yeni müdür Masada değil sahada çalışmaya başladı

Milli Eğitim Müdürü Nabız (1)

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yakın zamanda getirilen Hüseyin Burak Fettahoğlu, göreve henüz yeni başlamasına rağmen sahalarda çalışmasını tüm hızıyla devam ettiriyor. Akçaabat ve Ortahisar ilçelerinde bulunan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarının sınav yerine giden Fettahoğlu, incelemelerde bulundu. Öte yandan Fettahoğlu, Trabzon’un ilçelerde ki okulları da ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Ziyaret ettiği Ortahisar Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursu, Bedri Rahmi Eyüboğlu Ortaokulu, Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu ve Piri Reis İlkokulunda düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursundaki öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etti. 

KORAY AYDIN’DAN üye yapımında DEVLET BAHÇELİ HESABI

KORAY AYDIN’DAN DEVLET BAHÇELİ HESABI (1)

KORAY AYDIN’DAN DEVLET BAHÇELİ HESABI (2)

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleşen İYİ Parti Üye Katılım Töreninde yaptığı üye hesabıyla akıllara eski partisi olan MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin üye hesabını getirdi.

Aydın üye katılım töreninde yaptığı hesapta, “ Üye yapmayı içselleştireceğiz. Burada sorumlu olan herkes etrafına bakacak. Sağına bakacak, soluna bakacak. Kendi üye olup eşi üye olmayan eşini de üye yapacak. Mahalle arkadaşına, gün arkadaşına, okul arkadaşına herkes ulaşacak. Tam bir seferberlik halinde çalışacağız. Çünkü Cenabı Allah hak eden bunu verecek. Buna yürekten inanıyorum. Bugünkü varlığıyla İYİ Parti bunu hak eden bir partidir” dedi.

İYİ Partili Aydın’ın bu sözleri 11 yıl önce iktidar olmak için hesap yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hesabını akıllara getirdi. Bahçeli’de 11 yıl önce üyelerin mahalle ve okul arkadaşlarını üye olmaya davet etmesiyle ilgili, “Bir Milliyetçi Hareket Partisi neden tek başına iktidar olmasın? Bunu hesaplayacağız. Bunu yapabilmek için her ülküdaşıma da bir görev düşüyor. Hayatında Milliyetçi Hareket Partisine hiç oy vermemiş ilkokuldaki 5 arkadaşını bulacaksın, orta öğretimde beş arkadaşını bulacaksın, asker arkadaşınızdan beş tanesini bulacaksın, mahalle arkadaşınızdan beş tane bulacaksın, sokaktan da dört tane bulacaksın. Hepsini toplarsan yirmi dört. 49 milyonu 24’e bölerseniz ortaya çıkan rakam ülkücülerin oy temin etmesi gereken hane sayısını ortaya koyar. 19 milyon oyla iktidar olursunuz. Bu inandırıcı olmayan bir hesap mıdır?”demişti.

TRABZON’DA VADİLER OTOPARK ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

TRABZON’DA VADİLER OTOPARK ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Trabzon’da otopark sorunu kentsel dönüşüm yapılan vadilere yansıdı. Otopark sorununu çözemeyen Trabzon Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların şehirde vadi alanlarını otoparka çevirmesine neden oldu.

Bu konuyu gündeme taşıyan Trabzon Valiliği Basın Halkla İlişkiler eski Müdürü Salih Özkan, “Trabzon'da kentsel dönüşümle yapılan vadiler otopark haline döndü. Araç sayısı arttıkça bu sorun daha çok büyüyecektir. Şehirde çekim merkezleri dağıtılarak yeni otopark ve yollar yapılmalı.” diyerek uyarıda bulundu. Konuyu şehir idarecileri dikkate alır umarız. Zira trafik sorunu ve otopark sorunu çözülmedikçe her geçen gün katlanarak büyüyecek.

CHP İLÇE BAŞKANI TÜNEL AKVARYUMU SORDU

TÜNEL AKVARYUM NE ZAMAN AÇILACAK (1)TÜNEL AKVARYUM NE ZAMAN AÇILACAK (3)

TÜNEL AKVARYUM NE ZAMAN AÇILACAK (2)

CHP ilçe başkanı TÜNEL AKVARYUMu sordu CHP’nin Ortahisar’daki iki dinamik ismi şehirdeki projeleri sorgulamaya ve takip etmeye devam ediyor. CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Ortahisar Belediyesinin 2022’ye kadar açması gereken Tünel Akvaryum projesini sorguladı. Oyman, “Cumartesi sorusu; Bu vizyon Tünel Akvaryum Projesi kasım ayında bitiyordu. Ne oldu da bakanlıktan destek istendi?” diye sordu.

