61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

AK PARTİ SAHADA TALEPLERİ DİNLİYOR

AK Parti sahada talepleri dinliyor

Trabzon’da yaşanan korkunç kazada kahreden detay Trabzon’da yaşanan korkunç kazada kahreden detay

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile birlikte mahallelere olan ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Çebi bu kez 2 Nolu Beşirli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldiklerini ifade ederek, yaptıkları görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Çebi, “Aziz milletimize hizmet yolunda gayretimizi sürdürüyoruz, 2023 hedefleri ve ideallerimize kararlı bir şekilde yürüyoruz. Milletvekilimiz Sn. Bahar Ayvazoğlu Hanımefendi’nin katılımıyla 2 Nolu Beşirli Mahallemizde saha ziyaretinde esnaf ve hemşehrilerimizle bir araya geldik. Dertleştik, istek ve taleplerini not aldık. Teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

ARSİN ŞAMPİYONAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Arsin şampiyonaya ev sahipliği yapacak

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, ilçede dağ bisikleti maraton şampiyonası yapılacağını duyurdu.  Başkan Gürsoy, “2. Arsin-Santa Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası ve Halk Bisiklet Festivali için geri sayım başladı! Arsin-Santa arasında düzenlediğimiz ve bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz Bisiklet Festivali'ne tüm halkımız davetlidir. 3 Temmuz 2022 Pazar 10:00 Toplanma 12:00 start Yanbolu Camii Önü.” ifadelerine yer verildi.

TRABZON’UN O İLÇESİNDE OTOPARK TARİFESİ GÜNCELLENDİ

Trabzon'un o ilçesinde otopark tarifesi güncellendi 2

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, otopark tarifesinde değişikliğe gittiklerini açıkladı. Sosyal medya hesabından yeni tarifeyi duyuran Koçhan, “Otopark tarifesini güncelliyoruz. Amacımız vatandaşımızdan para almak değil Maçka’mızdaki park sorununu çözmek. 1 Temmuz itibari ile Maçka Belediyesi Kapalı Otoparkı tüm gün tek tarife olarak 5 TL yapıyoruz.  Yol kenarlarında parklarımızı engellemek için 30 dakika ücretsiz, Hastane önümüz 1 saat ücretsiz. Bu süreleri aşan tarifeleri 20 TL yapıyoruz. Hiçbir esnafımızın önünü dubalarla kapatmadık. Esnaflarımızdan ricamız kendi önlerini açık tutmaları, uygunsuz park eden araçları emniyete ihbar etmeleri.  Bu uygulamada amacımız vatandaşlarımızın kapalı otoparka ya da Topaloğlu Petrolün arkasındaki kısma ücretsiz veya Reşadiye mahallemizdeki köprünün yukardaki kısmına ücretsiz olarak park etmelerini sağlamak. Maçka’daki trafik sorununu çözmek istiyoruz. Vatandaşlarımızdan anlayış ve destek bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

TRABZONLU BAYRAKTARLAR YİNE GURURLANDIRDI

Trabzonlu bayraktarlar yine gururlandırdkı

Ukraynalılar "Halkın Bayraktar'ı" adıyla Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için bağış kampanyası başlatmış, kampanyayı Ukrayna'nın tanınmış isimleri, gazetecileri, sanatçıları, futbolcuları da desteklemişti. Kampanya kapsamında 20 milyon dolar toplanırken, Selçuk Bayraktar açıklama yaparak "Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz." İfadelerini kullandı ve Ukrayna’ya 3 adet Bayraktar TB2.’nin hibe edildiğini duyurdu.  BAYKAR’dan yapılan açıklamada da, “Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için “Halkın Bayraktar’ı” adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik. Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatçılar, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocuklar bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük veya küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular. Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz.” denildi.

YTB TRABZON’DA FESTİVAL DÜZENLEYECEK

YTB TRABZON’DA FESTİVAL DÜZENLEYECEK

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının gelişlerinde önceki senelere nazaran artış beklediklerini belirti. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik farklı konularda yardımcı olmaya devam ettiklerini anlatan Eren, sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, gençleri Türkiye'de kamplara ve gezilere götürdüklerini, yurt dışındaki STK'lara destek olduklarını, Türklerin oradaki durumunu güçlendirecek faaliyetlerde bulunduklarını, ırkçılık ve ayrımcılık gibi farklı konularda vatandaşlarının yanında olduklarını söyledi. Her sene Avrupa'da yaşayan 1, 5 milyondan fazla Türk vatandaşının tatillerini geçirmek için Türkiye'ye geldiğini vurgulayan Eren, sıla yolculuğunda verdikleri hizmetlerle her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Bu sene Afyon, Uşak, Kayseri, Trabzon ve Konya gibi birçok ilde "Yurt Dışı Vatandaş Festivalleri" düzenleyeceklerini aktaran Eren, yurt dışından gelen tüm vatandaşları bu festivallere davet etti.

YÖKAK’TAN KTÜ’YE 5 YILLIK TAM AKREDİTASYON BELGESİ

YÖKAK’TAN KTÜ’YE 5 YILLIK TAM AKREDİTASYON BELGESİ

YÖKAK 23 üniversite için akreditesyon değerlendirmesi yaptı. Bunlar arasında KTÜ, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 yıl süre ile "Tam Akredite" edildiğini açıkladı.  650-1000 puan alan üniversitelere 5 yıl boyunca tam akreditasyon verilirken KTÜ de tam akreditasyon alan üniversitelerden biri oldu. Bu kapsamda, bugün saat 14.00'te, Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar'ın katılacağı Kurumsal Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni gerçekleştirileceği kaydedildi. Yükseköğretim Kalite Kurulu, üniversitelerin eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ve idari hizmetlerinin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmelerini yapan bir kamu kurumudur.