor servisi - Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'un şampiyon hocası Abdullah Avcı geride kalan sezonu değerlendirdi. İlk geldiği dönemki atmosferden bahseden Avcı şunları söyledi; "Detaylarla kazanır veya kaybedersin. Oyun olarak 'Canım yansa da böyle başlayacağım.' demiştim. Artık böyle olmadığını düşünüyorum ve değiştirdim. Buraya geldiğimde, 'Sonuç alacağım.' dedim. Sahadaki oyunun skorla desteklenince herkes saygı gösteriyor." ifadelerini kullandı.

avcı-7

Abdullah Avcı ayrıca Süper Lig kulüplerinin yönetim şekillerine değinerek şu ifadeleri kullandı; "Kulüpleri profesyoneller yönetecek. Başkan ve yöneticiler temsili olacak. Teknik adamın bir terbiyesizliği yoksa, yöneticinin oyunu ve antrenmanından karar vermesinde büyük yanlışlık var. Bu sirkülasyon antrenörlük mesleğini de itibarsızlaştırıyor." dedi.

avcı-6

Abdullah Avcı konuşmasında şunları dile getirdi:

"Tekneyle çıktığımız gün anladım ki çok büyük bir şey olmuş. Denizin üstü bir film platosu gibiydi. Detaylarla kazanırsın, detaylarla kaybedersin. Hayat sana çalıştığında hep deneyimler kazandırıyor. Kupa bir sonuç. Oynattığın oyun, savunmada ne yapıyorsun, bunlar çok önemli. Bu oyunu geliştirmek için çalışıyoruz.

Trabzonspor her zaman sahaya çıktığında rakibine gücünü hissettirir. Transferde mevkiler belli çalışmalarımız devam ediyor.

Berat Özdemir yeni takımı için yola çıktı! Berat Özdemir yeni takımı için yola çıktı!

"Oyun sistemi artık çok değişti"

Görüştüğümüz oyuncular var, ama kesinleşip biten transferler yok. Bir bakarsın hemen gerçekleşirler. Biz hızlandırmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar bitmiş bir transfer yok ancak taraftarlarımız endişe etmesin. Geçen sezondan bir iskeletimiz var. Transfer işleri de belli olmaz. Bakarsınız bir günde 1-2 transfer birden bile olabilir.

Kupa çok önemli. Futbolda ne mesaj veriyorum. Herkese saygı göstermek önemli.

abdullah avcı 2566

Dünyadaki oyun sistemi artık çok değişti

3 ay önceden bizim kamp yeri, transferdeki bölgelerimiz belliydi. Önümüzde çok büyük hedefler var.Dünya'da oyun çok değişti. Tek bir oyun üzerinden ilerleyemezsiniz. Rakibe hazırlanmak diye bir şey var. Yurt dışına gitme trenini kaçırdım diye düşünüyorum.