61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TRABZON SANATEVİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ULUSLAR ARASI SANAT GÜNLERİ 9 HAZİRANDA BAŞLAYACAK

Sanatın tüm disiplinlerini kapsayan ve geleneksel hale getirilen Uluslararası Sanat Günleri 12.'si ile 09-12 Haziran tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirilecek.

Trabzon Sanatevi’nin uluslararası boyutta organize ettiği "Sanat Günleri" Sanatevi binasının restorasyon geçirmesi ve pandemi nedeniyle iki yıl ertelenmişti. Nihayet bu yıl gerçekleşecek olan 12. Sanat Günleri organizasyonuyla Trabzonlu sanatseverler kent içinden, kent dışından ve başta komşu ülkeler olmak üzere yurtdışından gelecek konuk sanatçılarla bir araya getirilecek. Dört gün sürecek olan Sanat Günleri'nde Trabzon Sanatevi'nde gerçekleştirilecek gündüz programları ve Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek akşam programlarıyla; resim, fotoğraf, karikatür, el sanatları ve şiir sergileri, Ressam, şair, yazar, yönetmen, senarist,  seslendirme sanatçısı ve oyuncu konuklarımızla söyleşi ve imza günleri,  kısa film ve film gösterimleri, konserlerle birlikte dolu dolu geçecek olan bir program hazırlandı.

Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur? Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur?

SAĞLIK MÜDÜRÜ USTA TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞININ KALKMASININ ARDINDAN NASIL UYARIDA BULUNDU?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme aile birlikte artık toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu kaldırıldı.  Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Sağlık Bakanlığının açıklamasının ardından hastalık şikayeti olan kişilerin toplu taşımada toplum sağlığını önemseyerek maske takmaları tavsiyesinde bulundu. Sağlık Müdürü Usta, “Değerli halkımız, son kararla birlikte toplu ulaşımdan da maske zorunluluğu kaldırılmış oldu. Zorunlu hal olarak sadece sağlık tesislerinde maske takılacak. Ama özellikle kendisini hasta hisseden, öksürük, hapşırık vb. şikayetleri olan kişilerin toplum içine çıkmamaları, zorunlu hallerde çıkılacaksa da maskelerini takmalarını özellikle istirham ediyorum. Toplum Sağlığının ne kadar önemli olduğunu iki yıllık süreç bizlere tüm zorluklarıyla gösterdi” dedi.

TRABZON ÜNİVERSİTESİNE EĞİTİM SENDİKASINDAN ELEŞTİRİ

Üniversiteler yönelik kanaatlerde sendikaların kanaatleri çok önemlidir. Zira eğitim sendikaları üniversitelerin içinden gelir. En alt seviyedeki çalışanlar en üst seviyedeki dekanlara kadar her şeyi bilirler.

Trabzon Üniversitesinin dördüncü kuruluş yıldönümünün ardından Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Metin İskenderoğlu önemli bir açıklama yaptı.  Üniversitenin ilk kuruluşundan bugüne yakın takipçisi olduğunu kaydederek sürekli geri gittiğini kaydetti. “Akademik başarı geri gitti. Öğrenci memnuniyetsizlikleri arttı. İdareci memnuniyetsizliği arttı. Yayın sayıları düştü. Sıralamadaki düşüş devam ediyor.”

Trabzon Üniversitesi ile ilgili bir anket yapılmış. Ankette memnuniyetler sorulmuş. Ne çıkmış biliyor musunuz? Üniversitenin park yeri sorunu olmaması. Sonuç itibariyle Trabzon gibi bir markanın üzerinde oturan Trabzon Üniversitesi gittikçe çöküyor. Bırakalım çöküşü Trabzon markasını taşıyamıyor. Bu konu gerçekten siyaset üstü ve bu kentin geleceği açısından değerlendirilmelidir.