61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN SOYLU’YA TRABZON’DAN  FINDIK TEŞEKKÜRÜ

Bakan Soylu'ya Trabzon'dan fındık teşekkürü

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, TMO’nun fındık alım şartlarını düzenlemesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti. Bakan Soylu’ya Trabzon ziyaretinde fındık alımı noktalarında yaşanan sorunları aktardığını kaydeden Başkan Gürsoy, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun Trabzon ziyareti sırasında Fındık üreticilerimizin TMO’ya fındık satarken oluşan sorunlarını kendisine ilettim. Kıymetli Bakanımızdan müjdeyi aldık.)Toprak Mahsulleri Ofisi Fındıkta çürük oranını %3'den %5'e çıkardı. Randımanı 40'ın altında gelen fındıklara seçip tekrar getirmesi için ikinci bir randevu hakkı verildi. Çatlak oranı da %10`a çıkarıldı. Tonaj oranı yüzde 50 arttırıldı. Yardımları ve gayretleri için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu , Trabzon Milletvekillerimize, Trabzon AK Parti İl Başkanı Sayın Dr. Sezgin Mumcu ve Arsin Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu’na şahsım ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN GENÇ’İN HAKLI GURURU

Başkan Genç'in haklı gururu

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Eylül ayı Encümen Toplantısı’nın ardından Ortahisar Belediyesi Roket Takımının roketini ve tünel akvaryumu incelediklerini açıkladı. Ziyarete ilişkin bilgi veren Başkan Genç, “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Eylül ayı Encümen Toplantısı’na ev sahipliği yaptık. Birlikte Ortahisar Belediyesi Roket Takımımızın lider roketini ve Trabzon Akvaryumumuzu inceledik. Ekipten tam not aldık hamdolsun. Katılım sağlayan, fikirleriyle katkı sunan Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

DERNEKPAZARI’NA BAŞKAN AKGÜL’DEN YOL MÜJDESİ

DERNEKPAZARI'NA BAŞKAN AKGÜL'DEN YOL MÜJDESİ

AK Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Abdullah Akgül, yaylacılara yol müjdesi verdi. Başkan Akgül, Sultan Murat Limonsuyu arası yol asfaltlaması çalışmalarının başladığını müjdeledi. Çalışmanın herkese hayırlı olması temennisinde bulunan başkan Akgül, “Sultan Murat Limonsuyu arası yol asfaltlaması başlandı. Hayırlısıyla bitecek. Bir yol sorunumuzu daha çözmüş olacak. Büyükşehir Belediye Başkanım Murat Zorluoğlu’na İl Başkanım Sn. Dr. Sezgin Mumcu ve milletvekillerime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

YOMRA’DAKİ DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARINDAKİ SON DURUM

YOMRA'DAKİ DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARINDA SON DURUM

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Aksa Doğal gaz yetkilileri ile birlikte ilçede devam eden doğal gaz çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemelerin ardından çalışmalardaki son durum hakkında bilgi paylaşıldı. Yomra Belediyesinden yapılan açıklamada, “Yapımı belediye ekiplerimiz tarafından sürdürülen Yalıncak-Kaşüstü doğal gaz bağlantı hattında son 30 metreye gelindi. Şana Deresi üzerinden doğal gazı Yomra merkeze getirecek olan çelik hat çalışmalarında son 150 metreye gelindi. Hükümet Caddesi’nde ana hat döşeme çalışmaları tamamlanmak üzere, bina önlerine doğalgaz kutusu koyma işlemleri devam etmektedir.  İlçemizde devam eden doğalgaz çalışmalarında her 3 noktada da belediye olarak makine ve malzeme desteğimiz devam etmektedir. Kaşüstü mahallemizin eksik kalan kısımları ile Sancak mahallemizde doğal gazın yakılması için tüm kurumlar ve siyasilerle el birliği ile çalışıyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

Sözleşmeliler kadroya geçiyor! Sıra EYT'ye geldi Sözleşmeliler kadroya geçiyor! Sıra EYT'ye geldi

TRABZON'DA İTFAİYE HAFTASI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

TRABZON'DA İTFAİYE HAFTASI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ (4)

İtfaiye Teşkilatı'nın 308. kuruluş yıl dönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye personeli, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Olcay Bal yürütülen çalışmalarla ilgili Zorluoğlu'na bilgi verdi. Bal, Zorluoğlu'na rozet ve çiçek takdim etti. Öte yandan İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, hafta kapsamında 18 ilçede 23 ilkokulu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere itfaiyecilik mesleğini sevdirmek ve farkındalık yaratmayı isteyen ekipler, itfaiye kıyafeti giydirdikleri miniklere, yangınlarda kullanılan araçlar hakkında bilgi verdi. Etkinlikler sonunda öğrencilere günün anısına boyama kitapları ve yapboz hediye edildi. Ayrıca personelleri, Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileriyle de bir araya geldi. Ekipler, öğrencilerle İtfaiye Haftası dolayısıyla gerçeği aratmayan tatbikat gerçekleştirdi.