61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Fransa'da yaşayan Havva Reis enflasyonu konuştu Fransa'da yaşayan Havva Reis enflasyonu konuştu

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU TRABZON’DA ŞAMPİYONLUK İÇİN NE SÖYLEDİ?


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize ve Trabzon programı kapsamında Trabzon Havalimanı’na geldi. Burada partililer tarafından karşılanan İmamoğlu, Rize’ye geçti. İmamoğlu’nu karşılayan isimler arasında CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve onlarca partili vardı. Rize’ye hareket etmeden önce kısa bir açıklama yapan Başkan İmamoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluğu ile çifte bayram yaşadıklarını kaydetti.


BAŞKAN OYMAN, NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?


CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, sabah saatlerinde Rize ve Artvin programları için Trabzon Havalimanına inen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti sırasında kapıların kapatılmasına tepki gösterdi.
Oyman, yaptığı açıklamada “Bugüne kadar birçok kez karşılama uğurlama gerçekleştirdik; ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun her ziyaretinde kapılar kapatılıyor. Kendi partimizin diğer ziyaretlerinde görmediğimiz bu uygulamada iktidar partisinde neredeyse uçağa kadar gitme imkânına bile şahit oluyoruz.
Başkanımızın, hemşehrimizin ziyaretinde doğduğu topraklarda ülkeye bu görüntüyü yaşatmak Trabzon’a yakışmıyor. Trabzon’a bu görüntüyü yaşatmak için talimat verenlerin bu şehrin misafirperverliğini benimseyemediğini düşünüyorum. Herkes şehrimize yakışan şekilde hareket etmelidir.” ifadelerine yer verdi.


TRABZON’DA BİR MİLLET BAHÇESİ DAHA YAPILIYOR


Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, ilçede Millet Bahçesinin inşa çalışmalarının başladığını duyurdu. Beşel, “Yeni jandarma binası inşaatının tamamlanmasından sonra eski binanın yerine Millet Bahçesi yapım çalışması başladı. Yıkım çalışmalarını tamamladığımız eski bina alanı için projelendirdiğimiz otopark ve Millet Bahçesi için gerekli altyapı çalışmalarına başladık. Projemizde katkısı olan herkese Tonya halkı adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.