Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Trabzon Günleri, bugün yapılan açılış programı ile başladı. 

Törene, TBMM Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Abal, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, üst düzey bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.  

Program tüm ayrıntıları ile 61medya.com'da.
 

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu 61Medya'ya konuştu:

TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren 61Medya'ya konuştu:

Başkan Muharrem Usta 61Medya'ya konuştu:

İçerde bu olayın sorumluları hesabını verecek!

Şampiyonluk kupalarına haciz gelen Trabzon’da Başkan Usta’dan, olay açıklamalar

“Trabzonspor’a haciz gelebilir. Ama şampiyonluk kupasına kadar olayı götürmek çağdışıdır. Bunu başkanın en son duyması da asıl skandal. Kulüp içinde buna zemin hazırlayanlar hesabını verecek”

“Kulübümüzün açıkları büyük. Bir tarafı kapatıyorsun, başka yer açık veriyor. Ama başkan her deliği kapatmak için uğraşmaz. Kurumsallıkta reform gerekli. Bu yolda acırsak acınacak hale düşeriz”

SABOTAJA UĞRADIK

Trabzonspor’da Başkan Muharrem Usta, kulübün şampiyonluk kupalarına haciz konması olayı sonrasında olay açıklamalar yaptı. Ankara’daki Trabzon etkinliklerine katılan Usta, haciz olayını Ankara’da öğrendiğini belirterek, “Çarşamba günü öğle vakti olmuş olay. Ben bugün (Perşembe) basından duydum olayı. O işi yapanları tanıyorum. Tabiki alacaklı haklıdır ama Trabzonspor gibi bir kulübün kupalarına kadar işi götürmek gerçekten çağdışı bir olay. Sabotaj uğradık resmen” dedi.

İNSANLIK DIŞI

Usta, “İnsanlık dışı bir şeyi konuşuyoruz şuan. Belki daha ağır kelimeler uygun düşer ama bu gerçekten kabul edilemez bir davranış. Tabi ki onlarda bunun karşılığını bizden misliyle alacaklar. Benim üzüldüğüm şey,  Trabzonspor’un 54 tane daha hacizli dosyası var. Haciz için geliniyor olabilir. Ama o kulübün profesyonel yöneticileri onlarla oturur konuşur günün sonunda çok zor durumda kalıyorlarsa başkanın bundan bilgisi olur. Başkan bir şekilde bunun adını koyar” dedi.

KULÜPTE ÇALIŞANLAR…

Usta, “Üzüldüğüm şey benim kulübümdeki yöneticilerin, avukatlar dahil bu konuda tutanaktan haberlerinin dahi benim as başkanımın basından duyduktan sonra haberleri oldu. Bu tabloda tabiki sadece bu işi yapan avukat değil, Trabzonspor’da görevini yapmayanlar da bunun karşılığını görecek.

İçerde başta olmak üzere bu olayda tüm sorumlular hesabını verecek. Burası Trabzonspor. Böylesi çağdışı, ahlaksız, terbiyesiz yapılan sabotajı yaratanlar hakettiği karşılığı alacak” dedi.

REVİZYON YAPMALIYIZ

Usta, “Ben bu olayı şöyle görüyorum. Hani evinizin çatısı delik olurda, rüzgâr geldiği zaman içeri girer, yağmur yağdığı zaman üstünden yağar. Şimdi bizim kulübümüzün her açıdan açıkları çok büyük. Bir tarafı tıkıyorsunuz öbür taraftan açık veriyorsunuz. Bu nedenle son olayı da düşünürsek kulübümüzün kurumsallık anlamında gerçekten büyük bir revizyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ekonomik, sportif, kültürel ve imaj olarak böyle bir sorunu vardı. Ama en önemlisi kurumsallıktı. Bir kurumun bir geleneği olur, orada işlere sahip çıkılır. Açık verilmez. Her delik kapatılır” dedi.

ACIMAK ARTIK YOK

Usta, “Başkan her deliği kapatmak için uğraşı vermez.  Ben tabi bu olayla şunu gördüm ki; acırsan acınacak duruma düşersin. Burada olaydan haberimiz olsa bu yönetim bunu ne yapar eder, hallederdi. Ancak bugün bir kere daha şahit oldum ki Trabzonspor’un geleceği adına gerçekten acınılacak duruma düşmek istemiyorsak artık acımasız olmamız gerekiyor. Üzülerek bunu söylüyorum” diye konuştu.

BEKLENTİ TAVAN YAPTI

Usta, Trabzonspor’un sonuna kadar sahiplenilmesini de isteyerek, “Bu takıma sahip çıksınlar. 2010-11’den itibaren 6 sene 12 sezon, 12 sezonun 11’i birbirinden beterdi. İlk defa 12 sezonun açık ara en iyi ikinci bölümünü yaşadığımız sezonu var. Bununla herkesin mutlu olması gerekirken şöyle bir tablo oldu. İkinci devrede 13 haftada çok iyi puan alınınca insanlar, ‘Biz şampiyonlar ligine de gidebiliriz, hatta şampiyon da olabilir’ diyerek beklentiler tavan yaptı.  Bu takımı etkilemiş olabilir” dedi.

TECRÜBE KAZANDIK

Transfer çalışmalarının iyi gittiğini belirten Usta, “Ama ‘kim var?’ sorusunun bugün bir cevabı yok. İhtiyaçlarımız belli ve o ihtiyaçlara yönelik görüşmeler yapıyoruz. Yine zor bir süreç yaşayacağız. Çünkü ayrılacaklar var katılacaklar var. Takım yeniden yeni sezona hazırlık yapıyor olacak. Çok yoğun bir süreç geçireceğiz ama ara dönemde epeyce bir mesafe almıştık. O tecrübenin üzerine şimdi sezon sonunda biraz daha iyisini çıkarabiliriz diye düşünüyorum. Gelecek senede bu anlamda daha sağlıklı başlamış oluruz” dedi.  F.Bahçe maçında takımın iyi bir iş çıkaracağını inandığını belirten Usta, Trabzon etkinliklerinin çok güzel bir ortamda gittiğini, emeği geçenlere de teşekkür etti.

*******

Başkan Genç, protokole standı gezdirdi

Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Trabzon Günleri ilk gün ziyaretçilerin akınına uğrarken, fuara Karadenizlilerin yanı sıra birçok ilden vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. 
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi'nin standını ziyaret eden TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a stand hakkında bilgi verdi. Ziyaretçiler, en çok Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet'in heykelleri ile dev kemençeye ilgi gösterdi. Standı gezen ziyaretçilere Ortahisar Belediyesi tarafından hazırlanan çantalar hediye edildi. Stand görevlileri ziyaretçilere Ortahisar Belediyesi'nin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi vererek onları Ortahisar'ı görmeye davet etti.