61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

SOYLU’DAN PKK’YA ‘ÇÖ-KER-TE-CEK’ MESAJI

Trabzon'daki ekmek zammı ne zamandan itibaren geçerli? Trabzon'daki ekmek zammı ne zamandan itibaren geçerli?

SOYLU’DAN PKK’YA ‘ÇÖ-KER-TE-CEK’ MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP il binası önünde nöbet tutan Diyarbakır Annelerinin 1000. gününde mesaj verdi. Soylu, “Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini ÇÖ-KER-TE-CEK” şeklinde paylaşım yaptı.

PKK terör örgütüyle yurt içi ve dışında etkin mücadele veren Soylu, sosyal medyadan net mesaj verdi. Soylu, “1000 gündür, evlatları uğruna terör örgütüne kafa tutan, bir gün olsun terör örgütünü bitirmekten vazgeçmeyen Diyarbakır Anneleri'nin Evlat Nöbeti'nin 1000. gününde hep birlikte haykırıyoruz: Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini ÇÖ-KER-TE-CEK” ifadelerini kullandı.

 BALTA, YİNE GÜNEBAKIŞ’A SALDIRDI

ak_parti_trabzon_milletvekili_muhammet_balta_bu_zafer_anadolu_yu_vatan_ilan_etme_zaferidir_h862981_6e563

ANKARA’DAKİ Trabzon Günleri etkinliği için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe sabahı milletvekillerine, belediye başkanlarına ve parti teşkilatına sabah kahvaltısı verdi. Gruptan davet edilmelerine rağmen kahvaltıya milletvekilleri Muhammet Balta ve Adnan Günnar iştirak etmedi. Ankara’daki Trabzon kulisleri etkinlik süresince bu olayla çalkalandı. Ardından törende olmasına rağmen Milletvekili Günnar’ın kürsüye çıkmadığı gözlendi. günebakış Gazetesi muhabiri Rabia Mollaoğlu, bu olayı yanlış yorumlayarak ‘Balta törene katılıp kürsüye çıkmadı.’ biçiminde haberleştirince Balta, günebakış’a hakaret etti. Balta, sosyal medyasında yaptığı açıklamasında, davetli olduğu halde sabah kahvaltısına katılmamasından bahsetmeyerek, “Biz devlet ve siyaset adabının dışında iş yapmayız.” diyebildi. Bakanın davetine katılmamayı siyaset adabına aykırı bulmadığını söylemiş oldu. Öte yandan günebakış’ta yer alan yorumla ilgili Balta bu kez yine  daha önce düşmanlık beslediği Ali Öztürk’e bir dizi hakaret etti. Balta’nın Öztürk’e yönelik hezeyanlarına karşı Öztürk, yarın cevap veriyor. “Fuzuli adam Muhammet Balta” başlıklı yazı yarın günebakış’ta.

TRABZON’DA O YARIŞMANIN ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

ANADER, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akçaabat Belediyesi arasında düzenlenen protokol ile bu yıl Sezai Karakoç anısına beşincisi düzenlenen YAZI-YORUM felsefi deneme yazma yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen program ile takdim edildi. Ödül törenine Anader Kurucu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Asım Aykan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu ve öğrenciler katıldı.  Ödül töreninde konuşan Anader Başkanı Asım Aykan, “İslam Bilim Tarihi’nin Üstadı büyük Mütefekkir İstanbul’da adına müze yapılmış olan değerli Hocamız. İslam dünyasının değil dünyanın bu alandaki en iyi adamı. Keşke fısat olsa da okullarımızda Fuat Sezgin’i ders olarak, İslam Bilim Tarihi olarak okutsak da evlatlarımız her şeyi batı yaptı biz de onlardan aldık gibi çok yanlış ve sakin bir anlayıştan uzaklaşsa. Halbuki öyle değil. Biz dünyayı kuran bir medeniyetiz. Dünya medeniyetine iz veren, yön veren, Hakkı kuvvetin yerine ikame eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Ama eğitim sistemimizin bu ideolojik yapısından dolayı uzun zamandır böyle bir yanlışın peşinden koştuk. Gelecek haftada münazara yarışması yaparak rahmetliyi anacağız. Bugünki programda Akçaabat Belediyesi’nin katkısı oldu. Allah kendilerinden razı olsun. Sezai Karakoç Diyarbakır Ergani’de doğdu. Sonra Maraş’ın o tefekkür dünyasında yetiştirdi kendisini. Derdin ve çilen varsa dünayaya imza atıyorsan o imzaya birileri sonradan sahip çıkıyor. Sezai Karakoç böyle bir insandı. Münevver ve mütefekkir bir insandı. Işık tutan, nurlanmış, Yaratıcı ile buluşmuş insan. Mesajlarının gücü zaten oradan geliyor.” dedi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından KTÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Eliuz Sezai Karakoç’un hayatını anlattı.  Programın son bölümünde ise Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri Sezai Karakoç’un şiirlerini seslendirdi.

