KÖYLÜ OKUL YAPTI MİLLİ EĞİTİM AÇMIYOR...

SÖNDÜRDÜĞÜNÜZ IŞIĞI YENİDEN YAKIN! (2)

Trabzon’un Tonya ilçesinde bir ilkokulun 2018 yılında çeşitli gerekçelerle kapatıldığı ardından köy halkı girişimiyle bir okul yapılıp MEB’e teslim edildiği belirtildi. Ancak yapılan yeni ilkokulun ilçe eğitim müdürlüğü tarafından çeşitli bahanelerle açılmadığı ileri sürüldü.

Konuya ilişkin sosyal medyadan paylaşım yapan Abdullah Başkan isimli şahıs, “Trabzon Tonya Sayraç Köyü İlköğretim Okulu 1950 yıllarından beri köyümüze ışık olurken karanlık güçler tarafından öğrenci azlığı nedeniyle 2018 yılında kapatıldı. Çeşitli bahanelerle köylünün devlet katkısı ile yaptığı okul yıkılarak köy okulsuz bırakılmıştır.

SÖNDÜRDÜĞÜNÜZ IŞIĞI YENİDEN YAKIN!

Köylünün tüm itirazlarına rağmen 250 haneli köy okulsuz bırakılmıştır. Köylü birleşerek çeşitli kuruluşların katkılarıyla tekrar okul binası yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalıyla Milli Eğitim Bakanlığına Eylül 2021 tarihi itibarıyla teslim etmiştir. Ancak Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çeşitli bahaneler üreterek yazışmaları savsaklamış ve okulun açılmaması için bahaneler üretmiştir. Okulumuzun ikinci dönem açılması için velilerin tüm çabaları sonuçsuz kalmakta ve çocuklarımızın mağduriyeti giderilememektedir. Bu konuda tüm kamuoyunu ve yetkilileri göreve davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi. Konuya ilişkin ise yetkililerin açıklama yapması bekleniyor. 

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ BÜTÇEDEN SONRA TRABZON’DA VATANDAŞI GEZİYOR

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ SOLUĞU TRABZON’DA VATANDAŞLARLA ALDI (2)

TBMM bütçe genel kurul görüşmelerinden sonra AK Parti Trabzon Milletvekilleri soluğu Trabzon’da aldı.

Trabzon’da çalışmalarını sürdüren AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora vatandaşlarla görüştü. Ayvazoğlu, “Bütçe maratonu sonrasında memleketimizdeyiz... Kıymetli hemşerilerimizle parti binamızda görüşerek taleplerini dinledik. Tevazu, samimiyet ve gayretle... diye konuştu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ SOLUĞU TRABZON’DA VATANDAŞLARLA ALDI (1)

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ve beraberinde AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi Uzun Sokak esnafını gezdi. Esnafı ziyaret eden Cora ve Çebi sokağın nabzını tuttu. Cora, “AK Parti Ortahisar İlçe Başkanımız Sn. Selahaddin Çebi ile Uzun Sokak esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımız bilgisi, feraseti ve ustalığı ile şehrimizin hafızasıdır. Hayırlı, bol ve bereketli kazançlar dileriz.” diye de paylaşım yaptı.

YANLIŞ TEKNİK UYGULANAN GÜLCEMAL DENİZ CANLILARINI TEHDİT EDİYOR

YANLIŞ TEKNİK UYGULANAN GÜLCEMAL DENİZ CANLILARINI TEHDİT EDİYOR

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Beşirli dolgu alanı Gülcemal’in tahkimat yapılmadan toprakla doldurulduğunu, toprağın ise kıyılarda balçık oluşturmasına dikkat çekti.

Sık sık gündeme gelen Gülcemal, şehirde sorunlu projelerin başında geliyor. Tahkimatsız doldurulan alan deniz kıyısında balçık oluşturdu. Deniz canlıların zarar gördüğünü söyleyen İl Başkan Velioğlu, “Tekniğine uygun yapılmadığı nasıl da belli oluyor. Alt kısmını taşla doldurmadan hafriyat toprağını denize döküyorlar. Sonuç denizin dibinde oluşan balçık nedeniyle birçok deniz canlısının yaşam alanı yok oluyor...” dedi.

BAŞKAN MUMCU, TRABZON’DAKİ İŞSİZLİK RAKAMLARIYLA İLGİLİ NE DEDİ?

BAŞKAN MUMCU, TRABZON’DAKİ İŞSİZLİK RAKAMLARIYLA İLGİLİ NE DEDİ

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu Trabzon’daki işsizlik rakamlarına yönelik açıklamada bulundu. Mumcu, pandemi sonrasında açılan işyeri sayılarında ve işe çyerleşme oranlarında artışlar olduğunu söyledi.

