ALİ KOÇ’UN CUMHURBAŞKANI ZİYARETİ TRABZON’DA NASIL YANKI BULDU?

ALİ KOÇ’UN CUMHURBAŞKANI ZİYARETİ TRABZON’DA NASIL YANKI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Ardından Trabzonspor taraftarı ziyaretle ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Süper Lig’de açık ara lider Trabzonspor’u ‘devlet koruyor’ iddialarını ortaya atanlara bir taraftar “Bunu haber yapmanıza gerek yoktu zaten çünkü nerdeyse düzenli olarak her ay orda görünüyor. Ama size sorsanız devlet Trabzonspor’u destekliyor.

Madem haber yaptınız asıl önemli olan neden yine buluştukları değil mi? Külliye’de bir oda tutsanız gidip gelmek zahmeti olmasa” diye yorumda bulunurken Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu ise “Bu görüşme birçok mana taşıyor olabilir. Umarım geçmişte yaşanan hakem hataları tekrarlanmaz. Geçmişte Fener ve Basakşehir'in Sn. Cumhurbaşkanını ziyaretleri bizim için pek hayırlı olmadı. Federasyon buradan mesaj almaz inşallah.” şeklinde ifadelere yer verdi.

YOLLARI AÇMAYAN BÜYÜKŞEHİR Mİ hatalı? KAR LASTİĞİ TAKMAYAN DOLMUŞLAR MI?

trabzon

Trabzon’a 5cm kar yağdı. Ancak karşımızda öylesine beceriksiz bir belediye yönetimi vardı ki 5cm’lik kara bile teslim oldu. Sosyal medya eleştiriden geçilmiyor. Sokakta insanlar tepkilerini dile getiriyor. Duraklarda yüzlerce insan ulaşım sorunu nedeniyle evine saatlerce geç gitti. Gerçek böyle iken Büyükşehirden beslenen medya işi ters yüz göstermeye çalıştı. Yolları açmayan, tuzlamayan ve hiç ortalıkta görünmeyen Büyükşehiri değil kar lastiği takmayan dolmuşları hedef yaptılar. El hak doğrudur. Kar lastiği takmayan dolmuşlar kesinlikle eleştirilmelidir.

Ancak 5 cm karı bile temizleyemeyen tuzlayamayan Büyükşehiri aklayarak değil. Büyükşehir yolları tuzlasaydı kar lastiği olmasa da o dolmuşlar çalışacaktı. Yani millet perişan olmayacaktı. Büyükşehirden beslenip milleti ahmak yerine koymak çok acayip bir tablo. Allah kimseyi bu hale düşürmesin.

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NUN TEVAZU PAYLAŞIMI VE “%65’iz” sözleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıya Trabzon’daki AK Partili belediyelerin başkanları da katılım gösterdi. Gün içinde toplantıya dair fotoğraflar ve mesajlar paylaşıldı. Paylaşılan mesajlar içinde bizim en çok dikkatimizi çeken ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarf ettiği “Biz tevazu ehli olmaya mecburuz...” sözleri oldu.

Başkan Zorluoğlu'nun tevazu paylaşımı ve gerçekler-1

Başkan Zorluoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tevazu vurgusunu sosyal medya hesabından paylaşırken, icraatları paylaşımları ile örtüşmüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından “Belediye İcraatlarını Tanıtıcı Videolar ve Dijital Reklam” işi için 21 Kasım’da pazarlık usulüyle yapılan ihalede belediye şirketi olan Trabzon Kent Spor Turizm ve Bilişim Organizasyon Hizmetleri Anonim Şirketi ile 399 bin 190 TL’ye sözleşme imzalandı. Yine pazarlık usulüyle ve yine aynı firmayla ‘Belediye Faaliyetlerinin Yer Aldığı Doküman Hazırlanması ve Basımı’ işi için de 397 bin 500 TL’ye sözleşme imzalandı.

Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun icraatlarını tanıtmak için sadece iki ihalede belediyenin kasasından 796 bin 690 TL çıkarken, Başkan Zorluoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımla her zaman ki gibi algıya oynadı.Hele hele siyasi partilerin termihal eleştirisine ‘Biz %65’iz”sözü hiç tevazu ifade etmiyor.

