YENİ GÖREVE BAŞLAYAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İLK MESAJINI VERDİ

Burak-Fettahoğlu

Hızır Aktaş’ın merkeze çekilmesiyle boşalan Trabzon İl Mili Eğitim Müdürlüğü görevine Hüseyin Burak Fettahoğlu getirildi. Dün göreve başlayan Fettahoğlu,  masa başında ilk mesajını  da verdi. Meslek hayatı boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitiminin her kademesinde hizmet üretmeye çalıştığını belirten Fettahoğlu, geleceğin mimarisi olan çocuklara ve gençlere güzel yarınlar bırakabilmek için mücadele edeceğini belirtti. Fettahoğlu’nun mesajında şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizin göz bebeği, medeniyetimizin mukaddes değerlerinin taşıyıcısı, her köşesine aşina olduğum, yakinen bildiğim Trabzon'un eğitim yöneticisi olmak; görevimi siz kıymetli yönetici, öğretmen ve hemşehrilerim ile yürütmek; benim için bir gurur ve onur vesilesidir. Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının merkezinde konumlandıran bir eğitim neferi olarak Trabzon'umuzu, daha önceden var olan birikimlerin ve başarıların üzerine inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Trabzon'un dört bir yanında görev yapan değerli öğretmen arkadaşlarımın, beni bir amirden ziyade bir meslektaş olarak görmelerini istirham ediyorum. Bugünden itibaren Trabzon'da eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüz de makamımız da sonuna kadar açıktır. Bu yolda; mesai duygusu tanımadan, ilmi rehber, irfanı ilke edinerek aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek en büyük ülkümüz olacaktır.”


ZORLUOĞLU’NUN AKLI VAN’DA KALINCA VATANDAŞLAR NE DEDİ?

WhatsApp Image 2021-12-17 at 20.03.12

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 4 Ocak 2022’den itibaren karşılıklı olarak Trabzon-Van direkt uçuşlarının başlayacağını duyurdu. “Gidip gezmesi de güzel olur, gelip gezmesi de…” diyerek sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Başkan Zorluoğlu’na belli bir kesimden tepki geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları Başkan Zorluoğlu’na, Büyükşehir Belediyesinin zor zamanlar geçiren halka destek olması noktasında yetersiz kalmasından dolayı sitemde bulunurken, bazıları da raylı sistemin akıbetini sordu.  Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım hususunda yetersiz olduğunu ileri süren bazı sosyal medya kullanıcıları “Bence siz gezme haberleri vereceğinize büyükşehirler şu zor zamanlarda insanlara nasıl yardım ediyor bir araştırın? Dalga mı geçiyorsun Başkan. Millette para mı var ki gezsin ama siz bizim yerimize de gezin lütfen. Halk ekmek büfesi ya da askıda fatura yöntemi ile zor zamanlar geçiren halkınıza destek olun inanın saygınlığınız daha da artar.” şeklinde sitemlerini dile getirirken, bazıları da bozulan yolları, otobüs seferleri ve raylı sistemi sordu. 
Başkan Zorluoğlu’nun paylaşımına gelen bazı yorumlar şu şekilde: 
“Önce Beşirli’deki yolları yapın sonra uçağa bindirirsiniz milleti…”
“Başkanım Van güzel ama Maçka’ya da bir sefer koysanız sabah 7.00 ve 7.20 aracına arka kapıdan ancak binebiliyoruz. Öğrenci, işçi, memur bir de öğlen namazına erkenden Maçka’ya gelen dayılar... 7.00, 7.15 ve 7.30 çok çok güzel olacaktır.”
“Ya Başkan Allah kitap aşkına şu Pelitli Vatan Caddesi’ne bir asfalt döktür, yazmadığımız aramadığımız mecra kalmadı. Yama tutmuyor artık yol baştan beri asfaltlanması lazım.”
“Başkanım, Yomra-Pelitli-Ortahisar- Akçaabat- Beşirli bağlantısı bizim için daha önemli, raylı sistem şart.”
“Ne oldu bu raylı sistem?”

BÜYÜKŞEHİR TASARRUFA OTOBÜS DURAKLARINDAKİ IŞIKLARI SÖNDÜREREK Mİ BAŞLADI?

