TRABZONSPOR’UN BAŞARISI GENİŞ  YANKI UYANDIRDI

Trabzonspor'un başarısı geniş yankı uyandırdı

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Trabzonspor’un Hatay galibiyetinin ardından şampiyonluk kutlamalarının başlaması gerektiğini kaydetti. Kutlamaların erken olacağı yönündeki tepkilerin de önünü kesen İYİ Partili Dervişoğlu, “Trabzonspor artık her galibiyetten sonra şampiyonluk turu atmalıdır. Hiç kimse bana, ‘Lig uzun bir maratondur henüz 17.haftadayız’ filan demesin. Bunca yıla yayılmış hasretin büyük vuslatını, bir kaç haftalık kutlamaya isteseniz de sığdıramazsınız!..” ifadelerini kullandı. Dervişoğlu’nun sosyal medya hesabından şampiyonluk kutlamaları için yaptığı çağrı binlerce beğeni topladı.

TÜSİAD’IN ÇAĞRISI VE YILDIRIMHAN’IN YORUMU

mazhar yıldırımhan

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), bir açıklama yayımladı ve hükümete "Genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülmeli" çağrısını yaptı. Yapılan çağrıda, yeni ekonomi politikası ile "amaçlanan sonuçlara erişilemeyeceği anlaşılmıştır" değerlendirmesi de yer aldı. TÜSİAD, hükümetin uyguladığı ekonomi politikasının güvensizlik ve istikrarsızlık ortamı oluşturduğunu da savundu. TÜSİAD’ın bu açıklamasına yönelik çarpıcı bir değerlendirme ise İçişleri Bakanı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan’dan geldi. Yıldırımhan, “Türk solu kapitalizmin ileri karakoludur düşüncem, TÜSİAD’ın tavrıyla yeniden tescillendi. Kendisini solda konumlandıran ve ideolojisini sosyalist olarak tarif eden bir partinin TÜSİAD’ın kapitalist patronları ile iş birliği ve dayanışması çok manidar. Sosyalizm patronların emrinde!..” değerlendirmelerinde bulundu.

ŞEHİR HASTANESİ VE AKYAZI STADI TRAFİĞİNİ ÇÖZECEK FORMÜL HENÜZ BELİRLENMEDİ

ŞEHİR HASTANESİ VE AKYAZI STADI TARFİĞİNİ ÇÖZECEK FORMÜL HENÜZ (1)

Trabzon’da Şehir Hastanesi’nin yapıldığı Akyazı dolgu alanı üzerinde Medicalpark Şenol Güneş Stadyumu’nda maç olduğu günler trafik sıkışıklığı olacağı ve bu durumun nasıl çözüleceğine ilişkin birçok soru işaretleri var. Şehir Hastanesi trafiği ile stat trafiği birleşince acil hastaların nasıl taşınacağına dair endişeler dile getiriliyor.

ŞEHİR HASTANESİ VE AKYAZI STADI TARFİĞİNİ ÇÖZECEK FORMÜL HENÜZ (2)

Bununla ilgili yetkili isimler Belediye ile Sağlık Bakanlığı ve Karayollarının kafa yorduğunu kaydetti. Karayollarının konuya ilişkin düzenleme getireceğini ve bu sürecin içerisinde olduğu ifade edildi. Trafiğin makul seviyeye çekileceği açıklandı.

Ancak Akyazı trafiğini çözecek formülün henüz nasıl olacağı açıkça kaydedilmedi. Bununla ilgili kafa yoruluyor bir yandan da şehir hastanesi inşaatı sürüyor. Stadın tek başına kilitlediği trafiğin şehir hastanesi bitirilmeden çözüme kavuşması gerekecek. Aksi takdirde büyük sıkıntılara yol açacak.

O BÖLGEDEN TRABZON’A UÇUŞ BAŞLATILIYOR

O BÖLGEDEN TRABZON’A UÇUŞ BAŞLATILIYOR

Pegasus iç hatlarda seferlerine bir yenisini daha ekledi. Trabzon-Gaziantep arasında hava yolu uçuşları 5 Ocak itibariyle başlayacak.

Anadolu’nun birçok yerine Trabzon uçak seferleri başlatılıyor. THY’nin Diyarbakır’a başlatılan uçuşların ardından, Van-Trabzon arası karşılıklı uçuşları da başlatma kararı aldı. Bunun ardından Pegasus Trabzon-Gaziantep arası da 5 Ocak 2022 itibariyle uçuşların başlayacağı kaydedildi. Hem Gaziantep uçuşların hem de diğer bölgelere uçuşların erken rezervasyon yapıldığı takdirde uygun fiyatlarla uçmak mümkün olacağı açıklandı. Ancak uçakların doluluk oranı artmaya başlayınca maliyetin de yükseldiği ifade edildi.