İYİ PARTİLİ KORAY AYDIN TRABZONSPOR BAŞKANLIĞI HAYALİNDEN VAZGEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ

İYİ PARTİLİ KORAY AYDIN TRABZONSPOR BAŞKANLIĞI HAYALİNDEN VAZGEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, kendisinin en büyük hayallerinden biri olan Trabzonspor başkanlığından vazgeçtiğini söyledi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun çok başarılı olduğunu söyleyen Aydın, “Trabzonspor’a başkan olma hayalimden vazgeçtim. Ahmet Ağaoğlu bunu uzun süre götürür çünkü. Onu da çok başarılı buluyorum” dedi.

Ankara’daki Trabzon Tanıtım Günlerinde Trabzonspor ile ilgili konuşan Aydın, “Şuanda konuşulması gereken şey Trabzonspor. Şöyle söyleyelim benim spor aşkımı herkes biliyor. Aşırı bir tutkunluğum var. Artarak devam ediyor. Başkanlık hayalimi şu anlık baskıladım. Benim son 5 yılım çok sıkıntılı geçti. Daha doğrusu zamanın bana yetmediği bir dönem yaşadım. Dolayısıyla o beş buçuk senenin bende yarattığı bir yorgunluk var. Ama Trabzonspor’a başkan olma hayalimden vazgeçtim. Ahmet Ağaoğlu bunu uzun süre götürür çünkü. Onu da çok başarılı buluyorum. İşi kurgulaması çok iyi. Birliktelik yaratmak için sistemini enfes oluşturmuş. Arada bir sürtünme ve kırgınlık yok. Futbolcuların birlikteliği ve birlikte hareket etme kabiliyetini kazanması aslında sonuca getiren en önemli silahlardan bir tanesi. Sadece iyi futbolcularla şampiyon olunmuyor. Türkiye’de Abdullah Avcı’nın futbol zekası onu oluşturdu. Doğru anda doğru adımlar atarak bizi şampiyonluğa taşıdı. Diyorlar ki 38 sene sonra şampiyon oldunuz. Hayır 38 sene sonra şampiyon olmadık. Bu bizim 8. Şampiyonluğumuz. Yomra’ya 8. Şampiyonluk anıtını açmaya gelmek mecburiyetindeyim. İnşallah orada olacağım. Bir de her şeyden önemlisi dünyaya örnek olan bir takım olduk. Dünya bizi tanıdı. Şuanda dünyada transfer havuzu içinde olan ne kadar oyuncu varsa hepsi Trabzonspor’u tanıdı. Trabzonspor’un işi eskisine göre kolaylaştı. Zorlukları aştığını düşünüyorum. Zaten çok oyuncuya da ihtiyacımız yok. Takviye edilmesi gereken yerlerimiz var. Bunları da tamamlarsak seneye yine şampiyonluğa oynarız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GENÇ, ANKARA’DAKİ ŞAMPİYONLUK KUTLAMASINA ÖVGÜDE BULUNDU

BAŞKAN GENÇ’TEN ANKARA’DAKİ ŞAMPİYONLUK KUTLAMASINI ÖVGÜDE BULUNDU (1)

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ankara’da Trabzon Tanıtım Günlerinin son gecesinde düzenlenen Trabzonspor şampiyonluk kutlamasına övgüler dizdi. Başkan Genç, Ankara’yı salladık dedi. Genç, Ankara’da yapılan şampiyonluk kutlamasıyla ilgili, “Dünyaya nam saldığımız bize özel kutlamayla bu sefer Ankara Başkent Millet Bahçesi’ni salladık. Flaşlar açıldı ve şampiyon takımın taraftarına yakışır bir final oldu. Ortahisar standı ve eğlencesiyle bir fuara daha apayrı bir renk kattı. Teşekkürler Ankara” sözlerini kullandı.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN, YAVAŞ’A HDP TEPKİSİ GÖSTERDİ

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN, YAVAŞ’A HDP TEPKİSİ GÖSTERDİ (2)

İçişleri Bakan Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı için en kuvveli adaylardan biri olarak görünen Ankara Büyükşehir Belediye Balkanı Mansur Yavaş’ın Selahattin Demirtaş ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Yıldırımhan, “HDP/PKK ya selam çakma, Demirtaş’a biat etme yarışında Mansur Yavaş da yerini almış görünüyor.Demirtaşın özgürlüğünü isteyenler aslında Demirtaşın,varlığında kendini yok ettiği Apo katiline mesaj gönderiyorlar. Türk halkını aptal yerine koyanlar boylarının ölçüsünü sandıkta alacak” ifadelerini kullandı.