61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN’DAN  DİKKAT ÇEKEN LGBT YORUMU

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN, EKÜMENİK OLAYINA TEPKİ GÖSTERDİ (2)

İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Türkiye’de seçimin LGBT sapkınlığının yanında olanlarla karşısında olanlar arasında geçeceğini savundu.  Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “Türkiye’de seçim, LGBT sapkınlığını özgürlük alanına sokmak isteyen sahte yüzlülerle, ahlakı, erdemi, namusu ve aileyi savunan halk blokları arasında geçecek. Siyasetçiler bu iki bloktan hangisine hitap ediyorlarsa ona göre tercih edilecekler. Ya sapkınlık ya ahlak!.. İş buraya dayandı.” ifadelerini kullandı.  

Bu kez BAŞKAN EKİM’E teşekkür etti ama...

Bu kez teşekkür etti-1

AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Avukat Hüseyin Altıntepe, geçtiğimiz günlerde doğrudan projenin içinde katkıları olmasına rağmen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'e teşekkür etmemişti.Temel atma töreni yapılan Kapalı Otopark ve Tarihî Pazar Yeri projesiyle ilgili ilçe merkezine teşekkür pankartı astıran Altıntepe burada Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'na teşekkür ederken Başkan Ekim'e teşekkür etmemişti. Altıntepe, bu kez Şinik’te yapılan bir projenin ardından yine bir teşekkür mesajı paylaştı. Teşekkür kısmının sonunda Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'e de teşekkür eden Altıntepe, diğer isimlerde yazdığı gibi bu teşekkürü Ekim'e niçin yaptığını yazmadı. Belediyenin konuyla ilgisini anlayamayan birçok kişi de teşekkürün amacını anlamayarak "Teşekkür pankartından sonra durumu düzeltme amaçlı olup olmadığını" merak etti. Paylaşılan metnin teşekkür kısmı ise şu şekilde : “Başta Kıymetli Cumhurbaşkanımız olmak üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e, projeyi baştan sona takip eden, işin hızlanması ve yer bulma aşamasında araziye kadar çıkarak her aşamasında yer alan Trabzon Milletvekilimiz Dr. Adnan Günnar ile katkı sunan Trabzon Milletvekillerimiz Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora’ya, İl Başkanımız Dr. Sezgin Mumcu ile Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim’e şahsım, İlçe Teşkilatımız ve Akçaabat halkı adına minnet duygularımızla teşekkür ediyorum. Bu müjdeyi vermekten onur duyuyorum. Halkımız yeni vereceğimiz müjdeleri duymaya hazır olsun. Akçaabat bize, biz Akçaabat’a emanetiz.”  

AKYAZI’DA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

AKYAZI’DA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor! DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor!

Akyazı Stadı’nın hemen yanında 17 dönümlük arazide Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TTSO arasında yapılan protokolle Sporcu Eğitim Merkezi kurulacak. Burası TTSO’ya tahsis edilirken Trabzon’daki gençlerin ulusal ve uluslararası çapta sporda başarılı olması ve genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri hedefleniyor.  Sporcu eğitim kampüsünün içerisinde mini golf, tenis, okçuluk, eskrim, zeka oyunları, e-spor ve bilardo gibi farklı branşlarda sporcuların aynı kampüs içerisinde yetişmesi sağlanacak. Binanın ötesinde ulusal ve uluslararası ajans niteliği taşıyacağını belirten TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, projenin onayını beklediklerini açıkladı. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Akyazı Stadı’nın hemen yanında 17 dönümlük alanı, Spor Bakanlığı ile bir protokol dahilinde Eğitim Kampüsü yapma konusunda protokolümüz var. Projelerimizi sunduk, bazı ilaveler istediler. Onları da tamamladık. Şimdi de son olarak projelerin onayını bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de yapacak olduğumuz o projede sadece göründüğü gibi bir bina mantığı değil, ajans kurulacak. Ulusal ve Uluslararası Spor Organizasyonlarının şehrimizde yapılması ve sporun ekonomiye katkısı için bu ajans çalışmalar yürütecek.” dedi. Öte yandan Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksinin orada İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın tamamlandığı ne zaman açılacağı ise bilinmiyor. Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın açılışını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yapması bekleniyor.  

