61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ SALİH CORA TTB’YE TEPKİ GÖSTERDİ

Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı Trabzon'da yaşanan korkunç kazada 3'ü çocuk 6 kişi yaralandı

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, iki gün iş bırakma eylemi yapan TBB’yi eleştirdi. TTB’nin hükümeti eleştiren açıklamalarının ardından Milletvekili Cora, yapılanı şımarıklık olarak tanımladı.

Milletvekili Cora, TBMM’de doktorlarla ilgili gelen bir teklifin yasalaşması için caba sarf ettiklerini belirterek, “TBMM’de doktorlarla ilgili gelen her bir teklifin yasalaşması için büyük bir gayret gösterdik. Hiçbir meslek grubunun sahip olmadığı imtiyazları elde ettiler. Ama son günlerde belirli bir grup doktorun taammüden şımarıklıkları katlanıyor gibi değildir. Herkes yeminine sadık kalsın!” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ ÖRS VE İL BAŞKANI KUVVETLİ’DEN BAYRAM ZİYARETİ

Milletvekili Hüseyin Örs beraberinde İl Başkanı Azmi Kuvvetli ile günebakış’ı ziyaret etti. Bayram öncesi basın kuruluşlarını gezen Milletvekili ve İl Başkanı başarı diledi. günebakış çalışanları ile bir süre sohbet eden Milletvekili Örs, TBMM’de mümkün mertebe kent ve bölge sorunlarını gündeme getirmeye çalıştığını ve sorunları hassasiyetle takip ettiğini kaydetti. Sokakta yoğun ilgiyle karşılandıklarını ve şikayetleri not aldıklarını belirten Örs,” yalnız Trabzon’dan değil Gümüşhane’den ve Rize’den de şikayet ve sorunları da dinliyorum. Onların sorunlarını da mümkün mertebe gündeme getiriyorum. Vatandaşın özellikle ekonomik durumunu görüyoruz. Vatandaş artık bir iktidar değişikliği bekliyor. Bu konuda Türkiye’yi normalleştireceğimizden eminiz” ifadelerine yer verdi. Örs, önemli bulduğu bazı konularla ilgili TBMM açılmasa bile basın toplantısıyla meclis açılmadan önce sorunları TBMM’de dile getireceğini sözlerine ekledi.

İl Başkanı Azmi Kuvvetli de İYİ Parti olarak halkla iç içe olduklarını, girdikleri her yerde yoğun ilgiyle karşılandıklarını söyledi. Kuvvetli’ye üç yıl önce ile bugünü mukayese eder misiniz sorusunu yönelttik. Azmi Bey, “Mukayese edilemeyecek oranda ilgiyle karşılanıyoruz. Vatandaş iktidar değişimine karar verdi.”dedi. 

CHP İL BAŞKANI HACISALİHOĞLU MEZUNİYET TÖRENLERİNİN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesinin mezuniyet törenlerinin güvenlik gerekçe gösterilerek iptal edilmesine tepki gösterdi.

Başkan Hacısalihoğlu, “ODTÜ ve Boğaziçi gibi ülkenin önde gelen üniversitelerinde mezuniyet törenlerini, yönetimleri iptal ettirmiş. Gerekçesi ne güvenlik. Yaratıcı zekalarıyla ve bakış açılarıyla gençlerin açacakları pankartların yol açacağı endişeden dolayı güvenlik mi bilemem. Ancak yazık olmuştur onca emek ve cefayla evlatlarını okutan o ailelerin o diplomayı evlatlarının elinde görmesi gerekirdi” diyerek tepkisini dile getirdi.