DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI KAYMAKÇI, TRABZONSPOR MAÇINI TAKİP EDECEK

thumbs_b_c_67ea7cb90787f0118f192459ee78becb

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında, Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı, Büyükelçi Faruk Kaymakçı AB Üyelik Süreci, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve TÜRKAK'ın rolü konferansına katıldı. Türkiye’nin AB üyeliği müzakere süreciyle ilgili bilgi veren Kaymakçı, Trabzon’un liman kenti olarak hangi projelerden yararlanabileceği konusuyla ilgili STK, yerel yönetimler, üniversiteler ve çeşitli sektörlerden oluşan 300 kişiyle toplantı yaptıklarını kaydetti. Kaymakçı, Trabzon’a sadece toplantı ve konferans için gelmediklerini bu akşam Akyazı stadında oynanacak Trabzonspor ve Başakşehir maçını da seyredeceğini söyledi. Kaymakçı, “Tabi Trabzon’a bu iki iş için gelmedik. Trabzonspor maçını da seyretmeye geldik. Trabzonspor taraftarı olarak. Yarın akşam güzel bir maç seyredeceğiz.” diye konuştu.

YATIRIM ADASI PROJESİNİN SON  DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

thumbs_b_c_abcf781b302a67b8b0c93bf0ae5acb5e

Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi değerlendirme toplantısı yapıldı. Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi değerlendirme toplantısı, Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ile Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi projesiyle ilgilenen kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi projesinin son durumu değerlendirildi, kurumlar projeyle ilgili sunumlarını yaptı. Toplantıda ayrıca kurumlar arası koordinasyon ve projenin gelecek planlaması da yapıldı.

OMBUDSMAN MALKOÇ, KDK’YA 1 yılda KAÇ KİŞİNİN BAŞVURDUĞUNU AÇIKLADI

OMBUDSMAN MALKOÇ, KDK’YA KAÇ KİŞİNİN BAŞVURDUĞUNU AÇIKLADI

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Gençliğin Hak Arama Kültürü" temalı Ulusal Ombudsmanlık Sempozyumu’na katıldı. Toplantıda konuşan Malkoç 2021 yılında Türkiye’de toplam 8 milyon insanın hak aramak için kurumlara başvurduklarını söyleyerek, “Arkadaşlarla yaptığımız toplantıda sadece 2021 yılında 1 milyon başvurunun olduğunu söylediler ve vatandaşların müracaatından yüzde 95’inin de çözüldüğünü ifade ettiler. Aynı şekilde bahsettiğim toplantıda CİMER’in sorumlusu arkadaş geldi. Kendilerine 2021 yılında 6,5 milyon başvurunun olduğunu söylediler. Yaklaşık olarak 2021 yılında 8 milyon insanımız hak aramak için CİMER’e, Kamu Denetçiliği Kurumu’na, Etik Kurumu’na, İnsan Hakları Eşitlik Kurumu’na, Açık Kapı Kurumu’na müracaat etmiş. Her yıl insanımızın yüzde 10 ile 15’i arasındaki kişiler hak aramak için bir yere başvuruyorlar.” sözlerine yer verdi.

BAŞKAN GÜRSOY, KARDAN OLUMSUZ ETKİLENEN VATANDAŞLARA NASIL SESLENDİ?

Başkan Gürsoy kardan olumsuz etkilenen vatandaşlara nasıl seslendi

Doğu Karadeniz’de beyaz esaretin izlerinin silinmesi için çalışmalar devam ediyor. Trabzon’un Arsin ilçesinde de karın yarattığı olumsuzlukların ortadan kaldırılması niçin yoğun bir çaba sarf edilirken, Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy sorun yaşayan vatandaşlara sosyal medyadan seslendi. Whatsapp ihbar hattını devreye aldıklarını açıklayan Başkan Gürsoy, “Karla mücadelede tüm ekiplerimizle sahadayız! Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarımız devam etmektedir. Mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız var ise 0537 448 03 03 numaralı Whatsapp Hattımızdan bizlere ulaşarak taleplerini dile getirebilirler.” ifadelerine yer verdi. Vatandaşların yaşadıkları sorunları iletebileceklerin bir irtibat numarasının paylaşılması beğeni topladı. 