KTÜ, DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI’NA HAZIRLANIYOR

KTÜ, DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI’NA HAZIRLANIYOR

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’na (DOKKAF) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuara hazırlık kapsamında KTÜ’de toplantı gerçekleştirildi. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın başkanlığını yaptığı toplantıda başta sağlık, hijyen, yeme-içme, konaklama, ulaşım olmak üzere çeşitli alanlarda neler yapılabileceği konusunda istişareler yapıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, “T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Üniversitemiz ev sahipliğinde, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan yedi üniversitenin (Artvin Çoruh Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi’nin) paydaş olarak yer aldığı ve 4-5 Mart 2022 tarihlerinde Şenol GÜNEŞ Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan “Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı” (DOKKAF) mezun ve mezun adayları için iş imkânı ve öğrenciler için staj imkânı bulabilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamakta olup farklı üniversitelerden ve bölgeden 10.000’den fazla öğrenci ve mezunun, bu dev organizasyona ücretsiz olarak katılacağı öngörülmektedir.

Üniversitemizin ev sahipliğini üstlendiği Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı öncesinde paydaşların bir araya geldiği ve başta sağlık, hijyen, yeme-içme, konaklama, ulaşım olmak üzere çeşitli alanlarda neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunduğu toplantı, Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın yaptığı toplantıya, katılan Rektör Yardımcısı ve Kariyer Merkezi Müdürü ve Müdür Yardımcısı paydaş üniversite temsilcileri, organizasyona ilişkin belli başlı konularda görüş ve önerilerini dile getirdi.”  ifadelerine yer verildi.

TÜRSAB VE TRABZON ÜNİVERSİTESİNDEN TURİZM İSTİŞARESİ

TÜRSAB VE TRABZON ÜNİVERSİTESİNDEN TURİZM İSTİŞARESİ

TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Ragıp Pirselimoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek Yüksekokul Müdiresi Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı, Öğr. Gör. Dr. Muhammet Caner Kaya ve Öğr. Gör. Emrah Ağın'la görüşme gerçekleştirdi. Bölgemizdeki seyahat acentalarının ihtiyaç duydukları kalifiye eleman konusunun gündeme getirildiği toplantı sırasında, TÜRSAB’ın eğitime sağlayabileceği desteklerin yanı sıra Trabzon Üniversitesi bünyesinde önümüzdeki ders yılında açılacak yeni bölümlerle son yıllarda bölgede turizmin yükselişine paralel olarak doğan personel açığının giderileceği noktasında hemfikir olundu.

BAŞKAN TARIM’DAN TEPKİ! İSİM YOK AMA ADRES BELLİ...

Başkan Tarım'dan tepki! İsim yok ama adres belli

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu’nun MHP ve Vatan Partisi’ne yönelik açıklamalarına isim vermeden tepki gösterdi. Başkan Tarım, “Direkt olarak hiç kimseye ve liderine bulaşmadan edebimizle siyaset yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim söyleyecek sözümüzün olmadığı anlamını taşımaz. Bütün siyasileri uyarıyorum; özellikle Milliyetçi Hareket Partisinden ve Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli'den bahseden her kim olursa olsun, sözüne ve kelimesine çok dikkat etmelidir. Bu iş yaydan çıkarsa aklınıza gelen hangi alan olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi'yle hiçbir gücün uğraşması mümkün değildir. Herkesin de anlayabileceği bir dili ve üslubu kullanıyorum.

Doğu Perinçek’le Liderimiz Devlet Bahçeli'yi aynı konuma yerleştirmek hiç kimsenin haddi değildir. Peşinde gittiklerinizin konumunu bütün gerçekliğiyle açıklamak mecburiyetinde kalırsak hepinizin dudağı uçuklar. Bir gerçek vardır ki küresel aktörler MHP ve lideri yüzünden gerçekten çok zor durumdadırlar. Sivrisinekler ne anlar kovanına bal taşıyan arının aşk sancısını.” İfadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, “Dış Güçlerin bu ülkede oynadığı en büyük oyun, Bahçeli ve Perinçek'in Erdoğan'ın yanına monte edilmesidir ve bu oyunun adı da Cumhur İttifakı'dır...” ifadelerini kullanmıştı.