61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

İL JANDARMA KOMUTANI ALBAY ADEM ŞEN'DEN ARSİN OSB'YE ZİYARET 

İl Jandarma Komutanı Albay Adem Şen, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi firmalarından Mekap Deri ve Ayakkabı San. Tic. A.Ş. firmasını ziyaret etti. Albay Adem Şen’i Mekap Deri ve Ayakkabı Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk İskender karşıladı. Ziyarette, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, HSC Otomotiv Renault-Dacia Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şefki Çakıroğlu ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük de yer aldı. Mekap Deri ve Ayakkabı Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk İskender ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, firmanın üretim süreci ve ürünleri hakkında detaylı bilgiler sundu. Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise, OSB’nin genel durumu ve Arsin OSB’de yapılan yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Trabzon'da Koruyucu Aile Şenliği düzenlendi Trabzon'da Koruyucu Aile Şenliği düzenlendi

TÜRKİYE'NİN İLK  SPOR TEMALI MİLLET BAHÇESİ CIVIL CIVIL 

Geçen yılın Eylül ayında hizmete giren ve Türkiye’nin ilk spor temalı Millet Bahçesi bugünlerde cıvıl cıvıl. Trabzonspor’un eski stadı Hüseyin Avni Aker’in yıkılarak yerine yapılan Ortahisar Millet Bahçesi, Türkiye’nin ilk spor temalı millet bahçesi olma özelliği taşıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 62 dönümlük alanda inşa edilen millet bahçesinde Türkiye’deki diğer millet bahçelerinde olmayan futbol sahası ve tribün bulunuyor. Vatandaşların rahatlıkla spor yapabildiği bir ortam oluşturulan millet bahçesinde 400 metrekarelik alanlarda sentetik buz pateni sahası, çocuklar ve gençler için 600 metrekare alanda kaykay yapılabilecekleri 8 rampa ve çanak düzeneği bulunuyor. 7 binin üzerinde bitki ve ağaç dikilerek yeşil alana dönüştürülen millet bahçesinde millet kıraathanesi, restoran, eğlenme ve dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları da yer alıyor.

VAKFIKEBİR İSKELESİ  KORKULUKLARI SONUNDA YAPILIYOR

Vakfıkebir İskelesinin yan korkulukları Vakfıkebir Belediyesi tarafından onarılmaya başlandı. Trabzon Vakfıkebir ilçesi sahil iskelesinin bakımsızlığı ve çürümeye terk edilmesinin ardından Vakfıkebir Belediyesi olaya el atarak iskeledeki hasarın giderilmesi için çalışma başlattı.

İlçeye yurtdışından yılda bir kez izine gelen gurbetçi vatandaşlar şöyle konuştu: “Şükürler olsun iskelemizin sonunda kenarları yapılıyor. Buraya çocuklarımızı getirmeye korkuyorduk. Çünkü iskelemizin kenar korkuluklarının bir kısmı kırıktı. Vakfıkebir Belediyemiz sonunda bunu görebildi ve yapıyor.” ifadelerini kullandılar.

TÜNEL AKVARYUM’U ZİYARET EDEN ÇEBİ, TEK KELİME İLE MUHTEŞEM DEDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, ilçe yöneticileri ile birlikte geçtiğimiz hafta açılışı yapılan ve yoğun ilgi gören Trabzon Akvaryum’u ziyaret etti. Başkan Çebi akvaryum için, “Tek kelime ile muhteşem” dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve projede emeği olan herkese teşekkür eden Çebi, “Tek kelime ile muhteşem 80 farklı türde, yaklaşık 5 binden fazla deniz canlısı. 61 farklı tematik akvaryum. Su altı dünyasının renkli dünyası… Tabi ki de şampiyon şehrin bordo-mavi balıkları… Tatlı su, tuzlu su ve okyanus canlılarının yer aldığı Trabzon Akvaryum şehrimize çok yakıştı. Trabzon Akvaryum’u ilçe yöneticilerimizle birlikte ziyaret ettik, deniz canlılarının renkli dünyasına tanıklık ettik. Projeyi şehrimize kazandıran Ortahisar Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Metin Genç Bey’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.