MUMCU, ESNAF ZİYARETİNE ÇIKTI

MUMCU, ESNAF ZİYARETİNE ÇIKTI

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, geldiği ilk günden beri teşkilat çalışmalarına ve toplantılarına iştirak ediyordu. Ancak Mumcu sahada esnaf ziyaretinde pek görünmüyordu.  Mumcu dün sosyal medya sayfasında esnaf ziyaretiyle ilgili fotoğraf paylaştı. Fotoğrafa da Mumcu, “Meydan bölgesinde esnaflarımız ile hasbihalde bulunduk. Ülkemizdeki güven ve istikrarın kaynağı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Allah'ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz bir engel yok. Durmak yok yola devam...” notunu düştü. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntının ardından Mumcu’nun esnaf ziyareti yapması çok önemli. Ancak Mumcu bu ziyaretleri daha da sıklaştırmalı.

AK PARTİ’NİN YOMRA’DAKİ VAZİYETİ NASIL GİDİYOR?

AK Parti Yomra İlçe Başkanı atandığında Yomra’da çoğu kişi İYİ Partiye ikinci ilçe başkanı atandığını söylemişti. AK Parti il teşkilatının buradaki hedefi ise Mahalli seçimde Bıyık’ın ekibi içinde yer alan Abdülkadir Özdemir’in yine Bıyık’la iyi geçinmesiydi. Güya Bıyık bir gün ak partiye geçecekti!

nabız-1

Bıyık Ak Partiye geçer mi geçmez mi bilemeyiz. Ancak AK Parti ilçe başkanının bir ayağının İYİ partide olduğunu söyleyebiliriz. Bıyık’ın açıklamalarına iştirak eden ve Bıyık’la iyi geçinen bir ilçe başkanı olabilir. Ancak söz konusu İYİ Parti olunca iş başkadır. AK Parti Yomra İlçe Başkanı anlaşılan o ki, İYİ Parti konusunda da aynı tavrını sürdürüyor. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın Trabzon’dan Ankara’ya dönüşü sosyal medyada İYİ Partililer tarafından övgü ile dile getirildi. “Sayın Bakanımızı Ankara’ya yolcu ettik. Allah ayağına taş değdirmesin” duasıyla… AK Parti İlçe Başkanı Abdülkadir Özdemir bu mesaja bile beğeni gönderdi. Mesajı bize iletenler “Gerçek olabilir mi?” dedi.

REKTÖRÜ ÇUVALCI’YA ZİYARETLER SÜRÜYOR

Rektör Çuvalcı'ya ziyaretler sürüyor

Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hasan Küçükosman, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ilk derece yargılama misyonunu üstlenen hukuk ve ceza mahkemelerinin, nihai kararlarına karşı yapılan istinaf yolu incelemesini hem maddi hem de hukuki değerlendirmeler yaparak karar vermekle görevli olan Bölge Adliye Mahkemeleri’nin işleyiş süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Rektör Çuvalcı’nın memnuniyet duyduğunu dile getirdiği ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

SERVİS ARAÇLARINA ZAM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Trabzon Servis Şoförleri Odası Başkanı Muhsin Keleş, akaryakıta gelen zamların servis şoförlerini çok güç bir durumda bıraktığını belirterek, yüzde 25’lik zam talebinde bulunduklarını açıklamıştı. Başkan Keleş’in talebi Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonu’nda değerlendirdi. Zam yapılmasında mutabık kalınırken, uygulamanın ara tatilden sonra başlaması kararlaştırıldı. Başkan Keleş, “Servis esnafı akaryakıta gelen zamlardan bayağı etkilenmiştir. Yüzde 25’lik zam istemiştik. Okulların başladığı dönemde 0-1 kilometre 230 lira, 0-3 kilometre 250 lira, 3-5 kilometre 275 lira aylık tarifemiz vardı.  Yüzde 25’lik zam teklifimizin UKOME’de onaylandı. Ara tatilden sonra hayata geçirilmesi yönünde karar alındı.” ifadelerini kullandı.