ŞEHİT EREN BÜLBÜL OLAYININ PERDE ARKASI

Maçka’da teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün hayatı sinemaya uyarlandı. Kesişme; İyi ki varsın Eren filmi, şehidin doğum gününde vizyona girmesi gündemdeyken olayın perde arkasıyla ilgili de çarpıcı iddialar da tüyler ürpetti.

Yazar Mustafa Güldağı PKK ile ilgili dikkat çeken bir yazı paylaşarak terör örgütünün Karadeniz’deki emellerine işaret etti. Güldağı’nın o paylaşımı şu şekilde: “Eren Bülbül Trabzon Maçka'da PKK tarafından şehit edildi. Bu üzücü olaya dikkat kesilirken bir şeyi sorgulamadık. Sahi PKK'nın Trabzon'da, Karadeniz'de ne işi var? Karadeniz'de ne hedefleniyor? Asıl önemli konu bu.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL OLAYININ PERDE ARKASI (1)

PKK, CIA ve MOSSAD kontrolündedir. CIA 2000 yılından sonra PKK'nın Türkiye genelinde silahlı lojistik üsler ve sığınaklar kurmasını istedi. Zamanı geldiğinde bunları aktif hale getirip Türkiye üzerindeki kirli amaçlarını gerçekleştireceklerdi. PKK Karadeniz'e tamamen yayılmak için "Karadeniz Açılım Grubunu" kurdu. 12 kişi ile başlattılar. Giresun, Artvin, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane’de silahlı ve lojistik üsler kuruldu. Zamanı gelince tüm Türkiye, ABD ve NATO adına bu sığınaklarla tehdit edilecekti.

Karadeniz Kuşak Yol projesi için büyük bir ticaret yolu olacak. Rusya, Amerika ve Çin için Karadeniz stratejik bir alan. Amerika ve bazı emperyal güçler terör örgütlerini Karadeniz'de üslendirip güvensiz bir alan oluşturmak istiyor. PKK da bu yüzden Karadeniz'de hızla üslendirildi. Olası bir küresel Karadeniz çatışmasında PKK'nın Karadeniz üsleri kaos ve çatışma için emperyal güçler tarafından kullanılacak. Gizli cephanelik de içeren hücreler şeklinde üslerinin artırılması istendi.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL OLAYININ PERDE ARKASI (2)

Bir yandan TSK ve Türkiye yıldırılıp, yorulacaktı. Devlet PKK'nın dört bir yandaki eylemleri ile tehdit edilirken İsrail ve ABD'nin güneyde işgal ve dizayn operasyonları engellenemeyecekti. Bölme ve işgal gibi. Zamanı gelince büyük bir iç savaş olacaktı. Milliyetçilik damarı olduğu için Karadeniz bunun için seçilen en iyi yerdi. Kandil ve Tunceli kamplarında eğitilen en iyi militanlar Karadeniz'e gönderildi. Onlarca sığınak kuruldu. Ve yavaştan eyleme geçmişlerdi. Dikkat.

Karadeniz'de yıl boyunca süren operasyonlar neticesinde örgütün bölgedeki tüm lojistik sığınakları imha edilirken, son 4 yılda üst üste düzenlenen operasyonlar sonucu 66 sığınak ele geçirildi. İçlerinde neler yoktu ki. Bomba, silah, tabanca, gıda, tüp... PKK'nın sözde Karadeniz lideri "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan Gümüşhane-Giresun hattı yaylalar bölgesinde süren operasyonlar esnasında güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Bunlar Eren'i şehit eden gruptaydı.

Giresun kırsalında sağ olarak yakalanan PKK'lı "Kawa" kod adlı Behrüz Dudkanlu ile "Aras Faraşin" kod adlı Aras Aslan arazideki sığınakları askerimize gösterdi. Birçok sığınak basıldı ve imha edildi. Sığınaklarda her şey vardı. Ürpertici.

PKK'ya en büyük zararı veren iki isim vardı. SİHA'ların babası Selçuk Bayraktar ve Süleyman Soylu. İkisi de Trabzonlu. İkisi de PKK'nın ölüm listesinde. Kan kaybına uğrayan PKK intikam için Trabzon'da eylemleri artırma emri verdi. Kaos istediler. PKK'nın Karadeniz'de 2 amacı var: -Milliyetçi Karadenizliler üzerinden kaos oluşturmak. Sonunda Karadenizli milliyetçilerin Kürtlere şiddet uygulamasını sağlamak. -Türkiye'yi 7 bölgede PKK hücreleri ile huzursuz edilip oyalamak. Enerjisini emmek. PKK'ya moral veren haindir!”

