61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

VAKFIKEBİR’DE İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLER İÇİN KERMES DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLER İÇİN KERMES DÜZENLENDİ

Vakfıkebir Cumhuriyet İlkokul-Ortaokulu, veli ve öğrencilerin katkılarıyla geliri ihtiyaçlı öğrencileri için kullanılacak bir kermes düzenledi.  Okul bahçesinde düzenlenen kermes etkinliğine İlçe Milli Eğittim Müdürü Ahmet Altın, Şube Müdürleri Şeref İçoğlu ve Ahmet Birinci, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, Sosyal Hizmetler ilçe müdürü Yaşar Saral, Esnaf, Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Topaloğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Vakfıkebir TVİT üyeleri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Sinan Uzun, öğrenci ve velilerin desteğiyle hazırlanan kermesin gelirinin ihtiyaçlı öğrenciler için kullanılacağını söyledi. Müdür Uzun, “Öğrencilerimiz adeta yardım için birbirleriyle yarıştı. Eğitim amacımız da öğrencilerimize paylaşma, yardımlaşma ve birlikte yapabilme duygularını vermekti. Üç gün açık kalacak ve öğrencilerin el emeklerini kapsayan kermesimizde Okul Aile Birliğimiz ve öğrenci velilerimiz tarafından hazırlanan yemek ve tatlılar okul bahçemizde öğrencilerimize ve misafirlerimize hem ikram hem de satışı yapılarak gelir elde etmeyi düşündük. Elde edilen gelir okulumuzda eğitim öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin bir nebze de olsa ihtiyaçlarına katkı sunabilmek için kullanılacak. Yapılan bu etkinlik ile hem öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu göstermiş oluyoruz. Hem de elde edilen küçük miktardaki gelirlerle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize az azda olsa katkı sağlamış oluyoruz.” diye konuştu.

TTSO BAŞKANI HACISALİHOĞLU, MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN SERGİ AÇILIŞINA KATILDI

TTSO BAŞKANI HACISALİHOĞLU, MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN SERGİ AÇILIŞINA KATILDI

Trabzon Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı resim ve projelerden oluşan ‘Sanayiden Sanata’ isimli sergi Forum Trabzon’da açıldı. Serginin açılışına Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Meclis Üyeleri Alper Bekar ve Aydın Özkurt, MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı. TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan MTAL’in Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini de sürdüren TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek lisesi öğrencilerinin çalışmalarını çok başarılı bulduğunu belirterek, “Meslek öğrenmenin yanı sıra sanata da ilgi duymaları, bu yönde de kendilerini hayata hazırlamaları memnuniyet verici. Ayrıca faydalı projeler konusunda çalışma yaptıklarını görmek de bizleri gelecek adına umutlandırmıştır. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Açılışın ardından sergideki resimler ve projeler hakkında öğretmenler ve öğrenciler tarafından bilgi verildi.

AFFAN KİTAPÇIOĞLU ANADOLU LİSESİNDEN DAVET VAR

Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler! Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler!

283994332_355123086519574_6600801466777950553_n

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Eren Çavdaroğlu, Baş müdür yardımcısı Hasan Özsöy, Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Bayraktar ve İngilizce öğretmeni Anıl Erol’un katıldığı bir basın toplantısını Trabzon Gazeteciler Cemiyet’inde gerçekleştirdi. Affan Kitapçoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Eren Çavdaroğlu, “1972 yılında merhum Affan Kitapçıoğlu ve eşi Zehra Kitapçoğlu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan gül bahçelerinin üzerinde inşa edilen okulumuz Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi’nin 50. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Üzerine kurulduğu gül bahçelerinden ilham alarak her yıl ülkemizin geleceğine ışık tutacak kalkınmasında önemli katkılarda bulunacak nice gül misali yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştirilecek kutlama etkinliklerine tüm eski mezunlarımızı, yolu okulumuzdan geçmiş eli emeği değmiş bütün idareci ve öğretmenlerimizi, okulumuzla gönül bağı bulunan tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” dedi.