6'lı masanın bir parçası olan Demokrat Partisi'nde genel başkan Gültekin Uysal Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CHP'li Akif Hamza Çebi'den Aday açıklaması! CHP'li Akif Hamza Çebi'den Aday açıklaması!

Millet İttifakında yer alan Demokrat Partisi'nde Genel Başkan Gültekin Uysal, yerel bir radyoda Gazeteci Yazar İsmail Akar'ın sorularını yanıtladı. Demokrat Partili Uysal, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda dikkat çeken ifadelerde bulundu.

gültekin uysal

Uysal, "Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde 'ben başbakan olacağım' diyor, Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumuna nasıl bakıyorsunuz?" sorusunu cevapladı.

kemal kılıcdaroğlu-1

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM"

İttifak ile ilgili açıklamalarda bulunan başkan Uysal Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili şunları söyledi; "Tabii ki TBMM'de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6'lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz." dedi.