WhatsApp Image 2021-12-17 at 20.03.12 (1)-1

Trabzon genelinde otobüs duraklarında bulunan aydınlatmaların söndürüldüğü öğrenildi. Gazetemize ulaşan bir veli, Erdoğdu’da yaşadığını ve şehir genelinde bulunan otobüs durağında yer alan reklam panosunun ışıklarının aynı zamanda durakta bekleyenler için bir aydınlık oluşturduğunu fakat bu ışıkların birkaç aydan beri yanmadığını belirtti. Özellikle, öğrencileri ve durakta bekleyen vatandaşları hem otobüs sürücülerinin görmesi hem de güvenlik açısından ışıkların yanmamasının olumsuz olduğunu ifade etti. Vatandaş, “Hava karardığında otobüs duraklarında beklemek artık güvenli değil. Yıllardır yanan reklam panolarındaki ışıklar söndürüldü. Sanırım belediye tasarrufa vatandaşları karanlığa mahkum ederek başladı.” şeklinde belediyeye sitem etti.

BİRÇOK İLÇEDE KESİNTİLER OLACAK

trabzon elektrik kesintisi

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.Trabzon’un Çaykara, Of, Hayrat, Maçka, Ortahisar ve Akçaabat ilçelerinde elektrik kesintilerinin yaşanacağını duyurdu.  Buna göre, Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı; Çimenli Mahallesi ve Yalıncak Mahallesin’de 21-22.12.2021 tarihinde 08.00 ve 17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon'un Hayrat ilçesine bağlı; Pınarca Mahallesi, Klavuz Mahallesi ve Taflancık Mahallesinde 19-20.12.2021 tarihinde 09.00 ve 16.00 saatleri arasında, Pazarönü Mahallesi, Balaban Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ve Geçitli Mahallesi’nde ise 21-22.12.2021 tarihinde 09.00 ve 16.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon'un Of ilçesine bağlı; Karayemişlik Mahallesi’nde  21-22.12.2021 tarihinde 09.00 ve 16.00 saatleri arasında, Uluağaç Mahallesinde 19.12.2021 tarihinde 08.30 ve 15.00 saatleri arasında, Bölümlü Mahallesi, Çataldere Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Cumapazarı Mahallesi ve  Gürpınar Mahallesinde ise 19.12.2021 tarihinde 09.00 ve 13.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı; Merkez Mahallesi, Konak Mahallesi, Güney Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Fatih Mahallesinde 19.12.2021 tarihinde 07.00 ve 15.00 saatleri arasında, Kapıköy Mahallesi, Bakırcılar Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Coşandere Mahallesi, Altındere Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Kırantaş Mahallesi ve Akarsu Mahallesinde 20 21.12.2021 tarihinde 08.30 ve 15.30 saatleri arasında, Kapıköy Mahallesi, Bakırcılar Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Coşandere Mahallesi, Altındere Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Kırantaş Mahallesi ve Akarsu Mahallesi’nde 20-21.12.2021 tarihinde 08.30 ve 15.30 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı; Acısu Mahallesi, Arpacılı Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Gümüşlü Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kuruçam Mahallesi  ve Zaferli Mahallesinde 19.12.2021 tarihinde 09.00 ve 12.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı; Ulucami Mahalleis, Kabataş Mahallesi, Yeşilalan Mahallesi, Baltacılı Mahallesi, Soğanlı Mahallesi ve Akdoğan Mahallesi’nde 19.12.2021 tarihinde 09:00 ve 13:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

TRABZONLU REKTÖRLERDEN, ÖĞRENCİLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ KARARI

WhatsApp Image 2021-12-17 at 20.03.12 (2)

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı ziyaret etti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve beraberindeki heyet, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinin standardının yükseltilmesi adına karşılıklı olarak her türlü desteğin verileceği noktasında fikir birliğine varılan buluşmada, Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Trabzon Tıp Fakültesi’ndeki öğrencileri için fiziki imkânlar ve altyapı çalışmaları noktasında geliştirilebilecek iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Hediye takdiminin ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından ziyaret sona erdi.