BÜYÜKŞEHİR İÇİN DEVR-İ SABIK KONUŞULUYOR

Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, önceki gün günebakış’ı ziyaret etti. Bir süre sohbet ettiğimiz Velioğlu’nun gerek ülke meselelerinde ve gerekse yerel meselelerde oldukça hassas, takipçi ve birikim sahibi olduğunu gördük. Mali Müşavir olarak görev yapan Hasan Kamil Bey, AK Parti’den ayrılarak Gelecek Partisi İl Başkanı olmuş. Bunu kendisinden duyduğumuzda AK Parti’nin nice birikim sahibi vizyonist isimleri içinde böyle harcadığına tanıklık ettik. İnsanlar kendilerine hayat veren gıdayı nasıl çöpe çeviriyorsa, siyasette kendisine hayat veren birikim sahibi insanları böyle öğütüyor.

Velioğlu, ülke meselelerine vukufiyetinin yanı sıra yerel konularda da oldukça hassas. Trabzon’un mega projelerini yakından takip ediyor, Trabzon’un hukukunu ve hakkını çok önemsiyor. Söz bu bağlamda dönüp Büyükşehire geldi. Hasan Kamil Velioğlu, Zorluoğlu’ndan sonraki dönem için “Devr-i sabık olmalı.” dedi. Devr-i sabık bir yönetimin kendinden önceki yönetimi sorgulaması ve hesap sorması anlamına geliyor. Velioğlu, “Zorluoğlu’nun yaptıkları yanına kar kalmamalı. Trabzon’un kayıp her kuruşunun hesabı mutlaka sorulmalı. Zira bunca eleştiriye ve hatta Sayıştay uyarılarına rağmen yine bildiğini okuyor. 10 liralık malı 100 liraya alıyor. Belediyenin bir şirketi varken, 5 şirkete çıkardı. Harcamaları denetimden kaçırıyor. Büyükşehir devralındığında mutlaka devr-i sabık yaratılmalı.” dedi.

Hasan Kamil Bey’in yüzüne baktık.  Velioğlu söylediklerine gerçekten inanıyor. İçimizden “Her şey inanmakla başlar. Bu gidişle galiba Zorluoğlu Büyükşehiri AK Parti’ye kaybettirecek.” dedik.

DR. SİVRİ, SAĞLIKÇILARIN İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ NASIL SAVUNDU?

DR. SİVRİ, SAĞLIKÇILARIN İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ NASIL SAVUNDUTrabzon Tabip Odası eski Başkanı Dr. Ebru Sivri, dün sağlıkçılar tarafından gerçekleştirilen iş bırakma eylemine katıldı. Eyleme yönelik açıklama yapan Dr. Sivri, “15.12.2021 tarihinde aklı hep görevinde olan bir hekim olarak grevdeyim. Mesleğimi çok seviyorum ve itibarsızlaştırılmasına izin veremem.  Beş kuruş parayla yan yana anılmak değil derdim ya da yardımcı sağlık çalışanlarıyla bize birbirimize düşman etmek istemeleri de değil. Herkesin yaptığı iş  kıymetli ve karşılığını tabi ki de almalı. Benim derdim işim ruhunda. Mesleğimi icra edebilmekte. Tıp Fakültesi mezunlarının yurtdışına kaçmaya çalışmadığı, üniversite hazırlıktaki gençlerin Tıp Fakültesi yazmaktan korkmadığı bir gelecek için tüm uğraşılar. Hekim olarak özlük haklarımıza sahip çıkmak için. O yüzden grevdeyim.” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ DAYI’DAN “AKLIMIZLA OYNAMAYIN” TEPKİSİ

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ DAYI’DAN AKLIMIZLA OYNAMAYIN TEPKİSİ

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Meclis Üyesi Ömer Dayı, ülkedeki ekonomik tabloya ve AK Parti’nin söylemlerine tepki gösterdi. Meclis Üyesi Dayı, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Akp'liler, bugünkü kötü ekonomiyi dış güçlerin ekonomik saldırılarına bağlarken,  yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bu söylemin aksine sorunun dış güçlerin saldırısından değil,  ekonomik politikaya duyulan güvensizlikten kaynaklandığını belirtti.  Halk arasında bir söz vardır;  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.  Ülkenin ekonomisini batırdınız, İnsanların aklıyla alay etmeyin.” eleştirilerinde bulundu.