TTSO’DAN SEÇİMLE İLGİLİ ÜYELERİNE UYARI

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, yaklaşan oda seçimine ilişkin açıklamada bulundu. TTSO’dan yapılan açıklamada, “Ekim-Kasım aylarında yapılacak olan Odamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur. Aynı Kanun hükümleri uyarınca, Odamıza olan aidatlarını ödememeleri nedeniyle askı listesine alınan ve bu nedenle Odamız meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinmiş olan üyelerimizin seçimlere katılabilmeleri, aidat borçlarını ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır.  Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ve borç durumlarına ilişkin Oda kayıtları, ilan tarihinden itibaren 5 iş günü boyunca 08:30-17:30 saatleri arasında incelemeye açık tutulacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların vergi dairesinden alınmış vergi mükellefiyetlerini gösteren bir evrak ile birlikte firma yetkilisi tarafından yazılı olarak yapılması gerekmektedir. Anılan süre içerisinde, Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır.” denildi.  TTSO’da çift liste ile seçime gidilmesi beklenirken, oy kullanmak isteyen iş adamlarının gerekli düzenlemeleri yapması bekleniyor.  

ARAKLI’DA ÖFKE BAŞKAN ÇEBİ’YE YÖNELDİ

Araklı'da öfke başkan Çebi'ye yöneldi

Trabzon’un Araklı ilçesinde son günlerde hem Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’ne hem de Ayvadere HES projesine tepki gösteriliyor. Tepkiler sadece tesise ve HES projesine karşı da değil. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi de tepkilerin odağında. Araklı’da yapılan çevre eylemlerine öncelik eden Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş, Araklı’da yaşananlar için belediyeyi hedef aldı. Durmuş, “Güzel ilçem Araklı'nın sahipsizliği Araklı’dan milletvekili olmamasından değildir. 3 dönemdir Araklı Belediye Başkanlığı'na seçtiğimiz Recep Çebi'nin Araklı'daki tüm olumsuz işlerin arkasında olmasından kaynaklanmaktadır. Başkan’ın güçsüzlüğünden, yumruğunu masaya vuramamasından, haksızlığa karşı direnememesinden kaynaklanmaktadır. Hatta bu olumsuz tesisleri, çöpü, modern tesis, harika yatırım diye halka tanıtıp halkı kandırmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca Ayvadere HES projesinin başladığı noktadaki işi yakınlarının üstlenmesi ve sonrasında bir şekilde köylünün yanına gelip bizlere, ‘Savaşa hazır mısınız, HES ile mücadeleye hazır mısınız?’ demesi ve ardından ne olduysa tekrar şirket yetkilileri ile köylüleri buluşturmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bu felaket HES projesi ile mücadele ederken bizzat davet etmeme rağmen köylülerin ve haklın mücadelesinin yanına gelmemesinden kaynaklanmaktadır.” ifadelerini kullandı. İlçedeki sorunlar çözülmezse Başkan Çebi’ye tepkilerin artması bekleniyor.    

TRABZONLU OYUNCUDAN GALATASARAY MAÇI İÇİN GÜLDÜREN PAYLAŞIM

Trabzonlu oyuncudan

Trabzonlu oyuncu Seyman Aydın, dün fındık hasadı yaptığı bahçeden Galatasaray-Trabzonspor maçı için dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Binlerce Trabzonspor taraftarının duygularına tercüman olan Seyman Aydın sosyal medyadan, “Benim gibi binlerce kişi fındıklıktan çıkıp, maça gitmeye hazırlanıyordur. Yorgunluktan gırıliyriz. Bu coğrafyanın insanlarının yorgunluğunu ancak galibiyet giderir. Maçı alamasan da canın sağ olsun ama lütfen al da.” paylaşımına yer verdi.