Patnos’ta Trabzonspor bayrağı kaldırıldı ama Ağrı Belediyesi asacak

Ağrılı Başkan bayrak istiyor (2)

Ağrı’nın Patnos ilçesinde görev yapan Trabzonsporlu bir taraftarın belediyeden izin alarak astığı Trabzonspor bayrağı, önce yakılmaya çalışıldı ardından şikayet üzerine indirildi. Yaşanan olay şampiyonluğunu resmen ilan etmek için gün sayan milyonlarca Trabzonspor taraftarının tepkisini çekti. Yaşanan olayın üzerine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan ise takdir edilecek bir açıklama geldi. Başkan Sayan, “Getirsinler Ağrı Belediyesi'ne asalım. Trabzonspor Anadolu’nun sesidir. Hepimizin temsilcisidir. Trabzonsporlu olmasak bile Trabzonspor bizi temsil ediyor. Trabzonspor Anadolu’nun sevdasıdır.” ifadelerini kullandı.

Sayan’ın bu açıklaması üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da Başkan Sayan’ı şampiyonluk kutlamalarına davet etti. Milletvekili Balta, “Trabzonspor’umuzun bayrağını Ağrı Belediyesi'ne asma çağrısı yapan değerli dostum Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a teşekkür ediyor, şampiyonluk kutlamaları için Trabzon'a davet ediyorum.  Trabzonspor demek, Anadolu demektir!  Trabzonspor demek, dik duruş demektir!” paylaşımında bulundu.

Sosyal medya hesabından Milletvekili Balta’ya karşılık veren Başkan Sayan, “Trabzonspor bir Anadolu destanıdır… Sayın vekilim, sipariş versek bile cumartesiye yetişmeyebilir. Trabzon’da hazır varsa çok ama çok büyük bir Trabzonspor bayrağı gönderir misiniz belediyemize asacağız…” karşılığını verdi.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU, NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?

Başkan Hacısalihoğlu neye tepki gösterdi

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda memleketi Trabzon’a yapacağı ziyarete ilişkin asılan afişlerin toplatılmasına tepki gösterdi. Başkan İmamoğlu’nun kente yapacağı ziyaretin korku yarattığını ileri süren Başkan Hacısalihoğlu, “Bugün de Trabzon'da İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun bayram ziyareti ile ilgili afişler karayollarının ekipleri tarafından toplatılıyor. Ne büyük korkudur bu. Hazmedemediniz bir türlü.  Eklem ağrılarınız geçse de Ekrem ağrılarınız geçmeyecek.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN OFLUOĞLU, TRABZONSPOR’UN NASIL UMUT OLDUĞUNU AÇIKLADI

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluk için gün saymaya başlamasıyla birlikte şehirde yaşanan hareketliliğe dikkat çekti. Başkan Ofluoğlu, “Trabzonspor’umuzun şampiyonluk maçı ve bayram tatili bir araya gelince Trabzon’a akın başladı. Havayolu şirketleri günlük eklerle beraber 42 sefere çıktılar. Trabzon’da bulunan toplam 35 bin 882 kişi kapasiteli 594 otel yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. 816 bin nüfusa sahip Trabzon bu hafta 1.5 milyon nüfusa çıkabilir. Turizm hareketliliği ve beklentileri de baz alırsak ekonomik olarak da bölgemiz bu yaz baya bir hareketli olacak.” ifadelerine yer verdi.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, AKÇAABATLILARLA BULUŞTU

