VATANDAŞ BÜYÜKŞEHİRİN REKLAMLARINA NASIL TEPKİ VERİYOR?

Vatandaş büyükşehirin renklamlarına nasıl tepki veriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi “Trabzon’a yakışır” sloganıyla sosyal medya hesabından 2021 yılında, 47 bin 160 metre kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirdiğini paylaştı. Vatandaşlar ise bu paylaşıma yollarda karşı karşıya kaldıkları çileleri anlatarak tepki gösterdi. Vatandaşlar tepkilerini şu paylaşımlarla dile getirdi: “Ama 47 bin 160 metrelik çukur imalatı da gerçekleştirdiniz. Tanjant yolundan Kanuni Bulvarı’na bağlanan her yol açılmış kapatılmamış. MP Karadeniz Hastanesinde aşağı inen yol iki yönlü olarak çok kötü yapılmış ki anında çöktü ve daha niceleri.”, “Ve açtığınız tüm çukurlar yüzünden arabalar kullanılamaz hale http://geldi.keşke bitikten sonra eski haline getirseydiniz”, “Ya yolları yapın Allah aşkına 2. dünya savaşından çıkmış gibi yollar. Üzerine sürekli geçiştirmelik asfalt döküyorsunuz nereye kadar böyle gidecek 3 sene oldu adam akıllı yolumuz yok şehrin merkezinde.”, “Bu adamın reklamı olmadan belediye olarak bir paylaşım yapsanız niye her hizmette bunun resmî var kanalizasyonu bu mu döşedi ki.”, “Yollar tarla olmuş kanalizasyon diyorsunuz Bütün sokaklar bildiğin 1700’lü yıllardaki at yolu gibi.”, “Gecen hafta maç için Trabzon’daydım. 2 gün kaldım. Meydan, Boztepe, Yenicuma, Bahçecik hattında yollar berbat. Şehir 30 yıl öncesi gibi. Çok üzücü. Hep geri gidiyor. Trabzon böyle mi olmalıydı?”, “Yeni çekilişe katıldım çokta bir şey demek istemiyorum ama hani Trabzon’a metropol havası katacağına inandığınız raylı sistem nerede ?”, “2 senedir doğalgaz bekliyoruz hala ses seda yok yazılanları okuyun lütfen”, “Allah rızası için şu mahalle aralarına bir el atın kat küt tak tuk gidiyor arabalar yazık vallahi.”, “Tramvay hattı imalatı kaç metre idi? Orayı kaçırmışım da.”, “Sizden önceki başkanın pisliklerini temizlediniz yani...”, “2023’e kadar yapacağınızı yapın sonrasında yoksunuz.”, “Tramvay yine yalan oldu be usta”, “Birde açılan yerler asfalt ile kapatılsa her şey çok güzel olacak.”, “Raylı sistem kaç km Sayın Başkan?”

BAŞKAN MUMCU'DAN SAADET PARTİSİ’NE ORTAKLIK ELEŞTİRİSİ

Başkan Mumcu'dan Saadey Partisi'ne ortaklık tepkisi

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu Dernekpazarı ilçesini ziyaret edip Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Başkan Mumcu, Cuma namazı öncesinde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. günebakış’ın CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Diyanet’in okul öncesi eğitimi için “Ortaçağ zihniyeti” sözlerini sorması üzerine, “CHP'nin genetik kodlarında bunlar var. Onlar genlerindekini dışa vuruyor. Gelecekte yapacaklarının sinyallerini veriyorlar. Bizim anlamadığımız nokta Saadet Partisi'nin üstü kapalı cılız eleştirisi.”  diyerek Saadet Partisi’ne eleştiride bulundu.

BAŞKAN OYMAN, MEB’İN HANGİ UYGULAMALARINA TEPKİ GÖSTERDİ?

fuat suat oyman

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, mülakatlarla gençlerin geleceğinin çalındığını ileri sürerek Milli Eğitim Bakanlığına tepki gösterdi. Başkan Oyman, “Üniversite sınav sorularının belirli grup arasında paylaşıldığı, KPSS sonrasında yapılan mülakatlarla gençlerin haklarının yendiği, ‘Ailem beni okuttu ben atamadığım için onlara bir şey yapamıyorum’ diyen meslek sahibi gençlerin mevcut olduğu bu iktidar döneminde gençlere karşı veballeri büyük… Bu sebeple kul hakkından, gençlerin geleceğinden bahsedemezler. En ufak bir kendilerine güveni olsaydı, haksızlığa uğradıklarını düşünselerdi; kapıyı sonuna kadar açar, istediğinizi sorabilirsiniz derlerdi. Bu durum bakanlıklardan belediyelere kadar geçerli… Milli eğitim bakanlığına vurulan zincir kendi zincirlerini ifade etmektedir. ‘Korkma!’ diye başlayan dizelerimizde yer alan ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım’ cümlesini hatırlatmak gerekir. Bendimizi aşarak hakları savunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

BAŞKAN VELİOĞLU, BAKAN NEBATİ’YE NASIL HAKLILIK VERDİ?

BAŞKAN VELİOĞLU, BAKAN NEBATİ'YE NASIL HAK VERDİ

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin döviz kurundaki artışa yönelik söylemlerini değerlendirdi. Başkan Velioğlu, “Bakan Nebati, ‘Dolardaki 1 TL artışın bize maliyeti 450 Milyar TL oluyor.’ dedi. Belki de Bakan olduktan sonra söylediği en doğru sözdü bu.  Yıl başında 7.40 olan dolar yıl sonu 13.20 olduğuna göre 2021 yılında sizin beceriksizliğinizle millete yüklediğiniz maliyet 2.7 trilyon TL’dir. Gelecek Partisi Genel Başkanımız Davutoğlu’na kumpasla görevden el çektirdikten sonra millete yüklediğiniz maliyet 5 Trilyon TL’den fazla... Neden fakirleştik diye soranlar bunu okusun.” eleştirilerinde bulundu.