KTÜ BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ

KTÜ BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ

KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Pul, ani kalp krizi sonucu vefat etti. Ani ölümüyle sevenlerini yasa boğan Pul’un cenazesi Akçaabat’ta toprağa verilecek.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Pul Hocamız ani kalp krizi sonucu rahmeti rahmana kavuşmuştur. KTÜ ailesi olarak derin üzüntü içerisindeyiz. Mekânı cennet makamı alî olsun.” şeklinde taziye mesajı paylaşarak üzüntüsünü dile getirdi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AYDOĞAN BİR GAZİYE, DAVRANIŞI ŞAŞKINLIK YARATTI

Ahmet Civelek

Trabzon İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’ın Trabzon Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü İç Hizmetler Büroda çalışan Gazi Ahmet Civelek’e hakaret ettiği iddia edildi. Bu iddia bizzat gazi Ahmet Civelek’ten geldi. Gazi Civelek’in maruz kaldığını öne sürdüğü hakareti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve Trabzon Valiliğine taşıdığı öğrenilirken, olayla ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı:  “Ben Gazi Ahmet Civelek. Trabzon Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü İç Hizmetler Büroda çalışıyorum. Sayın Müdür’ün şubemizi ziyareti sırasında bürolarımızı denetlemeye geldiğinde tekmil verdim kendimi tanıttım. Sivil çalıştığım için ‘Niye sivilsin?’ dedi. Yanında Şahin Komiserim vardı ‘Gazimiz’ dedi benim için.

Alaycı tavırla ‘Ne gazisi? Bunun bir şeyi yok. Sapasağlam adam’ dedi. ‘Bende doğrudur Sayın Müdürüm sadece gözümde sorun kaldı’ dedim. ‘Kaç görüyor?’ diye sordu. Bende ‘Yüzde 30-40 arası görüyor’ dedim. Yine gülerek ‘Yani iyileşmedi mi?’ diye sordu. Bende ‘Yüzlerce şarapnel geldi kornea parçalandı ve şarapneller retinaya saplandı. 5 kez ameliyat oldum ama iyileşmedi’ dedim. ‘Nasıl iyileşmedi ya’ dedi gülerek yine alay eder gibi ‘Sen istesen iyileşirdi, demek ki tedavi olmadın’ dedi. Ben de aksine ‘Sayın Müdürüm elimden gelen her şeyi yaptım normalde GATA’da tedavi gördüm ama İstanbul’a gittim bir sürü özel doktora göründüm, onlar da daha iyileşemeyeceğini söylediler.’ dedim. ‘Retina hasarlı olduğu için Türkiye’de tedavisinin kesinlikle mümkün olmadığını söylediler’ dedim. Müdür Bey yine gülerek ‘Yok öyle bir şey istesen tedavi olurdun.’ dedi. Sonra bana sağlam gözümü kapatmamı ve bana parmaklarını göstererek görüp görmediğimi sordu.

Milletin içinde aşağılayıcı tavrı beni yine yerin dibine soktu. Bende gözümü kapatmadan ‘Puslu görüyorum’ dedim. Yine alaycı tavırla ‘Puslu ha’ diyerek güldü. Gazi olmak için bilerek tedavi olmadığımı parayı mesleğe tercih ettiğimi söyledi. Defalarca alay ederek yüzüme söyledi. Öyle zoruma gitti ki ben 8.5 sene Hakkari’de hakkını vererek her gün işe giderken küçük çocuğun ilk okula gider gibi heyecanını yaşayarak görev yaptım. Sayısız operasyona katıldım leş aldım. Hendek döneminde 6 aydır şube müdürümün koruması olduğum halde ısrar ettim avcı unsurlarına katıldım. Hendekte 2 gün alanda ilerleyip 2 gün izin oluyordu. Ben hiç izin yapmadım. O 2 günlük izinde ejder aracımıza binerek tüm alanda çatışmalara girdim ve daha 8.5 seneye sığmayan görev aşkımı anlatmayla bitiremezken Sayın Müdürün alaycı tavırları beni fazlasıyla üzmüştür ve kahretmiştir.

Kenan Aydoğan

En son Sayın Müdür şubeden ayrılırken bana bakarak ‘O bıyıklarını kısalt öyle uzun bıyık bırakarak Ülkücü Milliyetçi olamazsınız.’ dedi sinirli bir şekilde. Bende ‘Bıyıklarımın ülkücülükle alakası yok ben Türkiye Cumhuriyetine hizmet eden Özel Harekat polisiyim’ dedim. Yine kızarak ‘O bıyıkları keseceksin bıyık da iş olsa g…. çıkmazdı’ dedi. Bir gaziye bu şekilde kullanılan üslup hakkında diyecek çok şey olsa da Özel Harekata saygımdan ve şubem zarar görmesin diye bir şey demedim. Bende ‘Emir anlaşıldı’ dedim. Tüm şubenin içinde hem gaziliğimi sorgulayarak hem de şahsıma aşağılayıcı söylemlerle beni fazlasıyla utandırmıştır. Ben bunları hak edecek hiçbir şey yapmadım.

Bu devlete nice koç yiğit kardeşini şehit vermiş intikamını almış yine alırken gözümden yaralanmış, 30 dakika sonra çenemden mermi yemiş 1 saat sonra sol arka omzumdan mermi yemiş, hepsine rağmen yaralı halde 5 saat çatışma alanında kalarak canımı esirgemeden son PKK’lı geberene kadar alanda kaldım. Üniformama şanlı Özel Harekata yaraşır şekilde görevimi yaptım. Tedavi görürken 18 ay bekledim tam 18 ay belki gözüm iyi olur da görevime geri dönerim diye. Bana yapılan alaycı tavırlar ve sözler hakkında başka diyeceğim yoktur.” 

61 deyip Geçme Yazısı