61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

Soylu’dan Demirtaş paylaşımı

Soylu-4

“Katil Demirtaş” Mersin Mezitli’de önceki yaşanan silahlı saldırının ardından Birçok isim sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Bunlarda biride tutuklu eski HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tı.  Demirtaş sosyal medya hesabından “Mersin’deki silahlı saldırıyı kınıyorum. Siyasetin sorumluluğu, şiddet dışı çözümlerde ısrarcı olmaktır. Ölümleri durdurmaktır. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesi isterim.” yazdı. Bu paylaşımın ardından terörü bitiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Katil Demirtaş” şeklinde bir paylaşım yaptı. Süleyman Soylu paylaşımda, “Katil Demirtaş! Daha geçen hafta teröristbaşını öven, 6-8 Ekim’in faili, cezaevinden Mersin’deki ‘silahlı saldırı’(!) kınamış… O kadar iğrenç ve aşağılıksın ki, birlikte fail olduğun PKK’yı burada bile temize çıkarıyorsun. Çünkü en güçlü ortaklık, suç ortaklığıdır…” ifadelerini kullandı. Paylaşım dakikalar içinde binlerce erişim aldı. Cevaplarda ise terör, HDP, Demirtaş ve PKK lanetlendi.

Kendini patlatan teröriste CHP raporunda tutuklu gazeteci denmiş

Çebi’den CHP’ye ağır sözler Önceki gün Mersin’in Mezitli ilçesinde yapılan saldırının ardından Türkiye yasa boğuldu. Saldırıyı gerçekleştiren Dilşah Ercan’ın ise CHP’nin hazırladığı Tutuklu ve Hükümlü Gazeteciler Raporunda tutuklu gazeteci olarak yer alması birçok kişi tarafından kınandı. Bunlardan biri de Ortahisar AK Parti İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den geldi. Çebi paylaşımı şu şekilde: “Bu ne hayasızlık! Bu ne edepsizlik! Bu ne yüzsüzlük! Bir emniyet mensubumuzun şehadetiyle bir emniyet mensubumuzun ise yaralanması ile sonuçlanan Mersin Mezitli’deki kalleş saldırının faillerinden hain Dilşah Ercan CHP’nin hazırladığı Tutuklu ve Hükümlü Gazeteciler Raporunda tutuklu gazeteci olarak ifade edilmiş; CHP Akdeniz Gençlik Kolları Başkanı ise manipülasyonda sınır tanımayarak kalleş saldırının kadın bir polis tarafından yapıldığı iftirasını sosyal medya adresinde paylaşıyor. Boşuna demiyoruz gönül bağınız çok sağlam; Boşuna demiyoruz, Altılı Masa birlikteliğiniz sarsılmaz. Boşuna demiyoruz fikriniz de, zikriniz de, yolunuz da, hedefleriniz de bir; Yazıklar olsun!”

ORTAHİSAR BELEDİYESİNDEN  ROKET TANITIM TÖRENİ

Ortahisar Belediyesinden roket tanıtım töreni

Ortahisar Belediyesi, TEKNOFEST’te Yüksek İrtifalı Roket Yarışması kategorisinde şampiyonluğu elde eden Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımı için tören düzenliyor. Ortahisar Belediyesinden yapılan açıklamada, “2022 TEKNOFEST’te Yüksek İrtifalı Roket Yarışması kategorisinde şampiyonluğu elde eden KTĞ öğrencilerden oluşan Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımı için belediyemiz tarafından düzenlenecek olan roket tanıtım töreninde sizleri de aramızda görmekten büyük bir onur duyarız.” denildi. Roket tanıtım töreni bugün saat 13.00’te Ortahisar Belediyesinin önünde yapılacak.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü sitesindeki eksik ne?

il kültür

Dün CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, turizm konulu bir basın toplantısı yaptı. Toplantıyı da Dünya Turizm günün olduğu güne denk getirerek bir de anlam kazandırdı. Toplantıda turizmde yaşanan sıkıntıları ve eksikleri ele aldı. Bunlara çeşitli çözüm önerileri sundu. Fakat bu toplantıda öyle bir eksikten bahsetti ki hepimizi şaşırıp kaldık. Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğü sitesinde yer alan ilçelerimizi kısmında merkez ilçe olan ve Trabzon’da tarihi ve kültürel zenginlikleri bilenen Ortahisar yoktu. Bu eksik açıkçası turizm şehri olan Trabzon’un İl Kültür Turizm Müdürlüğüne yakışmadı. Ayrıca müdürlükte yaşanan eksikliği bir kez daha gözler önüne serdi. Oyman eksiği şu sözler ile anlattı, “İnternet sitelerine baktığımızda Turizm İl Kültür Müdürlüğünün internet sitesini ziyaret ediyoruz. İl Kültür Turizm Müdürlüğünün internet sitesinde Ortahisar İlçesi yok. Ana sayfada ilçelerimiz başlıklı kısım var Ortahisar yok. Tarihin yattığı bu yerde yok. Envanterine bakayım dedim, bir tane kitapçık var, dijital olarak. Envanter 2010 yılında kalma bir çalışma.”

TTSO’da 24. grupta yeni liste devrede

Trabzon Ticaret Sanayi Odası seçimleri öncesi gruplardan meclis üyesi çıkabilmek için iş insanlarının hummalı çalışması devam ediyor. Daha önceki yıllarda genellikle tek listenin çıktığı turizm grubunda bu kez üç liste yarışacak. Kendilerine Bağımsız Grup adı veren bir grup iş insanı turizmin yeterince temsil edilmediğini belirterek harekete geçti. TİSAD Başkanı Murat Çavga ile birlikte iş insanları Cavit Başocak, Yunus Erdoğan, İlhan Tahan, Hakkı Korkmaz ve Süleyman Çalışkan oluşturdukları komiteyle basını ziyaret etti. günebakış’ı ziyaret eden heyetle hem Trabzon’u hem turizmin sorunları konuşuldu. günebakış ziyaretinde Trabzon’un bugün en fazla ikinci gelir getiren kalemi olarak bilinen turizme yeterince sahip çıkılmadığını konuştuk. Özellikle bu yıl tartışılan Arap turizmi olayı sırasında TTSO’da ilgili komitenin sessiz kaldığı ve bu konuda hiçbir beyanda bulunmadığı konuşuldu. Bugün Trabzon’da en güçlü konumda olan turizm acenteleri öyle anlıyoruz ki, bu bağımsız yapı ile TTSO’da temsil edilmek istiyorlar. 300 civarında turizm acentesi var. Yani turizm acenteleri kendi temsilcilerini çok rahatlıkla seçebilirler. Bugüne kadar tek liste ile gidilen bu grupta şimdi üç listenin olmasını doğal karşılıyoruz. Zira Trabzon’da turizm konusu artık ikinci plana atılamaz. İnsanların her gün konuştuğu, medyanın her gün yazdığı ve artık en küçük bir turizm olayının bile manşetlere taşındığı bir keyfiyet daha ciddi temsil ister. Öyle gördük ki Çavga başkanlığındaki heyet bu amaçla yola çıkmış. Başarı dileklerimizi iletip ayrıldık.