61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN, MUHALEFETTEN NE İSTEDİ?


İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Suriye’nin İdlib kentinde Türkler tarafından yapılan briket evlerin anahtar teslim törenine katıldıktan sonra dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. İdlib’de bayramda hüzün ve sevincin bir arada yaşandığını kaydeden Yıldırımhan, “İnsanlık dramının yaşandığı Suriye’de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve sivil toplum örgütlerinin yaptığı briket evlerin teslim töreni. Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun gayretleri, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mazlumlara yaptığı büyük hamilik, bütün insanlığa örnek. Türkiye’de atıp tutanlar, muhalefet edenler insanlık dramını gelip bir görsünler. Yapılan büyük hizmetleri görüp, devletleri ile gurur duysunlar. Yetimlere sahip çıkmanın ne büyük mesuliyet ve bahtiyarlık olduğunu bir nebze de olsa burada yaşasınlar. Muhalefet şu mazlumlara bir tek ev yapsın, bir koli yardım getirsinler de sonra dilleri dönsün. Burada STK’ların gayretlerini ve hizmetlerini görsünler de kendilerine yakın STK’lara örnek göstersinler. İnsanlık değerlerine ve insana değer verenler burada, konuşanlar, dedikodu üretenler bu değerlerin dışında. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan var. İyi ki dünyaya insanlık dersi veren milletimiz var!..” ifadelerini kullandı. AFAD’DAN DOĞU KARADENİZ’E KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Doğu Karadeniz’de kuvvetli yağışlara dikkat! Doğu Karadeniz’de görülecek sağanak yağışların Giresun çevreleri ile Trabzon’un batısında kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’deki yağışların 1500 metre üzeri yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi. Yağışların bugün saat 20.00 gibi bitmesi bekleniyor. 

Gözden kaçırmayın

Salih Cora: "6 ay sonra ekonomi konuşmayacağız" Salih Cora: "6 ay sonra ekonomi konuşmayacağız"KARADENİZLİ SANATÇI TRABZONSPORLULARIN GÖNLÜNÜ NASIL FETHETTİ?


Karadenizli sanatçı İsmail Türüt, yaptığı Trabzonspor açıklaması ile taraftarların kalbinde adeta taht kurdu. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Türüt, “Ben Rizeliyim, benim memleketimin takımı Trabzonspor'umun şampiyonluğunu en içten dileklerimle kutluyorum.  Rizeli olup da Fenerbahçe'yi tutanlar ile bizim gibi gerçek Karadeniz sevdalılarını ayırın. Bizim İstanbul takımlarını tutanlar ile kan bağımız bile bir değil.  Selam olsun Anadolu’ya , selam olsun Anadolu’nun en büyüğü Trabzonspor'a.” paylaşımında bulundu. Türüt’ün bu paylaşımı büyük beğeni topladı.