61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN ÇEBİ, HÜKÜMETİN HANGİ ÇALIŞMALARINA DİKKAT ÇEKTİ

TBMM'de yumruklar konuştu! Trabzonlu vekil hastanelik oldu TBMM'de yumruklar konuştu! Trabzonlu vekil hastanelik oldu

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, hükümetin son dönemde yaptığı çalışmalara dikkati çekti. Başkan Çebi, “Aile Destek ve Sosyal Dayanışma Merkezlerine 1,2 milyar kaynak. Aile Destek Merkezi Sayısı 330’dan 656’ya çıkıyor. Sosyal Dayanışma Merkezi Sayısını 47’den 116’ya yükseltiliyor. 2023 hedeflerimizin sembol projesi TOGG’u bu hafta banttan iniyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük konut, iş yeri ve arsa projesinin temeli atılıyor. Ayrıca esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve %7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki hazine faiz destekli kredi paketi, Cumhurbaşkanı kararıyla yürürlüğe girdi. Genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30'dan 35'e çıkartıldı. T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarıldı. Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BIYIK HANGİ HAREKETİ İLE TAKDİR TOPLADI?

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, üreten kadınlar için çok önemli bir adım attı. İlçede kadınların daha nezih ortamda üretim yapabilmelerini sağlamak adına Kültür Merkezi bünyesinde oluşturulan Halk Eğitim Salonları hizmete alındı. Kursların açılışı için düzenlenen programa ise büyük ilgi oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Yomralı kadınlar her şeyin en güzeline layıktır. Kadınlarımızın nezih ortamlarda kurs görebilmeleri için, Kültür Merkezimiz bünyesinde oluşturduğumuz Halk Eğitim Salonlarını hizmete açtık. Kadınlarımız bu salonlarda el sanatları; tekstil, nakış, boyama ve benzeri kursları alıp meslek sahibi olacak, ürettikleri ile aile ekonomilerine katkı sağlayacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. Kurslarda kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini üretmeye başladı.

GEZİCİLERE MİLLETVEKİLİ HAMZAÇEBİ’DEN DESTEK

CHP İstanbul Milletvekili Trabzonlu Akif Hamzaçebi, Gezi eylemcilerine yönelik destek açıklamalarında bulundu. Milletvekili Hamzaçebi, Gezi Davası’nın da hukuki olmadığını savunarak, senaryo iddiasında bulundu. Milletvekili Hamzaçebi, “Gezi Davası hukuki değil siyasi gerekçelerle açılmıştır. İşlenen değil, birilerince kurgulanan senaryoya göre uydurulan bir suç isnadı vardır. Davaya inanmıyorum. Tutuklulukta bugün itibarıyla 6 aylık süre dolmuştur. Umarım hukuk doğruyu bulur.  Gezi tutuklularını selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.