61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

2. ŞİFA ELİ FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

2. ŞİFA ELİ FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Trabzon’da bu yıl ikincisi düzenlenen “2. Şifa Eli Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta’nın tensibiyle geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve ikincisi de bu yıl düzenlenen “2. Şifa Eli Fotoğraf Yarışması”na yoğun bir katılım oldu. “Sağlık Olsun” temalı fotoğraf yarışmasının jüri toplantısı, İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Erdem Şen başkanlığında, KEAH Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Şefi Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, Fotoğraf Sanatçısı Metin Öztürk, Fotoforum Onursal Başkanı Erdoğan Öğretmen, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Hekim-Fotoğraf Sanatçısı Dr. Hasan Eraydın ve Fotoğraf Sanatçısı-Dijital İçerik Üreticisi Murat Suphi Akgün’ün katılımlarıyla gerçekleşti. Jüri değerlendirmesi sonucu ödül ve sergileme alan eserler belirlendi. 1’incilik ödülü İlhan Kılınc, 2’ncilik ödülü Deniz Kalaycı, 3’üncülük ödülü ise Ali Rıza Akyüz’ün olurken 33 fotoğraf da sergileme ödülüne layık görüldü. Usta, “Önümüzdeki günlerde ödül töreni düzenlenecek yarışmaya, katılım sağlayan tüm fotoğraf severlere teşekkür ediyor, ödül ve sergileme alan katılımcılarımızı tebrik ediyoruz.” dedi.

NAHÇIVAN ÜNİVERSİTESİ HEYETİ, REKTÖR ÇUVALCI’YI ZİYARET ETTİ

NAHÇIVAN ÜNİVERSİTESİ HEYETİ, REKTÖR ÇUVALCI’YI ZİYARET ETTİ

Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden; Başhekim Yardımcısı Elmar Rzayev (Vaskuler Doppler Bölümü) Dekan Yardımcısı Metleb İbrahimov (Çoçuk Alerjisi ve İmmünoloji Bölümü) İlkay Eliyeva (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü) ve Zülfiyye Seyidzade (Farmasötik Mikrobiyoloji Bölümü) KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Nahçıvan Üniversitesi’nden gelip KTÜ Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde staj yaparak eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere, süreçte sağlanan destek adına teşekkür mahiyetinde gerçekleştirilen ve bu noktada geliştirilebilecek iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

CHP İL BAŞKANI HACISALİOĞLU, EKEN SEÇİM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Trabzon'da 2 farklı adrese eş zamanlı operasyon! Trabzon'da 2 farklı adrese eş zamanlı operasyon!

CHP İL BAŞKANI HACISALİOĞLU, EKEN SEÇİM ÇAĞRISINDA BULUNDU

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalioğlu, doların 18 liraya dayanmasının ardından erken seçim çağrısı yaptı. TÜİK’e göre ekonomide güven endeksi azalması yanşadığını söyleyen Hacısalihoğlu, “Kısa vadeli borç toplamı 135 milyar dolar. Ödediğimiz faiz ana parayı geçmiş durumda. Daha ne olması beklenir ki. Hemen seçim” dedi.

Hacısalihoğlu, “TÜİK’e göre ekonomiye güven endeksi azalmış sürekli gerileme var. Merkez bankası yıl sonu enflasyon tahminini %42.8 den %60.04 e çıkarmış. Dolar 18 TL’nin kapısını çalmış. Temerrüde düşebilecek 20 ülkeden bir tanesi olarak kabul ediliyoruz. Kısa vadeli borç toplamı 135 milyar dolar. Ödediğimiz faiz  ana parayı geçmiş durumda. Daha ne olması beklenir ki. Hemen seçim” sözlerini kaydetti.

HIDIRNEBİ YAYLA KENTİ İLANA ÇIKTI

HIDIRNEBİ YAYLA KENTİ İLANA ÇIKTI

Akçaabat Hıdırnebi Yayla Kenti, Kültür Turizm Bakanlığınca ihaleye çıkarıldı. 400 yataklı bir yayla kenti yapılacak. Öte yandan bankaların kredide kolaylık sağlanması kaydedildi.