DOĞU KARADENİZ'DE SAĞANAK, FIRTINA VE YOĞUN KAR UYARISI YAPILDI

Doğu Karadeniz'de  sağanak, kar ve fırtınanın etkili olmasının beklendiği bildirildi. Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz Bölgesinde rüzgarın sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin beklendiği vurgulandı. Ulaşımda aksamalara yol açabilecek fırtınanın, aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği aktarıldı. Ayrıca, Rize ve Artvin'in kuzeyi, Trabzon'un batısı ile Giresun'un doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli sağanak beklendiğine de dikkat çekildi. Kuvvetli yağışın 3 Ocak Pazartesi günün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği, yaşanabilecek ulaşımda aksama, su baskını, heyelan, yüksek kesimlerde tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

1200x627-20-eylul-2021-hava-durumu-meteorolojiden-yagis-uyarisi-istanbul-izmir-ankara-adana-hava-durumu-bugun-hava-nasil-olacak-1632118783008

BAŞKAN EKİM’DEN TAKDİRLİK TOPLANTI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, seçildiği ilk günden bu güne kadar yaptıkları çalışmaları bundan sonraki planlarını anlatacakları basın toplantısı düzenleyecek. Perşembe günü yapılacak olan toplantıda 2019 yılı Nisan ayından itibaren Akçaabat’ta yapılan yatırım, proje ve çalışmaların anlatılacağı basın toplantısı olacağı kaydedildi. Başkan Ekim, basının sorularını da yanıtlayacak. Öte yandan diğer ilçe belediye başkanlarının yaptıkları çalışmaları değerlendiren bir toplantı düzenlememeleri dikkat çekti. Örneğin Yomra’da bugüne kadar neler yapılmış olduğunu bundan sonraki yol haritalarını açıklayan geniş çaplı bir basın toplantısı düzenlenmedi. Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesinin de bu tarz basın toplantısı düzenlemesi gerekir. Ancak Büyükşehir her zaman ki gibi kendisine yakın basın mensuplarıyla toplantı yapmayı tercih edecektir. Toplantı yapılsa da yapılmasa da belediyelerin çalışmaları göz önünde. Takdir de yine toplumun olacaktır.

BAŞKAN EKİM’DEN TAKDİRLİK TOPLANTI

TRABZON ŞEHİR PLANCILARI ODASI GENEL KURULA GİDİYOR

Trabzon Şehir Plancıları Odası, genel kurula gidiyor. 15-16 Ocak tarihlerinde yapılacak Genel Kurulda ise Ercan Şen’in yeniden başkan olup olmayacağı netleşmedi. Hatta Başkan Şen, uzun süredir oda adına konuşmak ve paylaşım yapmaktan da uzak duruyor denebilir. Süreci kolluyor. Genel Kurul’da odanın yönetim kurulu listesi belli olacak. Şen, başkan olduğu sürece Trabzon’da ihtiyaç olan projeleri hep dillendirdi. Yapılması planlanan ya da yapılan projeleri zaman zaman sert biçimde eleştirdi. Peşlerini bırakmadı. Mahkemeye taşıdı. Bu yüzden de çok eleştiri aldı diyebiliriz. Ancak şehir için doğru neyse söylemekten ve harekete geçmekten vazgeçmedi. ŞPO, TMMOb’un içinde yer alan 24 odadan Trabzon’un gündeminde en çok yer alan oda olmayı başardı. Belli başlı odaların her ne kadar sesleri çıksa da son zamanlarda bıkkınlıktan mıdır, yoksa idarecilerin kendilerini dinlememekten mi kaynaklı ŞPO’nun yalnız kaldığını belirtebiliriz. Dileriz bundan sonra da seçilecek olan kişinin şehir hassasiyeti devam eder.

TRABZON ŞEHİR PLANCILARI ODASI GENEL KURULA GİDİYOR

BAŞKAN TAÇ, ZAMA KARŞI ZAM TALEBİNİ AÇIKLADI

Mil Sağlık-Sen Sendikasının Trabzonlu Genel Başkanı Mustafa Taç, zamlarla başlayan 2022 yılı için dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Birçok kalemde zamların hayatımıza dahil olduğuna dikkati çeken Başkan Taç, “Elektriğe %50 zam, doğalgaza %25 zam, lpg’ye 78 kuruş zam, benzine 61 kuruş zam, motorinde 1 lira 29 kuruş zam, 2022 yılına hızlı girdik. Enflasyon karşısında erimeye yüz tutmuş maaşlara zam ne zaman ve ne kadar yapılacak bekliyoruz.  Zama, ZAM ile karşılık bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Zama zamla karşılık gelir mi bilemeyiz ancak milyonların temennisinin aynı olduğuna eminiz.

Başkan taç, zama karşı zam istedi

Yurt dışına çıkış için alınan PCR testi yerleri güncellendi

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, yurt dışına çıkacak vatandaşlara zorunlu olarak uyğulanan PCR testi için test yerlerinde güncelleme yapıldığı bildirdi. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü test verilebilecek sağlık tesislerinin listesini paylaştı.Yapılan açıklamada, “Akçaabat Hackalı baba devlet hastanesi, Fatih Devlet Hastanesi, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Kaşüstü kampüsü),Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi, Of Devlet Hastanesi, Sürmene Devlet Hastanesi, Vakfıkebir Devlet Hastanesi, Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Ahi Evran Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi,Trabzon Havalimanı PCR test alım noktası ve Trabzon’da bulunan özel hastaneler. Adı geçen tüm kurumlarda test alımı 08:00-22:30 saatleri arasında hizmete açık.”denildi. PCR testinin ücreti 170 lira olarak bildirildi.

PCR testi nabız