61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Çebi’den TEKNOFEST paylaşımı

Çebi-13

Dün Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TEKNOFEST 2022’de şampiyon olan Ortahisar Creatiny Roket Takımı için belediye binası önünde bir ödül töreni düzenledi. Törene birçok isim katıldı. Bunlardan bir tanesi de Ortahisar AK Parti İlçe Başkanı Selahaddi Çebi’ydi. Törene katılan Çebi, şampiyon ekipten bir isme teşekkür belgesi verdi. Program ardından ise sosyal medya üzerinden bir paylaşım daha yaparak, şampiyon takımı tebrik etti. İşte Çebi’nin o paylaşımı: “İşte Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak gençlik... Gelecek; uzayda, bilimde...Teknofest'te Yüksek İrtifalı  Roket yarışması kategorisinde birinciliği elde eden  KTÜ öğrencilerinden oluşan Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımını bir kez daha tebrik ediyorum katkı sunan Ortahisar Belediye Başkanımız Sn.Ahmet Metin Genç beye  şükranlarımı sunuyorum.”

Tarım’dan yeni Türkiye paylaşımı

Bekir Sıtkı Tarım-3

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Türkiye son yıllarda yaşanan değişimleri ve ülkenin geldiği noktayı anlatan bir paylaşımda bulundu. Ayrıca paylaşımında Millet İttifakı üyelerine bazı göndermelerde bulundu. Tarım’ın paylaşımı şu şekilde: “Türkiye'de neler mi değişti? Artık dağlar taşlar bombalanmıyor teröristler kuş gibi avlanıyor. Sınırlarımızdan 250 km içeri gidip terörist başları paketlenip alınıyor. "Azerbaycan'ımızın" Karabağ'ı 32 yıl sonra Ermeni’den geri alınmış Kıbrıs Türk'üne de sahip çıkılmıştır. Habur kapılarından geri dönülmüş dünya Türk teşkilatları birliği kurulmuştur. En son yapılan uçağımızın adı kızıl elmadır. Alparslan Türkeş üniversitesi kurulmuş, Savunma sanayimizde yüzde 80 yerli ve milli üretime geçilmiş, İHA'lar ve SİHA'lar dünyada yeni bir tarih yazmıştır. yıllarca ekonomimizin açık vermesine sebep olan enerji sorununu çözmek için bütün tehditlere rağmen mavi vatana sahip çıkılıp dünyanın ilk dörde giren en güçlü araştırma filosu kurulmuştur. Biz bunları göremeyecek kadar nankör ve vicdan yoksunu bir hareketin mensupları değiliz. Her evden 1 oy diyerek hdp'yi meclise taşıyanlara mı, teskereye onay vermeyerek devletimizin pkk'yla mücadelesine istemeyenlere mi, Ezan sesinden ve şehitler ölmez haykırışından rahatsız olanlara mı, Atatürk'e Mustafa Kemal mi, Atatürk mü diyelim diyerek kurucu lideri tartışmaya açanlara mı, geçtiğimiz seçimlerden sonra halka şükür pilavı dağıtarak Hdp'yle iyi salladık diyenlere mi, Erdoğan gitsin de devlet düşerse düşsün zihniyetindekilerin çürük ve kokuşmuş siyasetine mi esir düşecektik. Yunanistan'ın küstahlığına bile tek bir söz söyleyemeyip Cumhurbaşkanımızı suçlu gösterme gayretinde olanların bu ülkeye verebilecekleri hiç bir şey yoktur. Aksine "Türkiye'nin" dağılması, parçalanması, yönetilemez bir hal alması altılı değil en az onlu masanın arzusudur. Sivas'ta, Kayseri'de, Bursa'da en son Erzurum'da gördüğünüz bu muhteşem #Türk ordusunu nasıl yeneceksiniz ki?”

