61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

YER EKSİKLİĞİNİN SEBEBİ DOLMUŞ ŞOFÖRLERİ Mİ?

Trabzon’da Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının ardından dolmuşlar, doğu ve batı bloku olmak üzere ikiye ayrılmıştı. Çoğu durağın yerinde de değişikliğe gidilmişti. Değişiklik yapılan duraklardan biri de Özkaymaklı Durağı olmuştu. Taksim Karakolu’nun karşısından Özkaymaklı Durağı ile birlikte, Esentepe Durağı dolmuşları da yolcu alıyordu. Özkaymaklı durağı, Boztepe dolmuşlarının yerine çekildi. Esentepe Durağı ise aynı yerde yolcu indirip-bindirirken, şoförlere ceza verildiği ileri sürüldü. Durak şoförleri, “Bize gösterilen bir yer yok. İş ceza kesilmeye geldiğinde ise hiç aksatmıyorlar. Esentepe durağının sorunu bir an önce çözüme kavuşturulmalı. Bu duraktaki şoförler mağdur edilmemeli.” ifadelerine yer verdiler.  Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılmasını en başından beri destekledik, hala da destekliyoruz ama bu süreçte hiçbir durağın mağdur edilmemesi gerektiğini de savunuyoruz.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi!

Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü değişti

Bir süren beri vekâleten yürütülen Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğüne atama yapıldı. Yeni müdür Soysay görevine başladı.

Komiser Merthan Çelikdağ tarafından bir süreden beri vekâleten başarılı bir şekilde yürütülen Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğe yeni atamaların ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine Murat Soysay atandı ve görevine başladı. Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Komiser Merthan Çelikdağ’ın yerine 2. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Soysay atanarak görevine başladı. Ayrıca Müdürü Soysay, Beşikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini de vekaleten sürdürecek.

Türkiye de çeşitli illerde görev yapan Soysay Hakkâri Emniyet Müdürlüğünde görev yapmakta idi. Soysay, 1972 yılında Eskişehir İlinde dünyaya geldi. 2. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Soysay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 DP GENEL BAŞKANA UYSAL’A TOPLANTI SIRASINDA GELEN O TELEFON

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, bir önceki gün Trabzon’daydı. Gümüşhane programı öncesi geldiği Trabzon’da basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda iktidar partisine ağır eleştirilerde bulundu. Toplantı sırasında basının sorularını yanıtlarken bir telefon geldi. Telefon Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndandı. Cevap veren Uysal, Trabzon’da olduğunu basınla buluştuğunu söyledi. Davutoğlu’nun selamını ileten Başkan Uysal kısa görüşmesini sonlandırarak toplantıya devam etti.

Bu sırada ortamın sıcaklığından terler döken Uysal, daha sonra Davutoğlu ile görüşmek için basından ve partililerden müsaade isteyerek ayrıldı. Gelen telefon tabi ki basında merak uyandırdı.

Başkan Uysal, ulusal gündeme dair açıklamalarda bulunurken basından ‘Trabzon’la ilgili ne söylemek istersiniz?’ sorusuna “Bu akşam Trabzonspor’un maçı var. Başarılar dileriz” diyerek Trabzon’a dair bir değerlendirme kaydetmedi. Trabzon’a dair aslında çok daha ağır şeyler söyledi. Trabzon yerel yöneticilerini işaret etti.

AK Parti’nin siyasi bir teşekkül olmadığını da dile getiren Uysal’ın “Maalesef yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya örgütlenmiş, kamu kaynaklarını nasıl yağmalarız, Trabzon’da il, ilçe yöneticilerine bakın, Ankara’da siyasi temsilcilerine bakın üstüne gitsek kimlerin hangi işlerle meşgul olduğunu yerel gazete taramalarıyla siz de bulursunuz” sözleri ise konuşulacak cinsten. Bu sözleri Trabzon’u yakından takip ettiği izlenimi yarattı. Acaba bu sözleriyle hangi başkanları kastetti? Bu konu daha çok su kaldırır.