61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Meryem Göka, UID Bıelefeld Kadın Kolları Başkanı ve ekibiyle birlikte Almanya’nın Bıelefeld kentinde Türk vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Ayvazoğlu, “AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcımız Meryem Göka ve UID Bıelefeld Kadın Kolları Başkanı ve ekibiyle birlikte Almanya'dayız...  Vatan hasretiyle gözlerinin içi parlayan kıymetli vatandaşlarımızla bir araya geldik. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 20 yıllık iktidarımız boyunca ülkemizin dünü, bugünü ve yarınları üzerine ortak paydada buluşabileceğimiz güzel sohbetler ve ziyaretler gerçekleştirdik” diyerek Almanya’ya yaptığı ziyaret ile ilgili bilgi verdi.

BAŞKAN GENÇ’TEN ATATÜRK HAVALİMAN’INDA YAPILACAK MİLLET BAHÇESİNDEKİ FİDAN KAMPANYASINA DESTEK

BAŞKAN GENÇ’TEN ATATÜRK HAVALİMANINDA YAPILACAK MİLLET BAHÇESİNDEKİ FİDAN KAMPANYASINA DESTEK (2)

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Atatürk Havalimanı’nda yapılacak Millet Bahçesi için düzenlenen Bir Fidanda Benim kampanyasına destek verdi. Fidan bağışında bulunan Genç, herkesi kampanyaya davet etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda fidan kampanyaya destek veren Genç, “Kutlu fethin 569. yıldönümü vesilesiyle Atatürk Havalimanı’nda yapılacak Millet Bahçesi’ne bende bir fidanla destek oldum. Geleceğe bir hatıra, bir nefes, bir iz ve Bir Fidanda Benim demek için siz de tıklayın.” diyerek kampanya sitesinin linkini paylaştı.

ŞENOL GÜNEŞ’İN ACI GÜNÜ

ŞENOL GÜNEŞ’İN ACI GÜNÜ

A Milli Takım, Trabzonspor ve Beşiktaş eski teknik direktörü Şenol Güneş kayınvalidesini kaybetti.

Şenol Güneş’in eşi Semra Güneş’in annesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi merhum Talat Kamiloğlu’nun eşi Leman Kamiloğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Leman Kamiloğlu’nun cenazesi bugün Trabzon İskenderpaşa Camisinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Sülüklü Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

Gökhan Gedikli’den İstanbul’un Fethi mesajı...

Gökhan Gedikli’den İstanbul’un Fethi mesajı…

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan, İstanbul'un fethinin yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 Gökhan Gedikli mesajında: “Bir çağın kapanıp yeni bir çağın açılmasına vesile olan dünyanın göz bebeği İstanbul şehrimizin sevgili Peygamberimizin övgüsüne ve müjdesine mazhar olan büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerleri tarafından fethedilişinin yıldönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, dünya şehri İstanbul’un 569. fetih yıl dönümünü kutluyor, bu nadide kenti bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı hayırda yarışıyor

İHH İnsanı Yardım Vakfı hayırda yarışıyor

İHH (İnsanı Yardım Vakfı) Beşikdüzü Temsilciliği tarafından düzenlenen kermes, Beşikdüzü pazaryeri önünde yapıldı. Kermes sonunda Beşikdüzü temsilcisi Mucahittin Kerim İkibaş, İHH’nın Beşikdüzü’ndeki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı

İkibaş, kermesle ilgili yaptığı açıklamada, “Yaklaşık on yıldır bu dernekte gönüllü olarak çalışıyorum. İHH’nın projeleri için Beşikdüzülü hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz. Bizi çok iyi karşılıyor ve projelerimize destek veriyorlar. Beşikdüzü olarak şu ana kadar su kuyusu açma projesi, Eren Bülbül Lisesi’ne okul araçları yardımı, yetimhanelere destek, kurban yardımı, zekat, fitre yardımlarına destek olduk. Şu an İHH olarak Beşikdüzü’nde 17 yetim çocuğumuza maddi ve ayni yardımlar yapıyoruz. Bugün yaptığımız kermesle de bu çocuklarımıza destek olacağız. Kurban çalışmalarımız devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’mizde kurban organizasyonumuz var. Bu sene vekaletle 2000 TL ye kurban kesiyoruz. Bende bu sene Kamerun’a giderek buradan aldığım vekâlet kurbanlarını orada kesip ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtımına katılacağım. Kermesimize gelerek bu faaliyetlerimize ve diğer faaliyetlerimize destek olan tüm Beşikdüzülülere teşekkürü bir borç bilirim. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

CHP’Lİ DAYI YENİ ZAMLARA NASIL TEPKİ GÖSTERDİ?

CHP’Lİ DAYI YENİ ZAMLARA NASIL TEPKİ GÖSTERDİ

Ortahisar Belediye Meclisi CHP Üyesi Ömer Dayı, alkol ve sigaraya yapılan zamların sağlığa zararlı olduğu için yapıldığının söylenmesinin ardından “Elektriğe, doğalgaza ve gıdaya yapılan zamlar insanda sağlık bıraktı mı?” diye sordu.

Geçtiğimiz gün akar yakıt, alkol ve sigaraya gelen zamlar tepkiye sebep olmuştu. CHP’li Dayı yapılan zamlara tepkisini, “AKP'liler içkiye, sigaraya yapılan zamların, insan sağlığını düşündükleri için yapıldığını söylerken, Bu yapılan zamlar sigara içeni kaçak tütün içmeye, içki içeni yapma içki içmeye teşvik ederek, insanları sağlığından etmeyi bırak, birçok kişinin ölümüne sebep oldu. Diğer bir husus akaryakıta, doğalgaza, elektriğe, gıda ürünleri olmak üzere iğneden ipliğe yaptığınız zamlar insanlarda sağlık mı bıraktı?” sözleriyle gösterdi.

Trabzon Ticaret Borsası Trabzon Günleri’nde yer aldı

Trabzon Ticaret Borsası Trabzon Günleri’nde yer aldı (4)

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Ankara’da bu yıl 17’incisi düzenlenen ve iki yıl aranın ardından yeniden start alan Trabzon Günleri etkinliklerinde, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile birlikte ortak stant açarak yer aldı.

TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan standı ziyaret eden protokol üyeleri, bürokratları, iş insanları ve ziyaretçileri ağırladı, borsanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliklerin açılışına başta TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, BBP genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

TTB-TTSO ortak standını TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları ziyaret etti.  TTB Başkanları Arslantürk ve Ergan da diğer stantları gezerek tanıtılan ürünleri inceledi, ilgililerden bilgiler aldı.