Dağlarda yetişen şifalı bitkiler, doğu karadenizden sağlanan binlerce şifalı bitki. Astım tedavisi ve soğuk algınlığının şifası bitkilerde saklı olduğunu söyledi.

Soğuk algınlığının şifası şifalı bitkilerde saklı. Trabzon’da 1968 den beri dağlardan topladığı şifalı bitkiler ile dertlinin derdine deva olan Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Yılmaz,  “Zerdeçal, zencefil, havlucan, keten tohumu, öksürüğe iyi gelen şifalı bitkilerden olduğunu söyledi.

Astıma iyi gelen şifalı bitkiler de var

Astım ve bronşiti gidermek içinde sığırkuyruğu kullanılmalı.  Solunum yolları, böbrek, akciğerin üstündeki zarı tedavi ettiği 65-68 senesinden beri bu bitkiyi kullanıyoruz. Astım ve Solunum yollarının bitkisel tedavisinde çok büyük faydası vardır.” diyerek kış aylarında hangi bitkilerin kullanılması gerektiğini anlattı.

Soğuk algınlığına bitkisel çözüm (1)

Dağlarda yetişen şifalı bitkiler i araştırdık

Eski tarihlere ait şifa kitabından yararlanarak hastaların dertlerine deva olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “1968’den beri şifalı bitkiler üzerine çalışıyorum. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Tufan Bayder geldi bana. Ben dağlarda yetişen şifalı bitkilerin yerini ve kendisine tarif etmek için, 68 senesinden bu yana 1990 senesine kadar Anadolu dağlarında profesör doktor ile bitki uzmanlığı yaptım. Dağdaki şifalı bitkileri araştırdık. Bizim beraber çalışmalarımızda var. Bilirkişilerle birlikte hep beraber çalıştık. 19 sene bitki uzmanlığı yaptım. Turhan Bayder ile birlikte İstanbul Üniversitesine 9 bin 500 tane bitki gösterdim.

Bunların 51 tanesi kendi formuna kattık. Bunların en mühim olan bitkilerden, yerini söylemeyeceğim fakat Güney Doğuda dünyanın en zehirli bitkisini buldum verdim kendilerine. En tatlı şekerden tutun en tatlı bitkisini de buldum yine verdim. Türkiye’de bugün ki durumda beyin tümörünü tedavi eden bitkiler var. Sarılığı tedavi eden bitkiler de var. Hatta Hepatit B hastalığını tedavi eden bitkileri bile var hem de 25-30 ayda.

Onun dışında, epimedium, cote, elis, sevn, otunu buldum. Bende eski kaynaklı kitaplarda var.

Cinsel Uyarı için Sevn otu

Mesela bugün Türkiye’de değil dünyada en çok kullanılan seven otudur. Fakat bunu kimse bilmiyor. Sevn otu beyinde ki cinsel uyarı merkezini uyarıyor. Kadın ve erkekteki cinsel güdüyü uyarır. Biz hamile adaylarına, kesinlikle ilaç verdirmiyoruz. Çünkü doğum için kullanılan doğal bitkiler. Hamileliği kolaylaştırmak için çok bitkiler var. Kimyasal maddeler vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Soğuk algınlığına bitkisel çözüm

3 GÜNDE ASTIMA DEVA OLABİLEN ŞİFALI BİTKİLER VAR DEDİ 

3 günde astımı tedavi edecek bitkilerin olduğunu söyleyen Yılmaz, “Örneğin save bitkisi 3 günde astım, bronşit, öksürüğü geçiriyor. Bir de zahter var, kekik, karadol maddesi taşıdığı için bugün hangi virüs olursa olsun mikrobu yok eder. Kedi nanesine benzeyen bir bitki var Bunlar karıştığı zaman, beyin tümörünü yok eder. Epimedium tohumu ve çiçeğidir. Ben kendim geldim Kaçkar’lardan topladım. İsim vermeyeceğim ama dünyanın en büyük hastanesinde 22 günde fayda ettiği tespit edilmiştir. Kalem otu, emiur otu, sinir stres, korku, vesvese, panik atak gibi ileri gelen bütün hastalıklara deva, ilmen ve tıbben tespit edilmiştir.” sözlerini kaydetti.

Soğuk algınlığına bitkisel çözüm (1)-1

SOĞUK ALGINLIĞINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Hastalık mevsimi olan kış ayları için önerilerde bulunan Yılmaz,  hastalıklara deva şifalı otlar hakkında bilgi vererek, “Şifalı soğuk algınlığına faydalı kış içeceklerinden tavsiye olarak rezene, anason birbirine karışırsa eğer bütün böbreklere ve iç hastalıkları yok eder. Zerdeçal, zencefil, havlucan, keten tohumu, öksürüğe iyi gelir. Astım ve bronşiti gidermek içinde sığırkuyruğu kullanılmalı. Bu bitkilerin hastalığı yok ettiği tespit edilmiştir. Solunum yolları, böbrek, akciğerin üstündeki zarı tedavi ettiği 65-68 senesinden beri bu bitkiyi kullanıyoruz. Solunum yollarında çok büyük faydası vardır. Karaçalı bitkisi de Türkiye’nin her yer yerinde var.” dedi.

Selin YELDAN

Gözden kaçırmayın

Çocuklarda Stomatit Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi Çocuklarda Stomatit Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Hastalıkların tedavisinde bilimsel tedavilere ulaşmak için , uzman hekimlere başvurmanızı öneriyoruz.  Sağlık bakanlığı MHRS sisteminden randevu alabilirsiniz.