61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KARAMOLLAOĞLU’NUN BASINLA BULUŞMASINDAN NABIZA YANSIYANLAR

Saadet Partisi Genel başkanı Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün Trabzon’daki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Genel Başkan Karamollaoğlu, basından gelen soruları da yanıtladı. Samimi bir dille basının sorularına yanıt veren Karamollaoğlu, bize göre Trabzon programına yeteri kadar hazırlanamadı. Partisinin Trabzon’daki hedefini sorduğumuz Karamollaoğlu, “Biz iktidara gelmek istiyoruz. Siyasi partiler seçime, bizim oyumuz şu kadardı, bunu 3 misline çıkaralım diye girmez. Hele biz hiç girmeyiz.  Trabzon’dan beklentilerimiz, en büyük parti olabilmek. Vatandaş ne kadar teveccüh eder o da onun bileceği iş.” yanıtını verdi. “Keşke 6 vekilin 6’sını almaya da talibiz.” ya da “Oy oranında şu skala hedefimiz.” gibi bir irade ortaya koyabilseydi. Karamollaoğlu’nun bu açıklamaları Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yaptığı “6’lı masada ben aday olmayı düşünmüyorum dedim.” ifadeleriyle birlikte değerlendirilince tek iddiası iktidar ortağı olmak şeklinde bir kanıya yol açıyor. Ve bu kanı, yani iddiasızlık partiye duyulan ilgiyi azaltabilir.

Bize göre Karamollaoğlu’nu hazırlıksız yapan bir diğer konu da Çay Kanunu teklifi hakkında bilgi sahibi olmamasıydı. Milyonlarca Karadenizli çay üreticisinin en önemli gündem maddelerinden biri son günlerde Çay Kanunu Teklifi. Özellikle fiyatın Ulusal Çay konseyi tarafından belirlenecek olması Karadenizli üreticilerin eleştirilerine yol açarken, Karamollaoğlu’nun binlerce çay üreticisinin yaşadığı bir şehirde üreticilere destek açıklamasında bulunmaması bize göre tam bir zafiyet. Ayrıca Karamollaoğlu, il yönetiminden istifa eden 11 kişi için de “Akıl fikir versin. Ben bunu çok önemsemiyorum. Partimizin iç meselesini de kamuoyu önünde tartışmayı uygun bulmuyorum. Birkaç kişi var arkadaşlardan hastalıklı.” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu’nun istifa eden isimleri hastalıklı olarak nitelendirmesi de hiç yakışık kalmadı. Partisine bugüne kadar iyi ya da kötü hizmet etmiş, bu yüzden il yönetimine kadar yükselmiş isimlerden gelen eleştirileri “hastalıklı” olarak nitelendirmek demokratik tepkileri hazmedememekle eş değer. Biraz daha saygılı, biraz daha hoşgörülü bir üslup  Saadet Partisi’ne çokça lazım!.. Bir de şehrin ve bölgenin gündemine vakıf olabilmek de böylesi toplantılar için çok büyük önem arz ediyor. Bizden söylemesi…

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, VAKFIKEBİR’DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, VAKFIKEBİR’DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Vakfıkebir’de hasta vatandaşları ziyaret etti.

Ayvazoğlu, ziyaretlerin ardından, “Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta, İlçe Başkanımız Sayın Ahmet Uzun ve Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta ile birlikte tedavi süreçleri devam eden Vakfıkebir İlçe Kadın Kolları Başkanımız Asiye Kamiloğlu'nu, Demirci Mahallemizden  Bayram Furuncu'yu, Hacıköy Mahallemizden  kızı lösemi hastası olan Emine Çifter'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Küçük yaşta kalp krizi nedeniyle ebediyete irtihal eden Alperen Zembil evladımızın  ailesine de  taziye dileklerimizi ilettik. Rabbim mekanını cennet eylesin” dedi.

Milletvekili Cora, saha çalışmalarına devam ediyor! Milletvekili Cora, saha çalışmalarına devam ediyor!

BAŞKAN GENÇ, SEYİR TERASININ YAPIMININ HIZLANDIĞINI SÖYLEDİ

BAŞKAN GENÇ, SEYİR TERASININ YAPIMININ HIZLANDIĞINI SÖYLEDİü

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da yeni bir turizm destinasyonu olacak olan Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası Projesinin yapım aşamaları sürerken inşaatı ziyaret etti. Genç, “Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası Projesi Trabzon’a çok yakışacak” dedi.

Başkan Genç çalışmaların hızlandığını söyleyerek, “Trabzon'a yeni bir turizm destinasyon alanı daha kazandırarak şehrimize değer katacağız. Taahhüt ettiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Ailenizle çok güzel bir yürüyüş gerçekleştireceğiniz ve şehrimizin doyumsuz manzarasını izleyebileceğiniz Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası Projesi Trabzon’a çok yakışacak” sözlerini kaydetti.