61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU, ZAMLARA NASIL TEPKİ GÖSTERDİ?

Başkan Hacısalihoğlu zamlara nasıl tepki gösterdi

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, bitmek bilmeyen zamlara tepki gösterdi. Her geçen gün vatandaşların yeni zamlara uyandığını işaret eden Başkan Hacısalihoğlu, “Yağıyor mübarek! Yanlış anlamayın hava oldukça güzel, mevsim kokuyor her taraf. Bu yağmur Allah’ın rahmeti değil AKP’nin eziyeti, zam yağmuru. Akaryakıta enerjiye sigaraya alkole yani iğneden ipliğe her şeye. AKP’nin milletvekili hanımefendi ‘Bu krizden ülkeyi ancak AKP kurtarır demi’ lütfetmiş. Krizde olduğumuzu kabul etmiş, bu da bir erdem. Kendisine hatırlatmak isterim ki sorunu yaratan ile sorunu çözemezsiniz. Gideceksiniz hem de çok yakında, ilk sandıkta ve o sandıktan çıkmamak üzere.” açıklamalarında bulundu.

61 medya Trabzon haber servisinin hazırladığı Trabzon'un en çok okunan Nabız bölümünü okuyorsunuz...

Tarım, magandalığa sert çıktı

BAŞKAN TARIM, NASIL BİR CHP’Yİ ÖZLEDİĞİNİ ANLATTI

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, ülkede Atatürk’ün kurduğu CHP’ye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Mevcut CHP yönetimini hedef alan Başkan Tarım, “Galiba biz söylemiş ve herkesi uyarmıştık kelimeleri gelecek zamanda hükmünü sürdürecektir. Kuşatma altına alınmış ve bölgesinde uygulanmak istenen projelerden hiç vazgeçilmemiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetilemez, güçsüz ve nefessiz bırakmak adına yapılan bütün hamleleri, davranışları dikkatle izliyoruz. Bu ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ve Atatürk'ün kurduğu kayıp CHP'ye ihtiyaç vardır. Akşam yatıp sabah kalktığımızda çok şey değişse diye umutlanıyorum. Düşünebiliyor musunuz; ‘2 tane değil, 6 tane S-400 almalıyız’ diyen, ‘4 araştırma gemisi yetmez 8 yapalım’ diyen, PKK'nın, FETÖ’nün, YPG'nin  terör örgütü olduğunu söyleyebilen, ‘Ülke gittikten sonra neyin siyasetini yapacağız ki’ anlayışını öne almış bir Millet İttifakı hepimizin hayalidir. Hükümetimizin NATO meselesinde ortaya koyduğu tavra, bir CHP vekilinin ülke dışındayken Türkiye adına yapmış olduğu talihsiz açıklamaları görünce; galiba çok fazla rüya görmüşüz. Allah sonumuzu hayırlı eylesin. Allah bu ülkede siyasi bir partiden çok fazlası olan Milliyetçi Hareket Partisine zeval vermesin.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK SENDE BUGÜN SEÇİM VAR

SAĞLIK-SEN’DE BUGÜN SEÇİM VAR!

Trabzon'da özel öğrencilerden özel üretimler Trabzon'da özel öğrencilerden özel üretimler

Sağlık-Sen Trabzon İl Başkanlığı 5. olağan Genel Kurulu bugün Trabzon Fen Lisesi’nde saat 11.00’de gerçekleştirilecek. Sağlık-Sen Trabzon İl Başkanı İdris Aydın, olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Olağan Genel Kurula ilişkin açıklama yapan Başkan Aydın, “Ekip arkadaşlarımızla dört yılımızı geride bıraktık.  Hatalarımız oldu bazen, yeri geldi eksik kaldık, belki ulaşamadıklarımız oldu. Ancak her daim iyi niyetle ve samimiyetle hizmet etmeye çalıştık sağlık camiamıza. Nasip olursa aynı şiarla ve daha fazla gayret ile bir dönem daha görev yapmak üzere teşkilatımızın desteğine ve onayına talibiz. Bu özel günümüzde bütün teşkilat mensuplarımızı ve dostlarımızı aramızda görmekten onur duyacağız.” açıklamalarında bulundu. Başkan Aydın’ın dışında sendika başkanlığına aday olan farklı bir ismin olmadığı, bugün gerçekleştirilecek Genel Kurulda ikinci bir aday sürprizinin ise beklenmediği de öğrenildi.

Makine mühendisleri için özel program

MAKİNE MÜHENDİSLERİ İÇİN GÜZEL PROGRAM

Makine mühendisleri Odası (MMO) Trabzon Şubesi, KTÜ Kariyer Merkezi ve İş Kulübü birlikteliğiyle şubenin seminer salonunda 31 Mayıs 2022 Salı günü saat 14.00’de çalışma hayatına hazırlanan öğrencilere, yeni mezun ve iş arayışında olan mühendislere yönelik “Etkili Özgeçmiş Hazırlama Teknikleri” ve “Etkili Sunum Teknikleri ve İmaj Yönetimi” eğitim etkinlikleri düzenlenecek.  Etkinlik programı 2 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.00’de KTÜ Kariyer Merkezi Seminer Salonunda “Mülakat Teknikleri ve Simülasyonları” eğitimi ile devam edecek. Etkinlik sonrası katılımcılara katılım belgesi verilecek.

yÜKSEKÖĞRETİM kALİTE KURULU

YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULUNDAN KTÜ’YE 5 YILLIK TAM AKREDİTASYON

Yükseköğretim Kalite Kurulu, KTÜ’ye 5 yıllık tam akreditasyon verdi. KTÜ’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Karadeniz Teknik Üniversitesi 2021 Yılı Kurumsal Akreditasyon Programı'na dâhil olmak için 28 Nisan 2021 tarihinde, YÖKAK’a başvuru yapmış ve süreç içerisinde, YÖKAK Değerlendirme Takımı tarafından Üniversitemize; 16 Aralık 2021 tarihinde ön ziyaret, 4-7 Ocak 2022 tarihlerinde ise saha ziyaretleri ve yüz yüze ziyaretler gerçekleştirilmiştir.  Yapılan tüm ziyaretler, incelenen bilgi, belge ve raporlar sonucunda, Yükseköğretim Kalite Kurulu, 25 Mayıs 2022 tarihli toplantısında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin TAM AKREDİTE edilmesi ve Üniversitemize, Kurumsal Akreditasyon Belgesi verilmesi kararını almıştır.  Hak kazandığımız Tam Akreditasyon statüsü ve Kurumsal Akreditasyon Belgesi’nin, Üniversitemize hayırlı olmasını diler, bu başarıda emeği geçen Kalite Komisyonu Üyelerimiz, dış paydaşlarımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.” denildi.