61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KIRIK SPOR ALETİNDEN BAKIMSIZ SAHİLE MİNİ YORUM

Trabzon sahilini çok önemseyen gazetecilerden biriyiz. Zira sahili bu şehrin aynalarından biri ve hatta en önemlisi olarak görenlerdeniz. Sadece Karadeniz’i, gezmeye gelenler değil bu şehirden geçen herkes Trabzon’a sadece sahilden bakabiliyor. Sahilde spor yapanlar bilir. Farklı plakalı onlarca araç sahilde durup kah deniz havası alıyor, kah kahvaltı yapıyor. Bu bakımdan sahili çok önemsiyoruz. Zira Trabzon denince o insanların aklına sahilde gördükleri geliyor.

Bu girizgahı yaptıktan sonra şu soruyu sormak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi de sahile yeterince önem veriyor mu? Bize göre hayır. Hem de hiç önem vermiyor. Hele hele Gülcemal’i bitirememek Büyükşehir’i kahrediyor. İkincisi, koku olayını güya çözdüler. Ayasofya’nın kumsalından kokudan geçilmiyor. Üçüncüsü spor aletleri perperişan. Kırık, dökük. Büyükşehir yönetimi şehri tanımamak bir yana kadrosunun umurunda bile değil. Yazmak için tam bir haftadır bekliyoruz. Belki kendiliklerinden düzeltirler diye. Gereksiz çok sayıda spor aleti koydular. Grekli olan ve kolları güçlendiren aletten ise bir tane koydular. İşte o alet kırıldı. Bir haftadır kimse ilgilenmiyor. Basit gibi görünse de gerçek bu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PANDEMİ DÖNEMİNİN HESABINI SORUYOR

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Trabzon’da da herkes gibi bir pandemi dönemi yaşadık. Pandemi döneminde her yer kapalıydı. İşletmeler işçilerini çıkarmış, su parasını bile indirimli ödüyordu. Pandemi bitti, her şey yeniden başladı. Ancak birileri pandemi döneminin bile hesabını aramaya başladı. Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bahsediyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü pandemi döneminde kapalı iletmelerden tabela parası talep etmiş. Şaka değil gerçek. 9 bin 500 lira tabela reklam parasının ödenmesini istemiş. Yani sizin anlayacağınız pandemi döneminde çıtı çıkmayan devletin kurumları pandemi bitince “Ne koparırızın peşine düşmüş.” İl Müdürlüğü umarız, “Böyle bir şey yok” demez.

MARAŞ İÇİN FRANSIZ KAFE ÖNERİSİ

Kahramanmaraş Caddesi, yayalaştırılmasının ardından şehir merkezi rahat nefes aldı. Maraş ve Ganita gibi çevre düzenleme projeleri muhalefette de destekliyor. Şehirde özellikle Boztepe viyadükleri gibi birçok sorunlu projeyi eleştiren Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, vatandaşa yarayışlı projeler için de teşekkür etti. Maraş için de Fransız kafe önerisi getirerek sosyal donatılara dikkat çekti.

Sümela’da ayine itiraz ediliyor! Sümela’da ayine itiraz ediliyor!

Zorlu yaptığı paylaşımda “Bir çok konuda eleştiri yaptık ve yapacağız. Fakat Büyükşehirin yaptırdığı Ganita ve Maraş Caddesi projeleri güzel oldu tebrik ediyorum. Eleştireceğim bir çok yön var tabi fakat şimdi değil. Bugün yürürken insanların rahat ve mutlu olduğunu görmek bizi de mutlu etti. Bankaların olmadığı Fransız kafe ve benzerlerinin olduğu bir caddeye dönmesini umut ediyorum. Başından beri araç trafiğine kapansın dedik. Güzel oldu yapanlara teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

61MEDYA Haftanın yorumunu izlemek için tıklayınız