Trabzonspor-Hatayspor karşılaşması sonrası beIN SPORTS ekranlarında konuşan Abdülkadir Ömür hem Erce Kardeşler hem de maç hakkında konuştu.

FIFA 23'te Süper Lig'e Trabzonsprolu oyuncular damga vurdu FIFA 23'te Süper Lig'e Trabzonsprolu oyuncular damga vurdu

Abdülkadir Ömür, “Öncelikle içimden gelen şeyleri söylemek istiyorum Erce abi ile alakalı. Geçen sene bizle beraberdi. Ben hayatıma sonradan girdi. Çok iyi kardeş gibi hissettirdi bana. Beraber yedik beraber içtik. Gerçekten çok büyük bir karakter. Takımın motivasyonunu her zaman yukarıya çeken bir insandı. İlk maçı olmasına rağmen bugünde çok iyi bir performans gösterdi. Tüm dualarım onla olacak.” ifadelerini kullandı.

Maç hakkında Ömür, "Zor bir maç olacağını bekliyorduk. Çünkü rakibimizin de ilk maçıydı. İstediğimiz gibide başladık maça. Pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Son toplarda bazı aksilikler yaşadık ama golün geleceğini biliyorduk. İkinci yarıda daha istekli bir oyun oynayarak kazandık." ifadelerini kullandı.

Maçın ardından Erce Kardeşler ile diyaloğu olan Ömür şu anları şöyle anlattı: “Golle ilgili bir şey dedi. Bizdeyken sürekli bana şut çek diyordu. Oda çok iyi bir maç çıkardı. Dedi ki ‘Bu kadar güzel gol olur mu’ bende ‘Yok abi şansa oldu’ dedim. Gol attığım için mutluyum. Çok güzel bir gol olduğunu söyledi bana.”