7 yıl önce kaybolan Hasan Germiç’in yeğeni Meryem Meral dayısının define ritüelinde kurban edildiğini iddia etti

Gümüşhane Kürtün ilçesi Üçtaş köyü İmat Kıranı Mahallesi'nde 27 Mayıs tarihinde ormanda ot toplayan köylüler, insan kafatası ve kemikler buldu. Köylüler, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye ekipler gönderildi. Ekipler çalışmalarını sürdürürken, bölgede insan kıyafetlerine rastlandı. Kemik ve kıyafetler incelenme için kriminal laboratuvarına gönderildi. Öte yandan kafatası ile kemiklerin, 24 Kasım 2015'te kaybolan sara hastası Hasan Germiç'e ya da 6 Haziran 2021'de kaybolan zihinsel engelli Hacı Burhan Meral'a ait olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi. Kayıp yakınları, jandarmaya davet edildi. Hasan Germiç'in eşi Cevahir Germiç, kemiklerin yanında bulunan kıyafetlerin eşine ait olduğunu teşhis etti.  Hasan Germiç'in yeğeni Meryem Meral (30), dayısının define ritüelinde kurban edildiğini iddia etti. Meryem Meral, “Dayım epilepsi hastasıydı. Bu hastalığın define çıkartılma işlemlerinde kullanıldığını biliyoruz.” dedi. 

Dayısı Hasan Germiç'in kaybolduğunda, köyde yapılan arama çalışmalarından bir sonuç çıkmadığını söyleyen yeğeni Meryem Meral, “Dayım Hasan Germiç yaklaşık 7 yıl önce Üçtaş köyünde kayboldu. Dayımın kaybolduğunu öğrenince köyde arama çalışmaları yaptık ama bulamadık. İlk önce arazide arama çalışması yaptık. Araziden ümit kesilince yetkililer farklı alanlarda arama çalışması gerçekleştirdi. Bu süre zarfında hiçbir gelişme yaşayamadık” ifadelerini kullandı.

Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı

“BULUNAN KEMİK VE KIYAFETLER ÜMİDİMİZİ ARTIRDI”

Meral, laboratuvardan çıkacak sonuçları beklediklerini söyleyerek, “Dayımızdan tam ümidimi kaybetmişken köyde ot aramaya çıkan kadınlar bir kafatası buluyor. Bulunan kemik ve kıyafetler ümidimizi artırdı. Bunun üzerine yapılan arama çalışmalarında kemikler bulunuyor ve aynı yerde kıyafetlere rastlanıyor. Kıyafetlerini de yengem teşhis etti. Dayıma ait olduğunu söyledi. Biz şimdi kriminal laboratuvarından çıkarak sonucu bekliyoruz” dedi.

“DEFİNE ÇIKARILIRKEN DAYIMIN KURBAN EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Dayısının kemiklerinin bulunduğu mevki ile kayboldu mevki arasında uzun bir mesafe olduğunu belirten Meral, “Dayımın kaybolduğu yerden, kemiklerin bulunduğu yere yürüyerek çıkmasına ihtimal vermiyoruz. Bu sebepten dolayı da define arayan kişiler tarafından kemiklerini bulunan bölgeye çıkarıldığını ve define çıkarılma ritüelinde kullanıldığını düşünüyoruz. Definenin çıkarılma işleminde kurban veriyorlar. Maalesef define çıkarılırken dayımın kurban edildiğini düşünüyoruz. Dayım epilepsi hastasıydı. Bu hastalığın define çıkartılma işlemlerinde kullanıldığını biliyoruz. Çünkü epilepsi hastalığının define çıkartılma sırasında siyanürüne engelleyeceğine inanıyorlar. Bu sebeplerden dolayı dayım saçma sapan bir olaya kurban edildiğini düşünüyoruz. Kriminal laboratuvarından çıkacak sonuçları bekliyoruz ve çıkan sonuçlardan sonra yetkililerin suçluları bulup cezalarını vereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.