Başkan Sarıalioğlu’ndan geleneksel iftar yemeğine davet

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 yıldır düzenleyemedikleri geleneksel iftar yemeği programını yeniden gerçekleştireceklerini belirterek tüm Ofluları Gönül Sofrası'nda buluşmaya davet etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, koronavirüs tedbirleri öncesinde her yıl düzenledikleri Geleneksel İftar Yemeği programını bu yıl yeniden gerçekleştireceklerini belirtti.

Bugün Of Çarşıbaşı Büyük Camii meydanında kurulacak Gönül Sofrası ile birlikte tüm Oflular ile yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayacağını belirten Başkan Sarıalioğlu, “Bilindiği üzere ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle 2 yıldır geleneksel olan iftar yemeği programımızı gerçekleştiremiyorduk.

Çok şükür bu yıl salgının da etkisinin azalması ile iftar yemeği programımızı yeniden gerçekleştirebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 26 Nisan Salı günü (yarın) Of Çarşıbaşı Büyük Camii meydanında kuracak olduğumuz Gönül Soframızda hemşehrilerimiz ile Ramazan ayının bereketini paylaşacağız.

Bu vesile ile Ramazan ayının maneviyatını paylaşmak, bereketini artırmak amacıyla düzenlediğimiz ve vatandaşlarımızla aynı sofrada olmaktan mutluluk duyacağımız iftar soframıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ'NDEN KTÜ BAŞHEKİMLİĞİNİ ZİYARET

Avrasya Üniversitesi KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimliğini ziyaret etti. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız ve Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Ozoran, Ömer Yıldız'ın yaşam öyküsünü içeren kitabı KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş’a taktim ettiler.

TÜRK BÖBREK VAKFI ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMLERİ İÇİN TRABZON'DA

 Türk Böbrek Vakfı tarafından Türkiye genelinde yürütülen “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerinin yeni durağı Trabzon oldu.  25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek program ile ilkokul öğrencilerine sağlıklı beslenme eğitimleri verilecek. 2011 yılından bu yana Türk Böbrek Vakfı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile sürdürülen “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerinin yeni durağı Trabzon oldu.

Trabzon’da sağlıklı beslenme eğitimleri için ilkokul öğrencileriyle bir araya gelecek olan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ve Ali Arda, 26 Nisan Salı günü iki ayrı oturumda eğitim vermek üzere Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu’nda olacaklar.  Bir günde 700’ün üstünde öğrenci ve eğitimciye ulaşacak olan eğitimlerin öğrenci–aile zinciri etkisiyle ortalama 3 bin kişiye ulaşması hedefleniyor. Aşırı tuz ve şeker tüketimine bağlı olarak gelişen hastalıkların ve 0-18 yaş aralığı obezitenin her yıl artış göstermesi ve bu hastalıkların yaşam şekli değişiklikleri ile önlenebilir olması, verilen eğitimlerin temelini oluşturuyor. Trabzon programına, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun makamında İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ile imzalanan protokol ile başlayan Türk Böbrek Vakfı heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu da makamında ziyaret etti. İmzalanan “Aşırı Tuz Ve Şeker Tüketiminin Zararları İle Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme Ve Hayat Tarzı Önerileri” iş birliği protokolü sonrasında, Trabzon Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu’nda gerçekleştirilecek eğitim programına, siz değerli basın mensuplarının da katılımından mutluluk duyacağız. Program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’in katılımları ile gerçekleştirilecektir.