AYVAZOĞLU KADIN DOSTU PROJEYİ ANLATTI

AYVAZOĞLU KADIN DOSTU PROJEYİ ANLATTI

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Ankara’da düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda kadınların üretime katılabilmesi için sağlanan olanaklar gündeme geldi. Kadınların her zaman yanlarında ve destekçileri olduklarına işaret eden Milletvekili Ayvazoğlu, “Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesiyle; Türkiye'nin büyümesi ve güçlenmesinde kadınların rolünü arttırıyoruz.  Kooperatifler yoluyla kadınlar işgücüne ve istihdama daha çok katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

DEVLET MAĞDUR AİLENİN YANINDA

Araklı Kaymakamı Kürşad Karaca, Belediye Başkanı Recep Çebi, Meclis Üyesi Mustafa Akgün ve Çamlıktepe muhtarı Yusuf Kuloğlu ile birlikte Çamlıktepe Mahallesi’nde evi yanan Abdullah ailesini ziyaret etti. Evin çatı katında elektrik hattından çıktığı düşünülen yangın burada bulunan yemlerden dolayı büyüyerek evin içerisine kadar ilerledi. Can kaybı yaşanmayan olayda maddi hasar meydana geldi. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada, ”Çamlıktepe Mahallemizde evleri yanan Abdullah ailesinin yanındayız. Kaymakamımız Sn. Kürşad Karaca, Meclis üyemiz Sn. Mustafa Akgün, muhtarımız Sn. Yusuf Kuloğlu ve teknik ekiplerimizle birlikte yerinde gerekli tetkikleri yaptık. Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz. Allah'ın izniyle güçlü hükümetimiz, birlik ve beraberliğimiz ile aşamayacağımız hiçbir sorun yok. Abdullah ailemize çok geçmiş olsun. Bizler her daim vatandaşlarımızın yanındayız.” ifadelerine verdi.

7M HASTANESİ MÜSİAD İLE ÖZEL HİZMET PROTOKOLÜ İMZALADI

7M hastanesi MÜSİAD ile özel hizmet protokolü imzaladı1

7M Hastanesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında özel hizmet protokolü imzalandı.  MÜSİAD Başkanı Zafer Ofluoğlu,  Özel 7M Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Özkurt ve Başhekim Genel Cerrah Opr. Dr. Ayhan Çağılcı aralarında düzenlemiş olduğu protokol gereği bir yıl süreyle tüm oda üyelerine ve 1. derece aile yakınlarına poliklinik hizmetlerinde özel anlaşma sağlandı.

Giresun Görele Belediye Başkanı TUBİTAK bilim fuarına katıldı

Giresun Görele Nihat Gürel Fen Lisesi öğrencileri tarafından TUBİTAK destekli sergilenen bilim fuarına Görele Belediye Başkanı Tolga Erener katıldı. Fuar’ da 28 projeyi inceleyen Başkan Erener öğrencileri ve idarecileri tebrik etti.

Belediye Başkanı Tolga Erener, fuarın açılışını yaparak, “Öğrenci ve idarecilerimiz tarafından hayata geçirilen ve kabul gören şahane eserleri inceleme fırsatı bulduk. Hakikatten öğrenci ve idarecilerimizi bu buluşlarından dolayı kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKAN OYMAN, HANGİ TRAJİK İLANI PAYLAŞTI?

Başkan Oyman Hangi trajik ilanı paylaştı

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, sosyal medya hesabından Ortahisar’da bir esnafın veresiye defteri için verdiği vefat ilanını paylaşarak, iktidara seslendi. Başkan Oyman, “Ortahisar İlçemizde görüldü: Mahallelerimizin, sokaklarımızın ortak noktası olan bir marketimizde ilan var. ‘Acı bir kayıp. Yakalandığı amansız enflasyon hastalığına yenik düşen değerli ve eski dostumuz veresiye vefat etmiştir. Hepimizin başı sağ olsun.’ Bu hastalığın, “dış güçler” “tutmazsa üzülürüm” ve hatta “bir problem yok” davranışları gibi yan etkileri de konuşuluyor. İktidar partisine duyurulur.” ifadelerini kullandı. Esnafın veresiye defteri için vefat ilanı paylaşması üzerine bir vatandaş, “Başkanım sadece veresiye değil esnaf da vefat etmiştir.” karşılığını verdi. Ekonomik buhranın geldiği nokta bakalım bizlere daha neler gösterecek.