Milletvekili Ayvazoğlu, akçaabatlılarla buluştu

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu. Akçaabat Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Ayvazoğlu, “Akçaabat  Millet Bahçemiz'de hemşehrilerimizle  bir araya geldik... Vatandaşlarımızı doğa ile buluşturan yaşam biçimimizin ve birikimimizin zaman boyutunda mekâna yansımasının en güzel örneklerinden biri olan Millet Bahçeleri,  içinde yer aldığı kentlerin simgesel yeşil alanlarıdır. Vatandaşlarımızın şehrin karmaşasından uzaklaşarak keyifli vakit geçirmelerini sağlamak ve şehirlerimizi yemyeşil hale getirmek hayali ile yola çıktık... Her şey memleketimiz için... Her şey milletimiz için...” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarla sohbetinin ardından Milletvekili Ayvazoğlu, Akçaabat Muhtarlar Derneği'nin Olağan Genel Kurulu'na da katıldı.  Başkan Ömer Hotaman’ın güven tazelediği Genel Kurul hakkında açıklamalarda bulunan Ayvazoğlu, “Akçaabat Muhtarlar Derneği Genel Kurulu’nda Başkanlığa yeniden seçilen Sayın Ömer Hotaman ve Yönetimini tebrik ediyorum.  Akçaabat’ımız için birlikte çalışarak hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah.” açıklamalarında bulundu.

YILDIRIMHAN, İBB’YE NEDEN TEPKİ GÖSTERDİ?

mazhar yıldırımhan 24

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında İBB'de sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak D'nin (30), 2016 yılında Şırnak'ta terör örgütü üyelerinden elde edilen dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu silahla çekilmiş fotoğraflarının çıkması üzerine harekete geçti. Polis ekipleri, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün Üsküdar'daki Anadolu Yakası Sosyal Yardım Biriminde çalışmakta olan zanlıyı gözaltına aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun ise yaşanan olayın ardından, “19 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar emniyet güçleri neyi bekledi? Amaç, “terörist” yakalamak değil de İBB’ye ve Başkanı’na kumpas kurmak mı?” paylaşımında bulundu. Ongun’a tepki gösteren İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan ise, “Terörist olduğu konusunda hiç bir şüphe olmayan birini, neden işe aldığını açıklamak yerine belediyeden gözaltına alındığını tartıştırmaya çalışmak tam yavuz hırsız misali bir aymazlıktır. Murat Ongun mugalata yerine bu teröristin İBB'de hangi sosyal çalışmayı yaptığını açıklasın!” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR NE İÇİN ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ DÜZENLİYOR?

1200x627-murat-zorluoglu-kimdir-nereli-ak-parti-trabzon-buyuksehir-belediye-baskan-adayi-murat-zorluoglu-1553945553865-1

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor’un taraftarlara açtığı antrenman için ücretsiz otobüs seferi düzenleyeceğini açıkladı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Bu otobüsler şampiyonluk antrenmanına gidiyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Trabzonspor’umuzun cuma günü 16.30’da Akyazı Stadı’nda yapacağı antrenmana ücretsiz sefer düzenliyoruz. 14.00’ten itibaren Moloz.” ifadelerine yer veri.

TRABZON’UN İLÇELERİ DE MAGANDA KURŞUNUNA KARŞI HAREKETE GEÇTİ

Trabzon'da ilçe belediyeleri de maagandalığa karşı harekete geçti

Trabzonspor’un şampiyonluğuna sayılı günler kala şehirde heyecan giderek arttı. Yüz binlerce taraftar şampiyonluğun geleceği günü ve kutlamaları bekliyor. Trabzonspor’da her şey yolunda ilerlerken Tonya Kaymakamı Muhammet İkis ve Belediye Başkanı Osman Beşel’den dikkat çeken bir uyarı geldi. Şampiyonluk kutlamalarında taraftarları silahla havaya ateş açmamaları konusunda duyarlı olmaya davet eden Kaymakam İkis ve Başkan Beşel, “Bizim taraftarlarımızdan en önemli beklentimiz şampiyonluk kutlamalarında silahla havaya ateş etmemeleri yönündedir. Hatırlarsanız mesken mahalde silahla havaya ateş edilmesi sonucu ve yorgun mermi nedeniyle onlarca insanın hayatı mahvoldu ve geriye dönüp baktığımızda bir çok acılar yaşanmıştır. Bizim sevincimiz başkasının hüznü olmasın. Mutluluğa kurşun sıkmayalım.” dedi. Bu bağlamda ilçenin birçok yerine taraftarların duyarlı olması için pankart asıldı. Asılan pankartlarda “Mutluluğa kurşun sıkma, geleceğini karartma.” şeklinde mesajlar verildi.