Başkan Mumcu, İŞKUR istatistiklerine göre Trabzon’daki işsizlik rakamlarıyla ilgili, “İşe girme oranlarına baktığımızda özellikle pandemiden sonra bir artış var. Trabzon’da baktığımız zaman işsizlik 2020 Eylül’ünde sigortalı çalışan insan sayısı 136 bin 398. 2021 Eylül ayında 142 bine çıkmış. Yani istihdam anlamında bir atma var. Toplam işyeri sayısı 2020’de 19 bin 428, 2021 yılında 20 bin 358. İşyeri sayısında bir artış var. Kapananlar da var tabi ki ama açılanlar daha fazla. 

2020’de 7 bin 388 kişi işe yerleştirildi. 2021 yılında 12 bin 292 kişi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirildi. Evet, Türkiye genelinde bir işsizlik sorunu var. Ama pandeminin getirmiş olduğu kapanmalar dünya ekonomisini etkilendiği gibi Türkiye ekonomisini de olumsuz etkiledi. Şu son dönemde 1 Temmuz’dan itibaren özelikle ihracatın artmasıyla üretim odaklı bir ekonomi söz konusu. İhracat 220 milyar dolarlara ulaştı. Dolayısıyla bundan sonra da işsizliğin çok yüksek oranda azalacağını düşünüyorum. Çünkü attığımız bu adımlalar yatırım, istihdam, üretimle birlikte bu işsizliğinde gün geçtikçe azalacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

AK PARTİ İL BAŞKANI MUMCU VE YATIRIM ADASI

faab91d5-57f5-4905-a52d-1d70d77e80f8-1

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Trabzon’daki mega yatırımları dile getiren açıklamalar yaptı. Mumcu’nun Çay TV kanalında Yatırım Adası ile ilgili söylemlerini aynen aktaralım. “Projelerde öncelik sırası var. Öncelikler belirlenmiş. Yatırım Adası’nın şuan da proje aşaması bitmek üzere. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte ve TTSO’nun tüm gayretleri le birlikte bu yatırımların takipçisiyiz. Yatırım programına alınması ile ilgili gerekli girişimleri yaptık. Hatta en son Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş geldiği zaman kendisine Yatırım Adası ile ilgili TTSO Başkanımız bir dosya sundu. Onun da takipçisiyiz.”

Dr. Mumcu’nun AK Parti İl Başkanı olarak Trabzon’un en öncelikle sorununa bakışını ibretlik buluyoruz. Bize göre meselenin çok ama çok uzağında. 1- Yatırım Adası’nın proje aşaması çoktan bitti. Başkan ise, “bitmek üzere” diyor. Bitmek üzere olan bir proje Bakanlığa sunulmaz. Lakin AK Parti İl Başkanı Mumcu’nun Yatırım Adası’nın yatırım programına alınması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulduğundan bile haberi olmadığını düşünüyoruz. Zira bu konudan hiç bahsetmiyor. 2- Şehrin dinamikleri olarak takip ediyorlarmış. Ey Sezgin Mumcu! Hiçbir şeyi takip etmiyorsunuz.

Daha bir hafta önce TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Bakan Süleyman Soylu’nun kapısını tek başına çalarak destek istedi. Yanında ne siz ne de milletvekilleri vardı. Bu nasıl hep birlikte takip etmektir. 3- AK Parti Genel Başkan Vekili Sayın Kurtulmuş’a TTSO tarafından Yatırım Adası projesinin sunulması bu projenin takip edildiği anlamına gelmez. Vatandaşa bunu böyle söylersiniz de bu şehrin dinamikleri bu tabloya bakarak, “AK Parti Yatırım Adası’nı takip ediyor” demez.

AGD TRABZON’DA MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMI YAPACAK

AGD TRABZON’DA MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMI YAPACAK

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 31 Aralık Mekke’nin fethi nedeniyle Trabzon’da etkinlik düzenleyecek. İnsanlığa Bir İnşirah Mekke’nin Fethi 1391. Yıl etkinliği 31 Ocak günü 19:00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Düzenlenecek olan etkinlikte İlahiyatçı Yazar Muzaffer Aktürk konuşma gerçekleştirecek. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Kurukız ve genç hafız Emtiya Abdi Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirecek. Düzenlenecek programda ayrıca mehteran gösterisi, şiir dinletisi ve tiyatro oyunu gerçekleştirilecek. 

TIRLARA UYGULANACAK YASAK BU HAFTA BAŞLADI

25597

UKOME’nin hafta içi yaptığı toplantıda Trabzonspor’un müsabakalrının olduğu günlerde trafik yoğunluğunun oluşmaması için tırların belirli saatler aralığında Trabzon’a girişi yasaklanmıştı.

Trabzonspor-Başakşehir karşılaşması öncesinde UKOME’nin aldığı karar müsabaka öncesinde uygulamaya koyuldu. Yaklaşık 40 bin kişinin seyirci olarak katılacağı müsabaka öncesinde ve sonrasında oluşacak trafik yoğunluğunu azaltmak için alınan karala birlikte oluşacak yoğunluğun önüne geçmeye çalışıldı.