CHP İLÇE BAŞKANINDAN ÇARŞIBAŞI-VAKFIKEBİR DURAK SORUNU UYARISI

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Çarşıbaşı-Vakfıkebir arasındaki ulaşım sorununun çözülmesini istedi.

İki ilçenin de birbirine ihtiyaç duyduğunu belirten Keskin, “İlçemizde piyasadaki durgunluk ve artan borçlar esnafı zorluyor. Çek ve senetlerini ödemekte zorlanıyor, icralık oluyor. Sel felaketinde zarara uğrayan 17 esnafımızın mağduriyeti giderilmedi. CHP olarak halkımızdan isteğimiz, kendi esnafına sahip çıkması, her türlü alışverişini, alışveriş merkezleri yerine ilçemiz esnafından yapmasıdır. Ayrıca İlçemizden ayrılan Çarşıbaşı ilçesinin ilçemizle ulaşım bağlantısının mutlaka sağlanarak, Çarşıbaşı-Vakfıkebir arası çalışacak dolmuş durağının bir an önce kurulması gerekiyor. Bu ilçemizin ticaretinin gelişmesi ve kalkınması için de çok önemlidir.” dedi.

 

TAŞBAŞI’NIN MOTOSİKLET ÇİLESİ BİTMİYOR

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Taşbaşı yokuşunda motosikletli sürücüler insanları çileden çıkarmaya devam ediyor. Özellikle ilçe minibüslerin son durağı olan ve Trabzon’un meydan mevkisine çıkış yolu olan Taşbaşı yokuşunda motosikletli sürücülerin terörü devam ediyor. Motosikletli sürücüler trafiğe kapalı olan bu caddeyi kullanarak etraftaki insanlara tehlike saçıyor. Taşbaşı esnafı ve vatandaşlar ise bu durumdan oldukça rahatsız. Bölgenin çok kalabalık olduğunu dile getiren vatandaşlar, Taşbaşı’ndaki bu motosiklet sorununun çözülmesini istedi. Hatırlanacağı üzere, bölgede daha önceden birçok motosiklet olayı meydana gelmiş ve vatandaşlar bu alanda önlem alınmamasını eleştirmişti.

 

UZUNSOKAK’TA TORPİL KORKUSU

Trabzon’un en işlek caddelerinden birisi olan Uzunsokak’ta torpil korkusu yaşandı. Olay dün öğle saatlerinde Uzunsokak’taki kaymakamlığın önünde gerçekleşti. Kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından patlatılan torpil, caddedeki insanların kısa süreli olarak paniklemesine neden oldu. Öte yandan bir gencin ‘canlı bomba’ diye bağırması ise etrafta şaşkınlık yarattı.

Gözden kaçırmayın

Trabzon'da okullar tatil mi ? Trabzon Valiliğinden açıklama geldi. 17 Ocak Trabzon'da okullar tatil mi ? Trabzon Valiliğinden açıklama geldi. 17 Ocak

 

TRABZON SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İKİ PERSONELİNE VEDA ETTİ

Trabzon Sağlık Müdürlüğü çeşitli görevlere atanan iki personeline düzenlenen yemek organizasyonuyla veda etti. Ortahisar İlçe Sağlık Müdür Fevzi Yavuzyılmaz’ın Aydın Halk Sağlığı Müdürü olarak atanması ve Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fatih Baran'ın da Aile Hekimliğine geçmesi nedeniyle Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Süleyman, müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir veda yemeği düzenledi.

Yemeğin ardından İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman her iki isme birer plaket takdim ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.