Trabzonspor ile şampiyonluk yaşayan Abdülkadir Ömür'ün o akşamki anları ortaya çıktı.

Atakaş Hatayspor maçının ardından şampiyonluk gecesi yaşadıklarını anlatan Abdülkadir Ömür, "Beni nefes alamayacak şekilde kilitlediler. Bayılacak gibi oldum" açıklamasında bulunmuştu.

abdülkadir ömür transfer

Trabzonspor, Süper Lig'in 35. haftasında Fraport TAV Antalyaspor ile 2-2 berabere kaldıktan sonra tarihinin en erken şampiyonluğunu kazandı. Medical Park Stadı'nda 40 binden fazla kişinin heyecanla izlediği maçın bitiş düdüğü ile binlerce taraftar yeşil alana saldırdı. Şampiyonluğun coşkusunu sahada horon çalıp birbirlerine sarılarak kutlayan taraftarlar, oyuncuların etrafını sararak sevgi gösterdi. Trabzonspor'un altyapıdan yetişen yıldızı Abdulkadir Ömür'ün şampiyonluk maçı sonunda sahada taraftarlar tarafından sarıldığı ve sevgi gösterilerinde ağır yaralandığı görüntüleri sosyal medyada ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'da Yaprak Dökümü Trabzonspor'da Yaprak Dökümü

abdülkadir ömür transfer3

TARAFTARLARIN ARASINDA KALDI

Genç oyuncuyla video çekip şampiyonluk sevincini ölümsüzleştirmek isteyen bir taraftarın kaydettiği görüntülerde, birçok taraftar Abdülkadir Ömür'ü havaya kaldırarak sarılmaya çalışıyor. Hayranların "Sen adamsın Abdus Allah'a kurban" sözleriyle sarılıp öpmeye çalıştığı Abdülkadir'in nefes almakta zorlandığı görülüyor. Görüntülerde, kalabalığın içinde bulunan Abdülkadir Ömür'ün "dur" diyerek yardım istediğini anlayan bazı taraftarlar, "Bırak, tamam, sakin ol, boğulacak" sözlerine yer verdi. İlgiyle izlenen görüntülerin sonunda, Ömür'ün statta bırakıldığı ve nefes alabilmesi için kendisinden uzaklaşmaya çalıştığı da var.

abdülkadir ömür transfer 2

"ÖYLE KİLİTLEDİLER Kİ NEFES ALAMADIM"

Abdülkadir Ömür, ligin 36'ncı haftasında deplasmanda oynanan Atakaş Hatayspor maçı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonluk maçı sonrası sahada yaşadığı anları, "Boğazımdan tutuyorlar, biri formamı çekmeye başladı. Öyle bir kilitlediler ki beni nefes alamadım. 'Ağabey nefes alamıyorum' dedim. Bırakın da beni nefes alayım. Sevineceğiz diye adamın biri kramponumu çıkarmaya çalışıyor. Bayılacak gibi oldum. O zaman ciddiye aldılar beni" sözleriyle anlatmıştı.