Trabzonspor Teknik direktörü Abdullah Avcı ve bordo mavili takımın Mısırlı oyuncusu Trezeguet, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Trabzonspor Ferencvaros maçı öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı. Saat 16:00'da başlayan basın toplantısında Abdullah Avcı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Trabzon Akyazı Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında Abdullah Avcı şunları söyledi;

"Gruplar belli olduğunda dengeli bir grup olarak duruyordu, Monaco biraz öndeydi diğer takımlardan Ferencvaros'un Monaco'dan 4 puan alması ve gruptan çıkması onları öncelikle tebrik ediyorum. Yarın akşam itibariyle gruptan çıkmak için oyunumuzu ve konsantremizi bu yönde kullanacağız."

Abdullah Avcı: "Avrupa'da devam etmek istiyoruz"

"Maçı kazanıp hem kulüp olarak hem de ülke puanına katkıda bulunmak istiyoruz, özellikle Avrupa'da devam etmek istiyoruz. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var, geçen sezonki verdikleri enerjiyi ve pozitif desteklerini vermelerini istiyoruz. Hem Avrupa'da son maç, hem de Süper Lig'de son haftalar onların 12. adam olmasına ihtiyacımız var."

Trabzonspor'un bavulu elindeki futbolcusu Larsen yolcu gibi! Trabzonspor'un bavulu elindeki futbolcusu Larsen yolcu gibi!

"Ferencvaros'un geniş bir kadrosu var ve kadrosundaki çoğu oyuncu birbirine çok yakın. Rotasyon yapmaları dezavantaj olmaz, Avrupa'da rekabetçi ortamda kendilerini göstermek isteyeceklerdir."

"Dengeli bir grupta özellikle, Ferencvaros'un Monaco karşısında 4 puan ile çıkması ve dengeli bir kadrosunun olması gruptan çıkmasında etkili oldu. Takımın sahada gösterdiği enerji ve sürekli hücum düşünmeleri diğer bir etken."

.