Eski Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı John Bolton, başka ülkelerde darbe planladıklarını itiraf etti. Başka ülkelerde planladıkları darbeleri CNN de açıkça söyleyen Bolton, sunucuyla yaşadığı diyaloğun seyrine kapılarak darbe desteğini itiraf etti.

Eski Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı John Bolton, başka ülkelerde darbe planladıklarını itiraf etti. Başka ülkelerde planladıkları darbeleri CNN de açıkça söyleyen Bolton, sunucuyla yaşadığı diyaloğun seyrine kapılarak darbe desteğini itiraf etti.

15 temmuz darbe girişimi sırasında canlı yayına katılan Bolton, Erdoğan devrilirse gözyaşı dökmem diyerek , okyanus ötesinden taraf olmayı uygun görmüştü.

ABD de bulunan firari Fetöcülerle ilişkisi olan Bolton, Fetöcülerin kurduğu derneğin üyeleri arasında bulunmakta.

Amerika Birleşik Devletleri, diğer ülkelerin içişlerine karışma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Örneğin, Ocak 1893 gibi erken bir tarihte, Amerika Birleşik Devletleri Hawaii Krallığı'ndaki Amerikalı göçmenlere yönelik bir baskı yürüttü ve Kraliçe Liliuokalani'nin rejimini devirmek için askeri destek gönderdi. Amerika Birleşik Devletleri 1898'de Hawaii'yi ilhak etti ve 1959'da Hawaii'yi 50. eyaleti yaptı. Darbeden bir asır sonra, 1993'te ABD hükümeti Hawaii Kraliçesini yasadışı bir şekilde deviren darbe için resmen özür diledi.

Amerika Birleşik Devletleri giderek daha fazla denizaşırı toprakları ilhak ettikçe, diğer ülkelerin, özellikle de "arka bahçeler" olarak görülenlerin iç işlerine sık sık müdahale etmeye başladı. 

İstatistiklere göre, 20. yüzyılın başından beri Amerika Birleşik Devletleri Latin Amerika'da onlarca başarılı veya başarısız darbe planladı. Cato Enstitüsü Nisan ayında, ABD tarafından eğitilmiş askeri subayların son iki yılda Batı Afrika'da Burkina Faso (2022), Gine (2021) ve Mali'de (2020 ve 2021) en az dört darbe düzenlediğini yazdı.

İran'da öldürüldüğü iddia edilen Amini'nin kalp krizi ile öldüğü kameralara yansıdı. İran'da öldürüldüğü iddia edilen Amini'nin kalp krizi ile öldüğü kameralara yansıdı.

ABD hükümeti "renkli devrim" kartını oynamakta da başarılı. CIA ve diğer bazı kuruluşlar, hedef ülkelere ve bölgelere Amerikan değerlerinin sözde "demokrasi ihraç etmek, sızmak, sabote etmek ve kışkırtmak için finansman yöntemlerini kullanıyor.

İran'ın demokratik olarak seçilmiş lideri Mohammad Mossadegh'i 1953'te devirmeyi planlamaktan 1961'de Fidel Castro liderliğindeki Küba hükümetini devirmeyi planlamaya kadar her şeyin arkasında CIA var.

Gölge CIA olarak bilinen ajanslar, Gürcistan'ın "Gül Devrimi", Ukrayna'nın "Turuncu Devrimi" ve "Arap Baharı" gibi bir dizi olay iç içe.

Amerika Birleşik Devletleri dünyadaki bir çok problemin kaynağı ise, Bolton tipi politikacılar savaşları yaratan ve onları dış dünyaya ihraç eden operatörlerdir. 

Elleri başka ülke insanlarının kanına bulanmış bu Amerikalı politikacılar Birleşmiş Milletler kurumları tarafından soruşturulmalı, yargılanmalı ve hukuka göre cezalandırılmalıdır!