KUR BELİRLEMEDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ, BAŞKAN HACISALİOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

CHP İL BAŞKANI HACISALİHOĞLU, AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ (2)

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nda yapılan değişikliğe yönelik eleştiride bulundu. Hükümetin bu konuda da tutarsızlık sergilediğini savunan Başkan Hacısalihoğlu, “Döviz ve altın hesaplarından TL mevduat ve katılım hesaplarına dönüşümde, her gün Merkez Bankası TCMB tarafından saat 11.00’de kur belirlenmesi uygulaması kaldırıldı. Tebliğde yeni uygulamanın detaylarına ilişkin bilgi yer almadı. Dönüşüm kurunun Merkez Bankasınca belirlenecek usul ve esaslara göre ilan edileceği bildirildi. Bu tutarsızlıkla ne kadar ilerlenebilecek?” değerlendirmelerinde bulundu. 

KTÜ’DE TEKNİK SEMİNERLER SERİSİ DEVAM EDİYOR

KTÜ-2

KTÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Teknik Seminerler Serisi, hız kesmeden devam ediyor. “Fosil Yakıtlı Araçlardan Elektrikli Araçlara Geçişte Zorluklar ve Fırsatlar” konulu seminer, üniversitenin Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden 1988 yılında mezun olan, ERER Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri LTD. şirketi’nden Dr. Mustafa Erdener ve Makine Mühendisi Zeynep Ebrar Tekingündüz tarafından 29 Aralık 2021 tarihinde, Makine Mühendisliği bölümü’nde gerçekleştirildi. Seminer sonunda, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı tarafından Dr. Mustafa Erdener’e teşekkür plaketi ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gençağa Pürçek tarafından Dr. Mustafa Erdener ve Makine Mühendisi Zeynep Ebrar Tekingündüz’e teşekkür belgesi verildi. 

BAŞKAN GENÇ YENİ YIL İÇİN NELER DİLEDİ

fx9YdIOr_400x400

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yeni yıl mesajı yayınladı. Mesajında bütün vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Genç, 2022 yılının bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diledi. 
Başkan Genç, şu ifadelere yer verdi: “İyisiyle, kötüsüyle 2021 yılını geride bıraktık. Başta koronavirüs salgını olmak üzere, yangınlar, savaşlar ve benzeri pek çok felaketin yanında bizi sevince boğan olaylar da yaşadık.  Maruz kaldığımız felâketleri atlatmak için; yardımlaşma, dayanışma, iş birliği ve fedakârlığın ne kadar önemli bir husus olduğuna bir kez daha hep birlikte şahit olduk. Bütün insanlar yaşanan bu meşum hadiselerden gerekli ibretleri alarak, 2022 yılının daha güzel, huzurlu ve müreffeh geçmesi için üzerine düşen görev ve sorumlulukları lâyıkıyla yerine getirmeli. Maalesef, tabii afetler dışında yaşanan bütün felâket ve afetlere insanlar sebebiyet vermektedir. Hatta tabii afetlerin birçoğu da dolaylı ya da doğrudan insanların müdahalesiyle meydana gelmektedir. Bundan dolayı bütün insanlığa çok büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Eğer, bu acı hadiselerden gerekli dersleri çıkarmazsak, daha büyük felâketler her an kapımızı çalabilir ve tekrardan elem verici hadiseleri yaşamak zorunda kalabiliriz. Dünyamızı ve ülkemizi daha güzel ve daha yaşanabilir bir hale getirmek bizim elimizde… Hep birlikte bunun için gayret etmeliyiz. Bir insan olarak bu dünyadaki yerimizi, rolümüzü, görev ve sorumluluklarımızı iyi idrak etmeliyiz. Ve bunları yerine getirmek için hiçbir zaman en ufak bir tereddüt bile etmemeliyiz.” 

 “Her yeni yıl; yeni umutlar, yeni dilekler, yeni heyecanlar ve yeni sevinçlerle başlar… Umarım bütün insanlık için bu umut, dilek ve temenniler gerçekleşir. Ve 2022 yılı salgın tehlikesi olmadan hepimizin gönül rahatlığıyla ve güvenle yaşamını sürdürdüğü bir yıl olur. 2022 yılının eşiğinde bulunduğumuz bugünde Yüce Rabbimiz(C.C)’den içten ve samimi duygularımla yeni yılımızın bütün insanlığa hayırlar, güzellikler getirmesini diliyorum. 2022 yılının hafızamızda güzel olaylarla anacağımız, bizi sevince ve mutluluğa gark eden, bütün dünyada insan haklarının, demokrasinin, adaletin, hukukun üstünlüğünün ve çevreye, doğaya saygının öne çıktığı; sevgi, barış ve dostlukların çoğaldığı; savaşların, çatışmaların ve katliamların son bulduğu bir yıl olmasını diliyorum. Yardımlaşma, dayanışma ve işbirliği yaparak dünyayı değiştirme gücü elimizde. Yeter ki insanlığa ait güzel hasletleri önce yaşadığımız şehirde, sonra ülkemizde ve bütün dünyada her zaman ön plana çıkaralım. Bu vesilelerle 2022 yılının çok güzel ve hoş olaylarla anacağımız, insanlığı felâha erdiren bir yıl olmasını temenni ederken, bütün vatandaşlarımızın da 2022 yılını tekrar tebrik ediyorum.”  ,