61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Trabzon Sümela Manastırı'nda Ortodoks ayini başladı! Trabzon Sümela Manastırı'nda Ortodoks ayini başladı!

KDK, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

KDK Türkiye Barolar Birliğini ziyaret etti

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçisi Celile Özlem Tunçak, Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) bir ziyaret gerçekleştirerek, Birlik Başkanı Av. R. Erinç Sağkan ile görüştü. Görüşmede, TBB Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez, Genel Sekreter Av. Veli Küçük ile Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Bayram da yer aldı. Görüşmede, Anayasa ve yasalardaki hak arama yolları ve bunların işleyişi ile ilgili konularda istişarelerde bulunuldu.

YENİ MUHTARLAR DERNEĞİNİN ZİYARETİNİ NASIL YORUMLADIK?

Hizmet hedefiyle yola çıktılar

Tüm Muhtarlar Derneği Başkan ve yönetim kurulu günebakış’ı ziyaret etti. Görüş alışverişinde bulunmak ve yeni kurulan bu sivil örgütünü doğru tanımak için ziyareti önemsedik. Hakikaten Trabzon’a ve muhtarlara fayda getireceğine inandığımız bir yapı oluşmuş. Bazen içi çürümüş, işlevini yitirmiş ve sadece ismi kalan kuruluşlara karşı bu tür huruç hareketleri büyük fayda sağlıyor. Hatta çıktıkları yapıya dinamizm bile kazandırıyor. Sohbette muhtarların Başkanı Hamdi Bekar ve Hasan Fahri Akçay konuştu. Genelde şu çizgiyi dile getirdiler: “Ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı çıktığımız için… Adaleti önemsediğimiz için… Kısır döngüye dönüşen bir çarkta kaybolmamak için… İstişareyi bile zulh addeden bir yapıda durmamak adına ayrıldık. Liyakati, ehliyeti, dayanışmayı ve hizmeti önemsiyoruz. Keyfiyetten değil mecburiyetten ayrı bir dernek kurduk. Özelde Trabzon’a genelde Türkiye’ye faydalı olmak için yola çıktık.” Bize böyle bir anlayışı tebrik etmek düştü. Biz de öyle yaptık. Ziyarete Tüm Muhtarlar Dernek Başkanları Hamit Bekar. Çömlekçi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özdin, Ortahisar Mahallesi Muhtarı Süleyman Kara, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kadir Sert, İskenderpaşa Mahallesi Muhtarı Muhammet Ciğer, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Mustafa Naci Turhan ile Kavala Mahallesi Muhtarı Hasan Fahri Akçay katıldı.

ŞABAN BÜLBÜL GÜMÜŞAHE KENT KONSEYİNDEN NE BEKLİYOR?

ŞABAN BÜLBÜL GÜMÜŞAHE KENT KONSEYİNDEN NE BEKLİYOR (1)

Gümüşhane Kent Konseyi önceki gün yaptığı açıklamada beş konuyu belirleyerek ilgili makamlara ilettiğini duyurdu. Habere günebakış Gazetesi ve 61Medya ayrıntılı biçimde yer verdi. Dün sabah Makine Mühendisleri Odası eski Başkanı, halen Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, TTSO Yönetim kuruşu Üyesi ve Erzincan- Trabzon Demiryolu Platform Sözcüsü Şaban Bülbül aradı. Bülbül, yapılan çalışmalar arasında demiryolunun olmamasının üzüntü verici olduğunu söyledi. Bülbül şu ifadeler eyer verdi: “Gümüşhane Kent Konseyini Trabzon’dan takip ediyoruz. Şehre bir hareketlilik getirdiğini gözlemliyoruz. Yapılan çalışmalardan bu gerçek ortaya çıkıyor. Ancak açıklana maddeler arasında demiryolu konusunun gündemde tutulmasının yer almasını beklerdik. Erzincan- Gümüşhane- Trabzon demiryolu yalnız Trabzon’a değil Gümüşhane’ye de hayat verecektir. Ne yazık ki bölgemizde bu güzergahı yalnızca iki vilayet desteklemektedir. Trabzon ve Gümüşhane. Bize göre bu demiryolu iki vilayetin makus tarihi yenecek niteliktedir. En büyük desteği Gümüşhane’den bekliyoruz. Zira demiryolunun güzergah nedenlerinden bir tanesi Gümüşhane madenlerinin naklidir. Dileriz Kent Konseyi önümüzdeki dönemde demiryolu konusunda bölgesel bir çıkış gerçekleştirir. Ziya unutulmaması için bu konuyu sık sık tekrar etmek gerekir.

BAŞKAN TARIM NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Beşikdüzü otogarında yapılan çalışmalar üzerinden Karayolları Bölge Müdürlüğünün eleştiri konusu edilmesine tepki gösterdi.  Başkan Tarım, “Beşikdüzü Otogarına bozuk zemininden dolayı yapılan hizmetin insani, ahlaki ve vatandaşımızı koruyup kollayan niteliklerini bir tarafa bırakarak, işin sadece reklam kısmıyla toplumu meşgul etmek benim siyaset tarzıma da, anlayışıma da terstir. İşin yapım kısmının başında Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramiz Uzun Beyefendi, desteklenmesinde Beşikdüzü AK Parti Teşkilatı, gerçekleşme kısmında da Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Bütün siyasilerin ortak bir bildiriyle Karayolları Bölge Müdürümüze teşekkür etmesi gerekirken kendisini zora sokmaları midemizi bulandırmaktadır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; Biz büyük lider Devlet Bahçeli gibi bir bilge liderin Trabzon'daki temsilcileriyiz.  Milliyetçi Hareket Partisi 4 kamyon asfaltı alıp da özel bir şahsa hizmet etmeden, toplumsal bir talebe duyarlılık göstermesi, Yenikapı ruhuyla oluşmuş en doğal hakkıdır. Aksini iddia eden kim varsa tartışmaya açığız.” açıklamalarında bulundu.

ESKİ İL BAŞKANI REVİ’YE YENİ GÖREV

Eski İl Başkanı Revi'ye yeni görev

AK Parti Trabzon eski İl Başkanı Haydar Revi, Artvin İl Koordinatörlüğünün ardından Giresun İl Koordinatörlüğüne atandı. Yeni görevine başlayan Revi, ilk toplantısını da yaptı. “Haydi Bismillah” diyerek göreve başlayan Revi, “Yeni görevimiz Giresun il koordinatörlüğü...  İl Başkanımız Kenan Tatlı, Milletvekilimiz Cemal Öztürk’ün katılımlarıyla, İl Genel Meclis Başkanımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte haftalık olağan yürütme ve yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.” açıklamasında bulundu. Revi’nin Giresun Teşkilatı ile uyum içinde çalışarak partiye ivme kazandırması bekleniyor.