BAŞKAN TARIM, PİTBUL VAHŞETİNİN SONLANMASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

269195267_1066146964177722_1754309768022978457_n

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım hassasiyetle yaklaştığı pitbul dehşeti konusunda yaşanan üzücü olayların ardından yeniden çağrıda bulundu.

Tarım, 4 yaşındaki çocuğun başına gelen örnek üzerinden açıklama yaparak bu konuda pitbul sahiplerine yönelik adımlar atılması çağrısında bulunarak, “Pitbul değil, pitbulun sahibi suçlu. 30 senedir uğraşıyorum bir arpa boyu yol alamadım. Pitbul denen köpeğin hiç bir suçu yoktur. Onun genleriyle oynayarak öldürme iç güdüsünü yükselten ve vahşi bir hayvan olmasıyla büyük bir keşif yaptığını zanneden, kendisini insan zanneden köpeklerin günahı vardır. 4 yaşında bir yavrumuz yaşam mücadelesi vermektedir. Çocukları ölümün ulaşamadığı yere koyamadıkça insanlık suçludur. Sormak lazımdır; PİTBUL yaşatma ve koruma dernekleri şu anda neyle meşguldür. Ben bu dünyaya yetemediğimin farkındayım. Havaya silah atıp insanlarımızın ölümüne sebep olana da, çocuklarımızın pitbul tarafından parçalanmasın ada engel olamadım. Ben çok iyi bir hayvan severim. Benzeri bir durumla karşılaşsam karşımdaki düşman pitbulun kendi değildir, pitbulun sahibi olan köpektir” ifadelerini kullandı. 

TRABZON’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ! BU TARİHLERE DİKKAT!

turkiye-geneli-elektrik-kesintisi-elektrikler-ne-14303446_5461_amp

Çoruh Elektrik Dağıtım Anomim Şirketleri tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Trabzon’un Ortahisar, Maçka, Arsin, Düzköy ve Tonya ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak.

Düzköy ilçesine bağlı Merkez Mahallesi, Orta Mahalle, Yeni Mahallesi, Yerlice Mahallesi, İlçe Devlet Hastanesinde 26 Aralık tarihinde 08:00-15:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Ortahisar İlçesine Bağlı; Akyazı Mahallesi, Akyazı Su Deposu, Taş Ocağı mevkilerinde 26-27 Aralık tarihlerinde 08:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Arsin İlçesine Bağlı; Yeniköy Mahallesi, Yolüstü Mahallesi, Çubuklu Mahallelerinde 26 Aralık tarihinde 09:000-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

26 Aralık tarihinde Maçka ilçesine bağlı, Kumrulu Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Öğütlü Mahallesi, Esiroğlu Mahallesi, Polis Okulu, Adıgüzel Petrol, Lastik Kaplama, Kesos Otel, Oltan Gıda mevkilerinde 09:00-14: 00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 27 Aralık tarihinde Maçka İlçesine Bağlı; Durali Mahallesi, Sakızlı Mahallesi, Esiroğlu Mahallesi, TİSKİ Esiroğlu Su Deposu mevkilerinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 28 Aralık tarihinde Maçka İlçesine Bağlı; Karşıyaka Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Kırankaş Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Kaynarca Mahallelerinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

26 Aralık tarihinde Tonya İlçesine Bağlı; Büyük Mahalle, Orta Mahallede 11:00-12:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

KTÜ İşletme Ekonomi Kulübünden sertifikalı etkinlik

KTÜ nabız

Karadeniz Teknik Üniversitesinin, İşletme Ekonomi Kulübü geçtiğimiz yıl bir ilkini gerçekleştirdiği EKONOMEDYA etkinliğinin bir yenisiyle daha katılımcılarla karşı karşıya. Oyuncu ve içerik üreticisi Sina Özer, etkinliğin medya kısmında katılımcılar ile birlikte olacak. Medya kısmında Sina Özer 29 Aralık saat 12: 30’da Mehmet Yazıcı amfisinde katılımcılar ile birlikte olacak. Katılımların sınırlı olduğunu kaydeden KTÜ İşletme ve Ekonomi Kulübü ayrıca etkinliğin sertifikalı olduğunu belirtti. Etkinliğe İşletme Ekonomi Kulübü tarafından verilen link üzerinden başvuru yapılacak.