İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYDIN, TRABZON’A GELİYOR

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYDIN, TRABZON’A GELİYOR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın, 18 Aralık’ta Trabzon’a geliyor. İYİ Parti’nin Ankara Milletvekili de olan Aydın, Trabzon’da toplu üye katılım programına ve Ortahisar Mahalle Başkanları Sertifika Törenine katılacak. Program Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde saat 12.00’de gerçekleştirilecek. İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Teşkilat Başkanı Aydın’ın yoğun bir programı olduğunu belirterek, “Trabzon ziyareti sırasında farklı programlar gerçekleştirip gerçekleştirilemeyeceği değerlendiriliyor. Programın içeriği henüz netlik kazanmadı.” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ CORA’NIN TEMASLARI TİCARİ UMUT VAAT EDİYOR

Milletvekili Cora'nın

Türkiye - Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Ştefan Alexandru Tinca ile birlikte Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirdi. Bir sergi açılışı için Trabzon’a gelen Büyükelçisi Tinca, burada Mayıs ayında şehri yeniden ziyaret edeceğini açıkladı. İki ülke arasındaki ticareti geliştirmek istediklerini dile getiren Tinca, deniz yolu ticaretine ve limanlara özellikle dikkat çekti. Köstence Limanı ile Trabzon Limanı arasındaki ticareti geliştirmek istediğini dile getiren Tinca, Mayıs ayında gerçekleştireceği Trabzon ziyaretinde limanı özellikle ziyaret etmek istediğini kaydetti. Sinop’u ziyaret ettiğini ve orada Kalkınma Ajanslarının Avrupa fonlarından destek aldığını öğrendiğini de aktaran Tinca, bu desteklerin çok önemli olduğunu vurguladı. Milletvekili Cora, Trabzon’un da DOKA aracılığıyla desteklerden faydalandığını söyledi. Tinca Avrupa fonlarından alınan desteklerin öneminin altını bir kez daha çizerken, Milletvekili Cora’nın Büyükelçi ile kurduğu yakın ilişkinin beraberinde ticari gelişmelere de yol açması bekleniyor.

BAŞKAN ÇEBİ’DEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE ORTAHİSAR ÖRNEĞİ

BAŞKAN ÇEBİ’DEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE ORTAHİSAR ÖRNEĞİ

AK Parti Ortahisar ilçe Başkanı Selahaddin Çebi, Çilekli Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Başkan Çebi, “AK dava aziz milletimizin gönlüne taliptir. AK Parti milletin bağrından çıkmış ve bugüne kadar gücünü hep milletten almış bir partidir.  Halkımızdan aldığımız güçle bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapmanın gayreti içerisindeyiz.  Her ziyaretimizde, her sohbetimizde aziz milletimizle olan güçlü bağımızı güçlendiriyoruz. Çilekli Mahallemizi ziyaretimizde Mahalle Başkanımız Sn.Turan YİĞİT ile birlikte vatandaşlarımızla bir araya geldik, hasbihâl eyledik. Misafirperverliklerine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Ortahisar Belediyesinin ilçede yürüttüğü çalışmaların bir bölümünü de paylaşan Başkan Çebi, “1 Nolu Bostancı Mahallesi imar yolu açma, Soğuksu Mahallesi asfalt serme, Sanayi Mahallesi Bağkur sanayi sitesi frezeyle asfalt dökümü, Bağkur sanayi içi asfalt serme, Geçit Mahallesi yol betonlama… Ortahisar Belediyemiz gönül belediyeciliğini şehrimizin dört bir yanında gerçekleştirdiği çalışmalarla sürdürüyor. çalışıyor. Ortahisar Belediye Başkanımız Sn. Av. Ahmet Metin Genç Bey ile belediye ekiplerine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

KTÜ, SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK

KTÜ, SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK

Karadeniz Teknik Üniversitesine (KTÜ) 5 sürekli işçi alınacak. Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, en az ortaöğretim kurumlarından mezun, vardiyalı çalışmasına engel bir durumu bulunmayan ve 35 yaşını doldurmamış 5 işçi alınacak. Sürekli işçi statüsünde istihdam edilecek kişilerden 2'sinin Of'ta, 1'er kişinin ise Maçka, Arsin ve Sürmene ilçelerinde ikamet etmesi şartı bulunuyor. Müracaatlar 17 Aralık'a kadar İŞKUR üzerinden yapılacak, kura çekilişi ise 30 Aralık'ta saat 14.00'da noter huzurunda KTÜ TV Stüdyosunda gerçekleştirilecek.

AVRUPA BİRLİĞİ YOLUNDA KOBİ’LER ETKİNLİĞİ YAPILACAK

AVRUPA BİRLİĞİ YOLUNDA KOBİ’LER ETKİNLİĞİ YAPILACAK

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Trabzon AB Bilgi Merkezi tarafından ABİGEM Trabzon’un destekleri ile her yıl düzenlenen AB Yolunda KOBİ’ler etkinliğinin beşincisi 15 Aralık Çarşamba günü saat 13.00’da TTSO hizmet binasının sekizinci katında gerçekleştirilecek. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt'un da katılacağı etkinlikte, Ticaret Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, KOSGEB, TKDK, TUBİTAK, İŞKUR, DOKA, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası temsilcileri, girişimcilere ve KOBİ sahiplerine verilen destekler konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklar. TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz etkinlikte, KOBİ İhracat Danışmanı Dr. Zeynep İyiler tarafından “Yeşil Mutakabat Kapsamında KOBİ’lerin Dönüşümü, E-Ticaret ve İhracat” seminerinin de verileceğini belirterek www.smeweek.org adresinden detaylı bilgiye ulaşılabileceğini kaydetti.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ GÜRÜLTÜDEN ŞİKÂYET VAR!

TRABZON ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ GÜRÜLTÜDEN ŞİKAYET VAR!

18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile kurulan Trabzon Üniversitesi, merkez yerleşkesindeki yapılanma çalışmalarını bir türlü tamamlayamadı. Fatih Eğitim Fakültesi’nden devralınan binaların ve yolların bakım ve onarımlarını pandemi zamanındaki boşluğa rağmen bitiremeyen üniversitede çalışmaların yüz yüze eğitim zamanında devam etmesi öğrencilerin şikâyetine neden oldu. Öğrenciler iş makinelerinin ders saatlerinde çıkardıkları yoğun gürültüden rahatsız olurken, çevredekiler ise “İnşaat ne kadar daha sürecek? Neden yaz tatilinde yapılmadı? Yazık oluyor bu isme.” şeklinde serzenişte bulundular.

SERA GÖLÜ İÇİN AYDINLATMA İSTENİYOR

SERA GÖLÜ İÇİN AYDINLATMA İSTENİYOR

İYİ Parti Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Hakan Kuvvet, turizmin gözbebeği haline gelen Sera gölünün gece olunca da aydınlatılmasını istedi. Kuvvet, Sera gölünün muhteşem manzarasını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Allah'tan gündüz ve güneş var da bu muhteşem manzarayı görebiliyoruz. Gece olunca makûs talihine karanlığa gömülüyor.

Yetkili mercilere ne kadar dile getirsek de o kurum bu kurum herkes topu taca atıyor. Son dönemlerde yapılacak edilecek dense de henüz bir hareket göremedik. Bekliyoruz bakalım Akçaabat turizminin göz bebeği Sera gölü ne zaman karanlıkları yırtıp aydınlığa çıkacak.”  yorumunda bulundu.