Süper Lig'de 6. haftasında TrabzonsporAdana Demirspor deplasmanında 3-2’lık skor ile mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Avcı,"Öncelikle rakibi tebrik ederim. Ne seyahat nede sakatlık bu maçı etkilemedi. Rakip bize baskılı oynayacaktı rakibin en önemli özelliklerinden bir tanesi geçiş ve hareketli oyuncuların rakibin arkasından yaptıkları koşuydu. Oyunda denge çok önemliydi ama müthiş bir frikik golü ile mağlup durumu düştük. Oyunun ilerleyen bölümünde dengeyi kurmaya çalıştık. Penaltı golü rakip arkası koşuda dengeyi sağladık. Oyunun ikinci yarısında oyunu tamamen elimize alacakken yine geçişten iki tane gol yedik. Rakibe bu kadar uzak kalamayız. Geriye bu kadar koşamayız. Benim çalıştırdığım takımlarda en çok dikkat ettiğim konulardan bir tanesinin bu olmasına rağmen çalıştırmama rağmen olmadı." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Fabian Castillo davasını kazandı Trabzonspor Fabian Castillo davasını kazandı

Herkes kendini sorgulayacak

İyi gitmeyen bir durumun olduğunu söyleyen Avcı, "Özellikle Macaristan'da geçişten 2 gol yedik. Bugün geçişten 2 gol yedik. Şuan itibariyle sağlıklı gitmeyen bir durum var. Çok alışık olmadığım bir durum. Özellikle son 2 hafta bir Antalya maçı kayıpken bu maçta kayıp oldu. Ama Avrupa kupalarından 3 gün sonra telafisi var. Kafamızı kaldıracağız, herkes kendini sorgulayacağız. Hem bireysel hem de oyun performansını sorgulayacak. Tekrar bunun içinden çıkacağız. Trabzonspor bu geçen senenin şampiyonu. Bu kadar iyi bir kadromuz varken neden bunları yaşıyoruz. Bende oyuncuda sorgulayacak." açıklamalarında bulundu.