Soylu’dan Demirtaş’a Kandil göndermesi

Soylu-5

Trabzon'da hamsi bereketi! Fiyatlar ise... Trabzon'da hamsi bereketi! Fiyatlar ise...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yurt çapında yaptığı çalışmalar ile teröre göz açtırmıyor. Bundan birkaç yıl önce terör yuvası olan birçok dağı teröristlerden temizleyen operasyonlara imza attı. Son olarak ise sosyal medyadan temizlenen dağların listesini yazarak, HDP eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a bir gönderme yaptı. Paylaşımda “Yakında Kandil'deki PKK Yöneticisi kardeşi “SARI TORBAYA” girdiğinde aynı mesajı bekleriz” ifadelerini kullandı. Paylaşım kısa sürede çok fazla beğeni alırken, yakında Kandil’e operasyon mu yapılacak sorusunu da gündeme getirdi. Paylaşımın tamamı ise şu şekilde, “Bunun gibilerin sırtı hapishane duvarlarına dayandıkça annelerin çocukları dağa gitmiyor. Tendürek, Amanoslar, Çemçe-Madur, tüm dağlar çıyanlardan temizlendikçe gençler, geleceğe umutla bakıyor. Yakında Kandil'deki PKK Yöneticisi kardeşi SARI TORBAYA girdiğinde aynı mesajı bekleriz.”

Ankara’da Taşönü için toplanıldı

Ankara'da taşönü

Uzun süredir Trabzon gündemini meşgul eden konulardan birisi Araklı Taşönü mevkiinde yapılan katı atık ve arıtma tesisiydi. Kurulduğu günden bu yana bölge halkı rahat bir uyumaz ve kokudan işlerini yapamaz hale gelmişti. Bu sorunun çözümü için ise dün Ankara’da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ev sahipliği yaparken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da katıldı. Ayrıca toplantıya Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon AK Parti milletvekilleri, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi de katıldı.

SAADET’TE İL BAŞKANLIĞI  DEĞİŞİMİ VE MİNİ YORUM 

JjF0tcHR_400x400

Saadet Partisi’nde beklenmedik bir görev değişimi yaşandı. Partide eylül ayından kongre beklenirken, kongreye yeni bir isimle gidilecek. Saadet Partisi tabanından ulaştığımız isimlerden gelişmeleri öğrenmeye çalıştık. 8 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten Cevat Kurt, öteden beri il başkanlığını bırakmayı düşünüyordu. Ancak Kurt’a karşı parti içinde bir ekibin varlığı da biliniyordu. Bu ekip işi sağlama alıp kongre öncesi istişare istedi. İl Başkanı Cevat Kurt istişareye girmedi. İstişare işin öne çıkan iki ismin olduğu öğrenildi. Birincisi aynı zamanda partinin İl Müfettişi. Diğeri ise Saadet Partisi ilçeleri içinde en başarılı olanı. Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu. Genel Merkezden gelen yetkililer beş gün süreyle istişare yaptı. Ardından Ankara’ya dönerek istişare sonuçları değerlendirildi. Buna göre partinin içinde uzun yıllardır göreve yapan deneyimli isimlerden Şakir Şahintaş il başkanlığına getirildi. Dün akşam saatlerinde Şahintaş’ı arayarak hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Zorlu bir yolculuğa çıktığını söyledi. Şahintaş, iyi bir görev adamı. Ancak Saadet’ten iki partinin çıktığı da unutulmamalı. Hatta Saadet’ten en son çıkan Yeniden Refah2ın büyük ivme kazandığı da biliniyor.  Saadet Partisi’nde en zor şartlarda sekiz yıl bu görevi yapan Cevat Kurt’u arayarak gelişmeleri bir de kendisinden dinledik. Kurt, küskün değil. Partinin bir neferi olarak çalışacağını, sürekli sahada olacağını söyledi. Kurt’un vedasını düşünürken aklımıza Kurt’un bu davanın hamallarından biri olduğu geldi. Sonra üstat Necip Fazıl’ın şu mısralarını mırıldandık: “Hamallık ki sonunda ne rütbe var ne de mal.” Kurt’un hikayesini aslında bu bir satırla özetleyebiliriz. Parti içindeki çekişmeleri ya da ne olup bittiğini bilemiyoruz. Hatta ilgilenmiyoruz. Biz sadece bu şehirde olup biteni kaydeden bir zabıt katibi olarak kanaatimizi kaydediyoruz. Amacımız kimseyi yermek, dağıtmak ya da büyütmek değil. Bir hakkı teslim etmek.