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Hepimizin beklediği Hıdırnebi Yayla Kenti ihaleye çıktı. 99 dönümlük alan. Turizm Bakanlığından ilanda şu anda. Ağustos ayının 18’inde müracaatlar sona eriyor. Ben buraya iş adamlarımızın ve yatırımcılarını dikkatini çekmek istiyorum. Önümüzdeki süreçte önemli bir yatırım. 400 yatak kapasiteli yayla kentin şehrimize katacağı çok önemli bir yatırım. 

Bankaların kredi vermede sıkı davrandıkları, hatta maliyetlerin yüksek olduğu bizlere iletilmekte. Bu bakımdan bankaların dikkatini çekerek krediye ihtiyacı olan üyelerimize, maliyetlerini daha uygun şekilde getirerek geçiş sürecinde üyelerimize destek olmalarını bankalardan bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

22 GÜN SÜREN ARKTİK YOLCULUĞU

22 gün süren arktik yolculuğun

KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Başar, 2. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi’ne katıldı.

KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Başar, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde bulunan ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonunda gerçekleştirilen 2. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi'ne, Bilimden Sorumlu Sefer Yardımcısı olarak katıldı. 

Bilim Ekibi, 22 gün süren arktik yolculuğun ardından Türkiye’ye döndü. TASE II'deki araştırmalardan elde edilecek bilimsel sonuçlar, başta İklim Değişikliği başlığı olmak üzere “Yeşil Dönüşüm” kapsamında da önemli bulgulara ulaşmasını sağlayacak.

Trabzon’da yollar perişan halde

Trabzon’da yollar perişan halde (4)Trabzon’da yollar perişan halde (1)Trabzon’da yollar perişan halde (2)

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun “Bu sen yol semesi olacak” sloganına vatandaşlardan cevap geldi. Başkan Zorluoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı gönderinin altına Trabzonlu vatandaşlar bulundukları yerlerden yol fotoğrafları atarak buralarla da belediyenin ilgilenmesini istedi. Başkan Zorluoğlu’nun gönderisine hem olumlu ve talep içeren dönüşler hem de eleştirel dönüşler oldu.  Başkan Zorluoğlu’na yol taleplerini ileten vatandaşlar şu şu ifadelere yer verdi; Kerem Çakır, “Başkanım bizim köy yolu 10 km kadar rahmetli Sürmene belediyesi başkan yardımcısı İbrahim sedef bey söz vermişti her sene 2 km yol asfaltlama yaptıracağım diye  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah  sağlığında 1 defa dökebildi ve yolumuz öyle öksüz kaldı başkanım.”Yaşar Korkmaz, “Başkanım Sayvan Mahallesi İkisu-Sayvan-Pınarlı bağlantı anayoluna da nasip olur inşallah.. Kışın ve yağmurlu zamanlarda evime gidemiyorum. Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.” Zorluoğlu’na belirli yerlere gittiğini ve Ortahisar’ın büyük mahallelerinde bile sorun olduğunu söyleyen vatandaşlar da oldu. Atilla Dilaver isimli bir vatandaş “Bizim köye hiç gitmemişsin. Yollar delik deşik. Köylü Mercedesi'ni humurgan'da bırakıp taksiyle gidiyor köye” dedi. Erdal Çolak isimli bir vatandaş ise, “Başkan yaptırdığı yerleri fotoğraflayıp atıyor. Akçaabat Kavaklı Mahallesi. Ben atayım fotoları birde sen bak” diyerek Başkanı eleştirdi. Kemal dönmez ise kaynakların yol yapılırken verimli kullanılmadığını belirtip, “Köylerde yapılan bu asfalt yolların kenarlarında yağmur suyu kanalları yapılmayınca ; su asfaltın altını oyuyor ve ömrünü kısaltıyor. Lütfen kaynaklarımızı verimli kullanalım” dedi.  Burak aydın ise , “Her yerde değilsiniz belirli yerlerdesiniz” ifadelerini kullandı. Yomra, Arsin, Akçabat ve pek çok ilçeden Başkana yollar için talep iletildi.