A Milli Takımımız, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki 5. maçında Lüksemburg'u ağırladı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan karşılaşma 3-3’lık skor ile berabere bitti. A Milli Takımımız 13 Puan ile Uluslar B Ligi'ne yükseldi.

Mücadelenin ilk yarısından Uğurcan Çakır ve Eren Elmalı’nın anlaşmazlık yaşamasının ardın 8’dakikada Martins topu boş kaleye atarak konuk ekibinin 0-1 önde başlamasını sağladı. Chanot ile mücadelesi sonrası yerde kalan Kerem Aktüroğlu’nun ardından Milli takım penaltı kazandı. Dakika 16’da Cengiz Ünder’in penaltı kullanmasıyla karşılaşma 1-1 beraberlik ile devam etti.37’dakikada Sinani’nin attığı gol ile konuk takım 1-2 öne geçti. 39’dakikada Cengiz Ünder’in yaptığı ortada kale önünde ters vuruş yapan Chanot topu kendi ağlarına gönderdi. Mücadelenin ilk yarısı 2-2'lik eşitlikle sona erdi.

Devrenin ardından Lüksemburg ekibinden Gerson Rodrigues 69’dakika da attığı gol ile skoru 2-3 oldu. A Milli Takım’dan İsmail Yüksek’in 87' dakikada attığı gol ile beraberliği getirdi. Bol gollü karşılaşma 3-3 beraberlik ile sona erdi. A Milli Takımımız 13 Puan ile Uluslar B Ligi'ne yükseldi.

Türkiye-Lüksemburg ilk 11'ler:

Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı! Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı!

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan, Çağlar, Eren, Orkun, Ferdi, Cengiz, Halil, Kerem, Enes Ünal

Lüksemburg: Moris, Jans, Chanot, Martins, Pinto, Sanches, Sebastien Thill, Vincent Thill, Barretro, Gerson Rodrigues, Sinani